Data wydarzenia
28 czerwca 2021

Widowiskowy początek lata w Sępólnie Krajeńskim


Sezon letni w Sępólnie Krajeńskim już się rozpoczął! A inauguracji, zgodnie z zapowiedzią, dokonaliśmy podczas piątkowego kina plenerowego. Wspólnie obejrzeliśmy „Palm Springs”, wyjątkowo „letnią” w klimacie komedię Maxa Barbakowa o dwójce młodych ludzi, którzy wpadli w pętle czasową i przeżywają codziennie od nowa ten sam dzień. Film, wybrany Waszymi głosami, dawał powody do śmiechu i do wzruszeń. Pozytywne recenzje, nominacje do prestiżowych nagród filmowych i kolejki przed kinami na całym świecie były zwiastunem dobrej zabawy, publiczność na sępoleńskim molo nie zawiodła się. „Palm Springs” to historia wręcz skrojony na letnie, plenerowe seanse.

Tuż po napisach końcowych na parkingu przy przystani żeglarskiej zebrały się prawdziwe tłumy, bo jak na inauguracje sezonu przystało, kino pod chmurką nie było jedyną atrakcją tego wieczoru. Wkrótce plac wokół molo rozbłysnął kolorowymi wiązkami świateł i przy akompaniamencie muzyki klasycznej, w ścisłej z nią korelacji, publiczność podziwiała widowiskowy spektakl „Laser show”. Trójwymiarowe iluzje, tańczące przed naszymi oczami zachwycały tak dzieci, jak i dorosłych. Jedni i drudzy próbowali „uchwycić” rzucające się długim cieniem laserowe iluminacje. Gęsty dym potęgował doznania wzrokowe, dzięki czemu na niespełna pół godziny, wpadając w przyjemny trans, daliśmy się zaczarować temu kolorowemu widowisku. Gdy zgasły światła trudno było nam wrócić do rzeczywistości, efekt „wow” utrzymywał się jeszcze przez długie godziny.

Przypominamy, że to dopiero początek atrakcji, które przygotowaliśmy na nadchodzące tygodnie. Już wkrótce zaprosimy Was na kolejne plenerowe atrakcje, „Festiwal światła”, koncerty, pikniki, spektakle i inscenizacje. Śledźcie naszą stronę internetową www.ckissepolno.com.pl oraz profil Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim na Facebooku. Lato z CKiS zapowiada się luksusowo!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst – Michał Pick

Fot. – Jacek Wojtania