Wirtualny spacer
Dziedzictwo kulturowe
Wirtualny spacer
Wirtualny spacer po Centrum Kultury i Sztuki to doskonała okazja by odwiedzić nas bez wychodzenia z domu i przekonać się, jak wiele mamy do zaoferowania. Nawigując wirtualną przechadzką naszymi korytarzami odkryjecie dla siebie zakamarki, które być może do tej pory były dla Was tajemnicą – zaplecze sceniczne, garderoby, studio nagraniowe. Przyjmując dowolną perspektywę możecie Państwo spojrzeć na kulturę i sztukę „od wewnątrz”, pod różnym kątem i z wielu miejsc jednocześnie. Poczuj się jak Artysta, stań na scenie, zasiądź w jednej z garderób, odwiedź pomieszczenia, w których rodzą się pomysły na kolejne przedsięwzięcia. Wirtualne spacery to dziś jedna z podstawowych form marketingu wizerunkowego, która przy okazji pozwala Państwu na spontaniczne odwiedziny naszego Centrum Kultury i Sztuki – każdego dnia i o każdej porze.
Kliknij w poniższe zdjęcie i odwiedź nas wirtualnie!
Dziedzictwo Kulturowe
Zapraszamy Państwa do odkrycia tajemnic pasji i oddania, która stoi za stworzeniem niezwykłej Izby Dziedzictwa Kulturowego w Sępólnie Krajeńskim. Nasz najnowszy materiał filmowy to nie tylko spotkanie z Panią Barbarą Niekłań, ale również podróż przez historię i kulturę regionu Krajny
W wywiadzie z Panią Barbarą Niekłań dowiemy się, skąd wzięła się jej niezwykła pasja do zbierania różnorodnych przedmiotów, które przekazała w największej liczbie do depozytu Izby Dziedzictwa Kulturowego. Ta rozmowa ukazuje, jak pasja kolekcjonowania artefaktów może przyczynić się do ocalenia dziedzictwa i tym samym stworzenia takiego miejsca, w którym historia staje się żywa.
Izba Dziedzictwa Kulturowego to miejsce, które narodziło się w głowach mieszkańców gminy Sępólno Krajeńskie. To przestrzeń skupiająca artefakty kultury lokalnej, prezentująca rozmaite sprzęty spotykane w domach mieszkańców Krajny z przełomu XIX i XX wieku. Podzielona na trzy części, Izba oferuje fascynujący spacer przez salonik mieszczański, kwaterę chłopską oraz kącik salonowy. To tu możecie zobaczyć zdobione meble, tradycyjne narzędzia, malowane wzorami krajeńskimi porcelanowe zastawy stołowe i wiele innych unikatowych przedmiotów.
Śladami Pasji to wywiad, który powstał z okazji pierwszego roku działalności Izby Dziedzictwa Kulturowego, którego oficjalne otwarcie miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Przez ten czas IDK odwiedziło prawie 2000 osób, zarówno indywidualnych zwiedzających, jak i zorganizowane grupy przedszkolne, szkolne oraz wycieczki z innych regionów. To miejsce, które łączy historię z teraźniejszością i skupia osoby, dla których ważne jest kultywowanie tradycji i lokalnego dziedzictwa kulturowego.
Zapraszamy Was serdecznie do obejrzenia wywiadu, abyście mogli poznać tę niezwykłą historię i odkryć piękno Izby Dziedzictwa Kulturowego w Sępólnie Krajeńskim. To podróż, która wierzymy zainspiruje Was do zachowania dziedzictwa naszych przodków i odkrycia piękna krajeńskiej kultury.
Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Etnograficzna mapa gminy Sępólno Krajeńskie
Jakie historie kryją wsie z gminy Sępólno Krajeńskie? Jakie miejsca są ważne dla różnych pokoleń mieszkańców? Jak poznawać lokalne dziedzictwo i opowiadać o nim?
Z takimi pytaniami rozpoczynaliśmy projekt „Etnograficzna mapa gminy Sępólno Krajeńskie”. Propozycja działań została przygotowana przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Rezultatem projektu są etnograficzne mapy miejscowości Iłowo i Lutowo, dostępne w wersji papierowej oraz umieszczone wraz z dodatkowymi informacjami na poniższej stronie.
Zapraszamy także do spaceru po Etnograficznej Mapie Gminy Sępólno Krajeńskie
Kliknij w poniższe zdjęcie aby przenieść się w etnograficzną podróż!