Data wydarzenia
18 grudnia 2023

XVII dzień adwentowy w Sępólnie Krajeńskim – święta za pasem!


Już po raz siedemnasty w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia spotkaliśmy się na tradycyjnym dniu adwentowym. Wydarzenie jest przez wielu z nas uznawane za pierwszy, tak wyraźny sygnał nadchodzących świąt. I chociaż zima złośliwie chwilowo nas opuściła, to jednak atmosfera w ten sobotni wieczór jak zwykle była magiczna.

Dzień adwentowy, połączony z bożonarodzeniowym jarmarkiem to z jednej strony okazja na ostatnie, tematyczne zakupy przed świętami – w tym roku gościliśmy niemal 40 wystawców, wśród których przeważali rękodzielnicy i rzemieślnicy oferujący choinkowe ozdoby, kolorowe figurki czy stroiki – ale też kolejna sposobność do prezentacji lokalnych talentów. Artystyczny program XVII edycji dnia adwentowego wspólnie tworzyli dzieci z Gminnego Przedszkola nr 1, chórzyści Uniwersytetu Trzeciego Wieku, soliści Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki CKiS, zespół Lutowianie, dzieci i młodzież z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie oraz orkiestra dęta CKiS. Punktem kulminacyjnym były zaś jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu włodarzy miasta, dyrektorów szkół, przedszkoli oraz placówek kulturalnych gminy Sępólno Krajeńskie. Aktorzy pod czujnym okiem reżyser, Pani Marii Kryger, sprostali niełatwemu zadaniu i swoją sztuką zaciekawili licznie zgromadzoną publiczność.

Świąteczne piosenki, kolędy, pastorałki, okolicznościowe choreografie taneczne – scena podczas XVII dnia adwentowego w Sępólnie Krajeńskim był areną wielopokoleniowych prezentacji, z których każda w symboliczny sposób zwiastowała nadchodzące święta. Obecna podczas wydarzenia Pani Zima obiecała, że na Wigilię w Sępólnie pojawi się śnieg, a my wierzymy, że kto jak kto, ale Pani Zima nie składa obietnic bez pokrycia! Raz jeszcze życzymy Państwu zdrowych, spokojnych, radosnych i rodzinnych świąt – do zobaczenia wkrótce!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Michał Pick

Fot. Marcin Jarski