Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Zajęcia plastyczne

Zajęcia z rysunku i projektowania

Zajęcia z „rysunku i projektowania” – unikalne warsztaty, które skrzyżują twórcze umiejętności z nauką w miłej atmosferze. Uczestnicy odkryją tajniki rysunku, ucząc się waloru, kompozycji i perspektywy. Jednocześnie eksplorują świat projektowania, zdobywając wiedzę z ilustracji, kaligrafii i grafiki koncepcyjnej. Tworzymy prace artystyczne, od plakatów po ilustracje, łącząc rysunek z projektowaniem. Przyłącz się, by rozwijać umiejętności i czerpać radość z twórczości wśród inspirujących osób!

Tekst: Paweł Kienast

Kiedy?
Godziny zajęć: 16:00 - 17:00
Dla kogo?
od 10 roku życia
Gdzie?
Pracownia ceramiczna
Zapisy
pawel@ckissepolno.com.pl
tel. 52 3880160

Ceramika dla dzieci

Zajęcia ceramiczne przeznaczone są dla osób w wieku od 6 roku życia. Odbywać się będą raz w tygodniu, w godzinach popołudniowych. Na zajęciach uczestnicy ręcznie tworzą wyroby z gliny, przez co doskonalą koordynację ruchową, wyrażają swoje emocje, rozwijają kreatywność, ćwiczą koncentrację uwagi, rozwijają sprawność manualną, precyzję. Ceramika bez wątpienia działa relaksacyjnie, uspakajająco na uczestników. Pracownia „Ogrody ceramiczne” wyposażona jest w liczne narzędzia, szkliwa do barwienia wypalonych dzieł oraz piec ceramiczny, w którym na bieżąco instruktor wypala gotowe wyroby. Stworzone przez siebie dzieła uczestnik zabiera do domu. Zajęcia przebiegają w spokojnej, przyjaznej atmosferze. Nasza pracownia ceramiczna jest miejscem, gdzie można spędzić kreatywnie i relaksacyjnie czas, oderwać się od codziennych obowiązków, a efekty własnej twórczości z pewnością przynoszą satysfakcję, zadowolenie i radość. Zachęcamy do przygody z ceramiką :-). Nie zwlekaj z zapisem, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Tekst : Katarzyna Falkowska

Kiedy?
Wtorki 15:30 - 16:30
17:00 - 18:00
Dla kogo?
Wiek 6-10 lat
Gdzie?
Pracownia ceramiczna
Zapisy
patryk@ckissepolno.com.pl
tel. 52 5190938
tel. 52 3880160
Cena
20 zł/ za zajęcia

Sztuka Ceramiczna

Praca z gliną potrafi wyciszyć. Ugniatany, wirujący, formowany na różne sposoby pod naszymi rękoma materiał powoli przeistacza się w dzieło sztuki. Jest w tym coś metafizycznego. Można by rzecz, że pobudzamy wówczas mitologiczny pierwiastek „Stwórcy”, który tkwi w każdym z nas. Podczas relaksujących zajęć adresowanych do dorosłych wyzwalamy z siebie tę twórczą energię, a później podziwiamy jej efekty. Wierzymy, że Artysta tkwi w każdym z nas, a sztuka ma zdolności terapeutyczne. Jeśli chcesz się o tym przekonać powinieneś wybrać „Relaks z gliną”.

Kiedy?
Czwartki 16:00 - 19:00
Dla kogo?
Dla dorosłych (od 18 lat)
Gdzie?
Pracownia ceramiczna
Zapisy
patryk@ckissepolno.com.pl
tel. 52 5190938
tel. 52 3880160
Cena
50 zł/ za zajęcia

Ceramika dla młodzieży

Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku od 11 roku życia. Odbywać się będą raz w tygodniu, w godzinach popołudniowych. Na zajęciach uczestnicy ręcznie tworzą wyroby z gliny, przez co doskonalą koordynację ruchową, wyrażają swoje emocje, rozwijają kreatywność, ćwiczą koncentrację uwagi, rozwijają sprawność manualną, precyzję. Ceramika bez wątpienia działa relaksacyjnie, uspakajająco na uczestników. Pracownia „Ogrody ceramiczne” wyposażona jest w liczne narzędzia, szkliwa do barwienia wypalonych dzieł oraz piec ceramiczny, w którym na bieżąco instruktor wypala gotowe wyroby. Stworzone przez siebie dzieła uczestnik zabiera do domu. Zajęcia przebiegają w spokojnej, przyjaznej atmosferze. Nasza pracownia ceramiczna jest miejscem, gdzie można spędzić kreatywnie i relaksacyjnie czas, oderwać się od codziennych obowiązków, a efekty własnej twórczości z pewnością przynoszą satysfakcję, zadowolenie i radość. Zachęcamy do przygody z ceramiką :-). Nie zwlekaj z zapisem, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Tekst : Katarzyna Falkowska

Kiedy?
Poniedziałki 16:00 - 17:30
Dla kogo?
Wiek od 11 lat
Gdzie?
Pracownia ceramiczna
Zapisy
patryk@ckissepolno.com.pl
tel. 52 5190938
tel. 52 3880160
Cena
20 zł/ za zajęcia

AKADEMIA PLAMOKLEKSA - ZAJĘCIA PLATYCZNE DLA DZIECI

Akademia Plamokleksa zaprasza dzieci w wieku od 5 do 9 lat, do udziału w zajęciach plastycznych, które mają na celu wspieranie prawidłowego rozwoju manualnego dzieci i rozbudzanie naturalnej ciekawości świata. Mali artyści podczas zajęć będą tworzyć różne formy przestrzenne i płaskie, wykorzystując wszystkie techniki plastyczne, zaczynając do kolorowania, malowania czy wycinania a kończąc a wyklejaniu, lepieniu i formowaniu. W Akademii Plamokleksa udamy się w niezwykłą podróż pełną różnorodnych kształtów i kolorów a przede wszystkim spędzimy twórczo czas. Działalność Akademii Plamokleksa służy rozwojowi kreatywności i niewiele ma wspólnego z klasycznymi zajęciami z plastyki. Te zajęcia pobudzają wszystkie zmysły dzieci.

Dla kogo?
Wiek: od 5-7 lat
Gdzie?
Salka plastyczna (Wejście boczne od strony Komendy Policji)
Zapisy
patrycja@ckissepolno.com.pl
tel. 664579305
tel. 52 3880160
Cena
Cena: 15 zł/ za zajęcia