Data wydarzenia
19 lipca 2021

Wakacje – Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie


Tegoroczne zajęcia wakacyjne przebiegły pod tytułem: „Z pomysłem na wesoło”. Po bardzo długiej przerwie postanowiliśmy przede wszystkim wspólnie się bawić. Już pierwszego dnia graliśmy w gry jakby z innej epoki np. „Klasy”, „Chłopek” czy „Państwa – Miasta”. Następnego dnia gościliśmy Pana Patryka Ciaka z Centrum Kultury i Sztuki, który zainspirował uczestników zajęć swoją pasją do malarstwa. Na zajęciach poznaliśmy proste sposoby na malowanie zwierząt z literek. Naszym gościem była także Pani Katarzyna Falkowska, która pokazała nam jak z masy glinianej można zrobić szkatułkę, czy miskę dla swojego pupila. Graliśmy także w terenowe „podchody”. Ich trasę szczegółowo zaplanowała i przygotowała Pani Sołtys Joanna Szydeł. Gra cieszyła się wyjątkowym zaangażowaniem uczestników i dostarczyły mnóstwo frajdy!

Drugi tydzień upłynął nam równie ciekawie. Tworzyliśmy swoje własne „Potworki” na kartce papieru. Ozdabialiśmy „szkliwem” naczynia wcześniej przygotowane i wypalone w piecu, a także obchodziliśmy Światowy Dzień Frytek.

Podczas zajęć dzieci i młodzież cieszyły się swoją obecnością. Wspólny czas spędzały bardzo aktywnie. Zajęcia przyniosły wiele wrażeń, niezapomnianych chwil i wspomnień.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do atrakcyjności naszych zajęć, szczególnie Pani Sołtys, Radzie Sołeckiej w Lutowie oraz CKiS w Sępólnie Krajeńskim.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst/fot. – Kierownik i instruktorzy WOK Lutowo