Data wydarzenia
20 maja 2021

TURNIEJ RECYTATORSKI- DZIECI MAJĄ GŁOS


Z radością informujemy, że 18 maja 2021 roku pomyślnie udało nam się przeprowadzić pierwszy od czasów pandemii konkurs recytatorski na terenie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Zgodnie z wymogami sanitarnymi, każda ze szkół prezentowała się indywidualnie, w grupach liczebnie stosownych do aktualnie panujących przepisów.

Tegoroczny Turniej Recytatorski DZIECI MAJĄ GŁOS skupił dzieci i młodzież szkół podstawowych oraz instytucji kultury z Więcborka, Sępólna, Jastrzębca oraz Zakrzewka.

Łącznie w konkursie zaprezentowało się 55 osób w trzech kategoriach wiekowych.

Konkursowi towarzyszyła akcja ilustratorska, podczas której na oczach młodych uczestników Turnieju, uzdolniony plastycznie Patryk Ciak tworzył uwielbianą przez dzieci, literacką postać Pana Hilarego.

Niezwykle emocjonujący finał konkursu szczebla powiatowego, niestety nie zakończył się jak na przyjętą tradycję przystało stacjonarnym ogłoszeniem wyników.

Te udostępnione zostały dnia następnego, w zwyczajowo przyjętej obecnie formule online.

W ocenie Jury, Pani Iwony Jurek oraz Pani Jolanty Orzłowskiej, poziom tegorocznych konfrontacji był niezwykle satysfakcjonujący, stąd udało się wyłonić do kolejnego szczebla Turnieju maksymalną liczbę godnych reprezentantów naszego powiatu.

Laureatom oraz Ich Opiekunom serdecznie gratulujemy, raz jeszcze życząc wielu spektakularnych sukcesów.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst – Ewa Quiring-Korczak

Fot. – Jacek Wojtania