Data wydarzenia
19 października 2023

Wystawa litografii Pabla Picassa w CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Wczoraj miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Toros y Toreros”, którą poprowadził Grzegorz Pleszyński, ceniony polski artysta o wszechstronnym dorobku artystycznym, obejmującym malarstwo, rysunek, muzykę, performance, video-art oraz teatr. Tego wieczoru miłośnicy sztuki i pasjonaci twórczości Pabla Picassa zebrali się w sali kolumnowej, by odkryć dzieła, które zachwycają nie tylko wirtuozerskim warsztatem, ale także głębokim przekazem artystycznym.

Wystawa „Toros y Toreros” autorstwa niezwykłego artysty – Pabla Picassa składa się z 26 litografii, które zostały wydane przez Fernanda Mourlota w Paryżu. To wyjątkowe dzieła sztuki, które nie tylko wzbudzały zachwyt dzięki precyzyjnemu wykonaniu, ale także przenosiły widzów w świat głębokich artystycznych przemyśleń.

Walki byków zajmowały znaczące miejsce w twórczości Picassa, który rysował je, starając się zrozumieć mechanizmy psychologiczne i emocjonalne związane z tym tematem. Wystawa pozwala odwiedzającym zagłębić się w tajemnice tej tradycji i przekazać pasję artysty do walk byków.

Wystawa litografii pochodzi ze zbiorów Epicentrum Art. Gallery.

Ekspozycja dostępna jest do 27 października w godz. 7:00-17:00.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Patrycja Młodzik

Fot. Jacek Wojtania