Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Zajęcia plastyczne

RELAKS Z GLINĄ

Praca z gliną potrafi wyciszyć. Ugniatany, wirujący, formowany na różne sposoby pod naszymi rękoma materiał powoli przeistacza się w dzieło sztuki. Jest w tym coś metafizycznego. Można by rzecz, że pobudzamy wówczas mitologiczny pierwiastek „Stwórcy”, który tkwi w każdym z nas. Podczas relaksujących zajęć adresowanych do dorosłych wyzwalamy z siebie tę twórczą energię, a później podziwiamy jej efekty. Wierzymy, że Artysta tkwi w każdym z nas, a sztuka ma zdolności terapeutyczne. Jeśli chcesz się o tym przekonać powinieneś wybrać „Relaks z gliną”.

Kiedy?
Środa 16:30 - 18:30
Dla kogo?
Dla dorosłych (od 18 lat)
Gdzie?
Pracownia ceramiczna
Zapisy
k_falkowska@ckissepolno.com.pl
tel. 52 51 90 938
Cena
30 zł / zajęcia

SZTUKA Z GLINY

Arcydzieła, jakie wspólnymi siłami tworzymy w trakcie zajęć adresowanych do dzieci i młodzieży, powstają w wyniku stosowania rozmaitych technik pracy z gliną, których sukcesywnie uczymy się podczas naszych spotkań. Praca z tak plastycznym materiałem jak glina, doskonale oddaje kwintesencje procesu tworzenia dzieła sztuki od podstaw – od glinianego bloku do skończonej, bogatej w szczegóły figury. Uczestnicy zajęć mogą przekonać się jak wiele możliwości skrywa ceramiczne rzemiosło, przy odrobinie cierpliwości, doskonaląc manualne umiejętności jesteśmy w stanie w glinie utrwalić każdy z naszych pomysłów. Gotowe dzieło możemy poddać na kilka sposobów szkliwieniu, ozdobić je wedle uznania, a później podarować bliskiej osobie bądź zachować dla siebie. Brzmi ciekawie? Zapraszamy do naszej pracowni młodych, aspirujących twórców-rzemieślników!

Kiedy?
Wtorek, I Grupa 16:00 -17:30,
II GRUPA godz. 17:45-19:15
Dla kogo?
Dla dzieci i młodzieży (7-14 lat)
Gdzie?
Sala plastyczna, 1 piętro
Zapisy
k_falkowska@ckissepolno.com.pl
tel. 52 51 90 938
Cena
Udział bezpłatny

AKADEMIA PLAMOKLEKSA - ZAJĘCIA PLATYCZNE DLA DZIECI

Z kleksów powstaje sztuka. Ba, kleksy same w sobie są już sztuką! Profesor Ambroży Kleks podczas jednego z wakacyjnych pobytów w Centrum Kultury i Sztuki zapoznał nas ze swoim kuzynem Plamokleksem i z tego inspirującego spotkania powstała plastyczna Akademia Plamokleksa. Farbki, kredki i pisaki, kartka papieru, brystol czy tekturowy kartonik – technika dowolna! Najważniejsze to dać upust swojej wyobraźni, dać się porwać fantazji, niech jej impuls prowadzi Twoją dłoń. Spójrz co powstało – czy to smok? A obok wspaniały zamek! A tu z kolei piękna łąka, o widzę wśród zielonej trawki zajączka! Czy trawa musi być koniecznie zielona? Oczywiście, że nie! Obłoczki mogą być z waty cukrowej, a basen wypełniony truskawkową galaretką. Podczas zajęć plastycznych w Akademii Plamokleksa ogranicza nas jedynie wyobraźnia, a ona przecież nie ma granic!

Kiedy?
Poniedziałek, I GRUPA 16:00-17:00,
II GRUPA 17:15-18:15
Dla kogo?
Dla dzieci (od 9-13 lat)
Gdzie?
Sala widowiskowa
Zapisy
patrycja@ckissepolno.com.pl
tel. 52 51 90 938
Cena
30 zł / miesiąc