Data wydarzenia
3 listopada 2023

Seans filmowy „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”


Seans filmowy „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”

W ramach zbliżającego się XXV Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy Państwa na seans dokumentalnego filmu pt: „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” w reżyserii Dariusza Walusiaka, który będzie duchową przygodą, wzruszy, ale także zainspiruje oraz pozwoli widzowi odpowiedzieć na kilka pytań w świetle postawy rodziny Ulmów. Wszak oni są już świętymi, a święci to wzór do naśladowania. Seans filmu odbędzie się 8 listopada o godz. 18:00 w sali widowiskowo-kinowej w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Wstęp wolny.

Opis filmu:

Gdy rozpoczynały się do niego zdjęcia, niewielu słyszało o rodzinie Ulmów i niewielu było zainteresowanych ich niezwykłą historią. Mimo to reżyser, Dariusz Walusiak, zbierał materiały, rejestrował relacje świadków pamiętających jeszcze Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, odkrywał nowe fakty, badał motywacje i uczucia zarówno pozytywnych bohaterów tej opowieści, jak i tych odpowiedzialnych za tę i inne zbrodnie. Pierwszym rozmówcą nagranym w 2004 roku był… brat Józefa Ulmy. Dzisiaj tak on, jak i kilkunastu innych świadków, których wypowiedzi zarejestrowano na potrzeby filmu, już nie żyją.

Pretekstem do zamknięcia i opowiedzenia nareszcie tej historii stało się jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń w historii Kościoła. Po raz pierwszy na ołtarze trafia cała rodzina, w tym nienarodzone dziecko! Ten bezprecedensowy fakt nadaje dziełu reżysera ostateczny kształt. Ulmowie. Błogosławiona rodzina nie jest już w pierwszej kolejności filmem o zbrodni i nienawiści, lecz o nadziei i miłosierdziu. Jest opowieścią o dobru, które pokonuje zło; o sensie poświęcenia; o człowieczeństwie, które triumfuje…

08.11.2023 r.

Godz. 18:00

Sala widowiskowo-kinowa CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Seans jest bezpłatny.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim