Data wydarzenia
17 sierpnia 2022

Varius Manx + Kasia Stankiewicz, Vibe i Entfloria – koncertowe zakończenie dni miasta


Dwa lata czekaliśmy na duże, koncertowe zwieńczenie Dni Sępólna Krajeńskiego. Mieszkańcy naszego miasta zdążyli się przyzwyczaić, że co roku w drugim tygodniu sierpnia odwiedzają nas najpopularniejsi polscy artyści, cykl ten zapoczątkował Bajm, później gościliśmy jeszcze m.in. Małgorzatę Ostrowską, Brathanki, Blue Cafe, Feel, Sylwię Grzeszczak, Marylę Rodowicz, Perfect czy Golec uOrkiestrę. W latach 2020 i 2021 Dni Sępólna Krajeńskiego odbywały się w cieniu obostrzeń związanych z trwającą pandemią COVID-19, co wiązało się z brakiem imprezy masowej podsumowującej coroczne święto miasta. Dni Sępólna Krajeńskiego 2022 z tego tytułu były dla nas ze wszech miar wyjątkowe, gdy na scenie pojawili się Varius Manx i Kasia Stankiewicz odetchnęliśmy z wielką ulgą – jak dobrze znów móc tłumnie bawić się i świętować wizytę kolejnych artystów z czołówki polskiej muzyki rozrywkowej.

Varius Manx i Kasia Stankiewicz przybyli do nas w ramach jubileuszowej trasy, podczas której świętują oni 30. lecie działalności artystycznej. Sępoleńska publiczność stanęła na wysokości zadania, o czym przekonywała zresztą ze sceny sama wokalistka, zdradzając, że choć nigdy nie szczędzi komplementów pod adresem widowni, to nieczęsto zdarza się by była tak szczerze zachwycona reakcjami i współpracą na linii zespół-publiczność. Współpraca ta została zresztą sowicie wynagrodzona, mowa nie tylko o 3 bisach, ale także możliwości zaśpiewania w duecie z Kasią Stankiewicz piosenki „Maj”, której dostąpił jeden ze szczęśliwych fanów. Repertuar sobotniego koncertu był zresztą prawdziwą ucztą dla sympatyków Varius Manx, usłyszeliśmy niemal wszystkie największe przeboje grupy – „Ten sen”, „Piosenkę księżycową”, „Zanim zrozumiesz”, „Zabij mnie”, „Ruchome piaski” i odśpiewany chóralnie z pomocą publiczności „Orła cień”. Ten dwuletni okres wyczekiwania na należyte ukoronowanie obchodów Dni Sępólna Krajeńskiego został zrekompensowany z nawiązką – udało się „odczarować” nawet pogodę, która do tej pory płatała figle właśnie na czas finałowego koncertu. Okoliczności przyrody były zresztą, stosownie do sytuacji, nader korzystne – tuż po zmroku nad płytą stadionu zawisł piękny księżyc w pełni, tak więc gdy przepełnieni pozytywną energią słuchacze opuszczali obiekt, mogli kontynuować zabawę śpiewając w kierunku naszego satelity refren „Piosenki księżycowej”.

Przed koncertem gwiazdy wieczoru muzyczną rozgrzewkę zapewnili lokalni artyści – pochodzący z Sępólna Krajeńskiego Vibe oraz wywodząca się z Kamienia Krajeńskiego Entfloria. Publiczność najpierw wysłuchała zestawu popularnych polskich i zagranicznych przebojów – utworów m.in. Mroza, Kasi Kowalskiej, Bruno Marsa czy Rihanny – a chwilę później dała się oczarować, nastrojowej autorskiej muzyce Entflorii. Bogaty, stylistycznie różnorodny repertuar obu grup był bez wątpienia ciekawą propozycją, o czym świadczą entuzjastyczne reakcje stopniowo napływającej pod scenę publiczności. Dni Sępólna Krajeńskiego 2022 zakończyliśmy z wytęsknionym rozmachem, emocje wciąż są żywe, wierzymy, że także wśród naszych czytelników, tych którzy uczestniczyli w sobotnich koncertach. Dziękujemy za obecność i do zobaczenia wkrótce!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Michał Pick

Fot: Marcin Jarski, Jacek Wojtania