Data wydarzenia
27 lipca 2022

Zajęcia letnie – Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie


Tegoroczne zajęcia przebiegły pod tytułem: ,,Letnie spotkanie ze sztuką’’.

Pierwszy dzień naszych spotkań poświęciliśmy na wzajemne poznawanie się poprzez wspólne zabawy i gry. Kontynuowaliśmy rozwój naszych relacji aż do końca, jednak kolejne dni przynosiły nam dodatkowe atrakcje. Przyjechała do nas Pani Monika Domaszek, dzięki której mogliśmy rozwijać się w dziedzinie “origami”. Dla chętnych – również plecenie bransoletek metodą “kanzashi”. Następnego dnia w ramach dnia frytek, pod czujnym okiem Pani Marty Senskiej, podczas warsztatów kulinarnych zrobiliśmy spiralne ziemniaczki. Na zakończenie pierwszego tygodnia odwiedzili nas Pani Katarzyna Falkowska i Pan Patryk Ciak z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, którzy poprowadzili zajęcia z lepienia w glinie. Mogliśmy własnymi rękoma stworzyć m.in. gliniane doniczki, czego efekty napawały nas dumą.

Drugi tydzień upłynął zdrowo i bezpiecznie, począwszy od spotkania ze Strażakami z Państwowej Straży Pożarnej z Sępólna Krajeńskiego. Druhowie Łukasz, Rafał, Przemek oraz Darek przybliżyli nam temat bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Ponadto umożliwili nam wypróbowanie węża strażackiego przy gaszeniu niewidzialnego pożaru. Owocowe szaszłyki dopełniły dzień w pyszny sposób. Zgodnie z hasłem “Idzie Grześ przez wieś” my drużynowo szliśmy przez Lutowo. Dzięki zagadkom i zadaniom mogliśmy aktywnie spędzić czas na podchodach, poznając przy tym zakątki wsi. W środku tygodnia zagościł u nas Pan Wojciech Chylewski, który poprowadził zabawy taneczne i wokalne dla dzieci. Zdrowe ciało i zdrowy duch, a najprzyjemniej z muzyką i jeszcze lepiej – z goframi. Kolejnego dnia odbyły się zajęcia dotyczące tajemnic lasu, oraz bezpiecznego w nim przebywania. Pan Kacper Sosnowski – stażysta leśnik z Nadleśnictwa Lutówko – przybliżył nam zasady panujące w lesie w bardzo ciekawy i zabawowy sposób. Spotkanie zwieńczyły kiełbaski z ogniska. Zakończenie zajęć wakacyjnych pt: ,,Letnie spotkanie ze sztuką” przebiegło na sportowo. Pan Marcin zajął nasz czas na Orliku poprzez konkurencje i zabawy na zielonej murawie.

Pragniemy podziękować całej Radzie Sołeckiej w Lutowie, Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim oraz Pani sołtys Lutowa – Joannie Szydeł – za cały wkład i zaangażowanie oraz pomoc finansową, dzięki którym wspólny czas przebiegł tak rozwijająco i przyjemnie.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Senska, Natalia Pawlisz

Fot.: Marta Szydeł