Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Galeria

Galeria to katalog wspomnień, jak i miejsce dokumentujące naszą aktywność na przestrzeni lat. Dzięki prostej i czytelnej periodyzacji z łatwością odszukacie Państwo pożądane treści, a być może przy okazji zdumiejecie się jak bogate jest nasze archiwum, jak wielu znamienitych gości odwiedziło Centrum Kultury i Sztuki i jakie wydarzenia zorganizowaliśmy w danym roku czy miesiącu. Zapraszamy do eksploracji!

Filtruj:

2014

2021

„Męski Podryw” – CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Data wydarzenia 05.03.2021

Foto – relacja z koncertu.
Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Fot. Szymon Szwochert, Jacek Wojjtania

Baletowe Walentynki
Data wydarzenia 14.02.2021

Baletowe walentynki z CKiS zapewnili artyści grupy Royal Lviv Ballet. Punktualnie o godzinie 16:00 w święto zakochanych udostępniliśmy na naszych profilach internetowych brawurową i widowiskową interpretacje jednego z największych arcydzieł sztuki baletowej – „Giselle”. Od lat ta właśnie sztuka należy do grona najbardziej romantycznych baletów świata. To zarówno choreograficzny, jak i dramaturgiczny majstersztyk, od 1841 roku stanowiący żelazną pozycję w repertuarze najlepszych zespołów baletowych. Historia nieszczęśliwej miłości wiejskiej dziewczyny, Giselle i księcia Alberta, przeniosła nas do magicznego świata zjaw i duchów, w którym nie brakowało momentów zarówno grozy, jak i wzruszeń. Sztuka podzielona na dwa akty okazała się podróżą kolejno do świata rzeczywistego i fantastycznego. Zróżnicowana i barwna choreografia obu aktów obfitowała w imponujące elementy popisowe, na które składały się skomplikowane układy skoków, piruetów i podnoszeń. Klasyczny, romantyczny balet o miłości silniejszej od śmierci okazał się idealną propozycją na święto zakochanych.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst – Michał Pick
Fot. Morningstar Music Agency

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Data wydarzenia 31.01.2021

Koncerty online odbywały się równocześnie w całej Polsce, na deskach sali widowiskowej sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki zaprezentowali się solistki Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki pod dyrekcją Arkadiusza Adamiaka oraz Waldemar Jędrzejak w wokalnej interpretacji utworu „I Feel You” Depeche Mode. Główną atrakcją był natomiast występ tria Gorczyca-Brzeziński-Campos. Doskonale znany sępoleńskiej publiczności Łukasz Gorczyca przybył do nas w towarzystwie znakomitych instrumentalistów – Krzysztofa Brzezińskiego (instrumenty klawiszowe) oraz pochodzącego z Meksyku perkusisty Pancho Camposa.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst – Michał Pick
Fot. – Marcin Jarski

Królewna Śnieżka na baletowo
Data wydarzenia 03.01.2021

Początek roku 2021 to kolejny widowiskowy spektakl baletowy przygotowany z myślą o sępoleńskich odbiorcach. Tym razem dobrze znani lokalnej publiczności artyści Royal Lviv Ballet zaproponowali taneczną interpretację historii Królewny Śnieżki. Perypetie Śnieżki opowiedziane gestem i ruchem przy akompaniamencie wspaniałej muzyki oczarowały nas wykonawczą maestrią. Zarówno najmłodsi, jak i ci nieco starsi widzowie śledzili rozwój wydarzeń z wielkim zaangażowaniem, które wzmagało się wraz z kolejnymi piruetami i popisowymi skokami. Jakie było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że najwyżej skaczą filigranowe, sympatyczne krasnoludki! W tych momentach najtrudniej nam było usiedzieć przed komputerami i choć wszyscy dobrze wiedzieliśmy, że historia ta ma szczęśliwe zakończenie, podczas najbardziej dramatycznych fragmentów solidarnie wstrzymywaliśmy oddech – poniekąd również z podziwu dla ponadprzeciętnych umiejętności tancerzy.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst – Michał Pick

Fot. – Morningstar Music Agency

Wizyta Prezydenta Bronisława Komorowskiego
Data wydarzenia 12.11.2014

W naszym miasteczku Sępólno mieliśmy zaszczyt gościć naszego prezydenta Bronisława Komorowskiego wraz ze swoją Żoną.  Wizyta Prezydenta była bardzo miłą i pamiętną okolicznością. Tu zobaczysz kilka ujęć z tego wydarzenia.

Miłego oglądania 🙂