Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Konkursy

KRAJEŃSKIE PRZYSMAKI - Stwórz z nami kulinarne dziedzictwo regionu.

Europejskie Dni Dziedzictwa są największym w Europie projektem społeczno- edukacyjnym zainicjowanym przez Radę Europy oraz Unię Europejską.

W projekcie tym uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy łącznie z naszym krajem, który przyłączył się do inicjatywy w 1993 roku.

Nadrzędnym założeniem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna oraz promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa.

Tegoroczna edycja wydarzenia, odbywająca się pod hasłem ,,Smaki Dziedzictwa”, tym razem przeniesie nas w podróż kulinarną, upowszechniającą wiedzę o przekazywanej z pokolenia na pokolenie, pełnej zapachów i smaków tradycji.

Rok 2021 w Europejskich Dniach Dziedzictwa skupia się nie tylko na materialnych tradycjach ale także na prastarych obrzędach, zwyczajach czy też recepturach.

Poprzez kulinaria zdecydowano podejść do tematu dziedzictwa w nowatorski, mniej oczywisty sposób.

Jako, że Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, stojąc na straży lokalnej tożsamości od lat z zaangażowaniem koordynuje wydarzenia Narodowego Instytutu Dziedzictwa, tak i tym razem zapraszamy do udziału w wydarzeniu ,,KRAJEŃSKIE PRZYSMAKI- Stwórz z nami kulinarne dziedzictwo regionu.”

Naszym nadrzędnym celem jest zachęcenie do poznawania tradycyjnych produktów regionalnych, pielęgnowanie obyczajów kulinarnych jakie panowały na polskich stołach naszego regionu oraz przypomnienie o tradycyjnej kuchni ukazującej naszą różnorodność.

W związku z powyższym prosimy Państwa o nadsyłanie na adres e-mail Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim ewa@ckissepolno.com.pl, osobiście (sekretariat CKiS pon-pt w godz. 7.00-15.00) lub za pośrednictwem poczty (na adres: Centrum Kultury i Sztuki, ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie) w nieprzekraczalnym terminie do 13 września 2021 roku, znanych Państwu przepisów kulinarnych sprzed lat.

Mamy nadzieję, że dzięki aktywności i zaangażowaniu społeczności lokalnej Krajny, uda nam się wprowadzić w obieg niepowtarzalny informator kulinarny Państwa autorstwa, składający się z przepisów naszych dziadków a nawet pradziadków.

Pragniemy aby tegoroczna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa przypomniała nam nie tylko o kulturze jedzenia ale także o celebrowaniu ulotnych chwil przy wspólnym stole.

Formularz zgłoszeniowy składający się z karty potrawy oraz klauzuli informacyjnej, do pobrania na stronie www.ckissepolno.com.pl lub odbioru w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

BĄDŹCIE PAŃSTWO Z NAMI!

ZAPRASZAMY!

Tekst: Ewa Quiring- Korczak

Kiedy?
do 13 września 2021 r.
Gdzie?
Centrum Kultury i Sztuki, ul. T. Kościuszki 4
Zapisy
mailito:ewa@ckissepolno.com.pl

OTUL SIĘ WIERSZEM

Jesień od zawsze uchodząca za poetycką oraz jedną z najbardziej refleksyjnych pór roku, na dobre zagościła w krajobrazie.
Nie bez powodu w tej szczególnie melancholijnej odsłonie otaczającego świata zrodziło się tak wiele dzieł literackich, inspirowanych właśnie jesienią.
Zainteresowanie organizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim Konkursem Literackim NADZIEJA PRZEZ OKNO dowiodło, że wśród lokalnych miłośników literatury pięknej są także niebagatelni twórcy.
Biorąc pod uwagę misję działalności instytucji kultury zgodnie uważamy, że niedopuszczalnym byłoby zbagatelizowanie tego niezbitego dowodu na istnienie w naszej społeczności rozlicznych talentów, także poetyckich.
Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom oraz zaproszeniu do udziału w projekcie OTUL SIĘ WIERSZEM, każda napisana dotąd do tak zwanej „szuflady” strofa, ujrzy światło dzienne.
Projekt adresowany jest do każdego, bez względu na wiek, kto zechce podzielić się z nami swoją autorską twórczością w formie wiersza, inspirowaną pięknem otaczającej przyrody.
Prosimy o przesłanie tekstu wraz z kartą zgłoszenia na adres mailowy ewa@ckissepolno.com.pl.
Karty zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim www.ckissepolno.com.pl.
Należy je wypełnić, zeskanować lub sfotografować i wysłać na powyższy adres.
Po otrzymaniu zgłoszenia wraz z wierszem, z radością opublikujemy dzieło na stronie internetowej naszej instytucji.
Z niecierpliwością oczekujemy na zgłoszenia.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst – Ewa Quiring-Korczak

Do pobrania:

Kiedy?
termin otwarty
Dla kogo?
wszyscy
Gdzie?
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Cena
udział bezpłatny
otul_sie_wirszem

Mała Manufaktura

Jeśli tworzysz z pasją i jesteś twórcą, o którego dokonaniach wie wyłącznie wąskie grono osób – ten projekt jest dla Ciebie.

Pielęgnowanie i promocja dzieł będących wytworem społeczności lokalnej, stały się inspiracją do stworzenia przez animatorów Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim cyklu MAŁA MANUFAKTURA, adresowanego do wszystkich twórców z terenu powiatu sępoleńskiego.

Projekt ma na celu ukazanie szerszemu gronu odbiorców artystycznej twórczości manualnej naszego regionu jak i wyłonienie dotąd nieznanego środowiska lokalnych autorów dzieł.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom oraz zaproszeniu do udziału w przedsięwzięciu, każde stworzone w domowym zaciszu dzieło, mające niekwestionowaną wartość artystyczną, ujrzy światło dzienne.

Projekt MAŁA MANUFAKTURA adresowany jest do każdego, bez względu na wiek, kto zechce podzielić się z nami swoją autorską twórczością z dziedziny sztuk manualnych.

Prosimy o przesłanie zdjęć dzieła (galeria obrazów, rzeźby, haftu itp.), oraz karty zgłoszenia na adres mailowy ewa@ckissepolno.com.pl

Karty zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim www.ckissepolno.com.pl – zakładka Zajęcia, Konkursy

Należy je wypełnić, zeskanować lub sfotografować i wysłać na powyższy adres.

Po otrzymaniu zgłoszenia wraz z galerią zdjęć, z radością opublikujemy Państwa prace, zamieszczając jednocześnie informacje dotyczące sylwetki twórcy.

Z niecierpliwością oczekujemy na zgłoszenia.

Tekst: Ewa Quiring – Korczak

Do pobrania:

Kiedy?
bezterminowo
Zapisy
ewa@ckissepolno.com.pl