Data wydarzenia
4 listopada 2021

„Tajemnica Ojca Pio”


W ramach obchodów XXIII Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej przygotowaliśmy dla Państwa dodatkowy seans na film: „Tajemnica Ojca Pio”, który odbędzie się 14.11.2021 r. o godzinie 15:00 na sali widowiskowo-kinowej w CKiS. Bezpłatne wejściówki są do odbioru w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki (od poniedziałku do piątku) w godzinach 7:00-15:00.

„Tajemnica Ojca Pio”
14.11.2021 r.
godz. 15:00

Bezpłatne wejściówki są do odbioru w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki
Opis:
O św. Ojcu Pio wiele już napisano i powiedziano. Czy są jeszcze fakty, które powinny ujrzeć światło dzienne? Tajemnica Ojca Pio to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła.
Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Film bez ogródek ujawnia, jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania także ze strony osób związanych z Kościołem. Niezwykłe emocje towarzyszą widzowi, gdy śledzi on autentyczne nagrania Ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny, jakby niepasujący do wizerunku głos. Całości dopełnia sprawiający ogromne wrażenie ekskluzywny materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.
Stygmatyk z Pietrelciny to nie tylko surowy zakonnik. Film odkrywa go dla wiernych jako osobę pełną radości, poczucia humoru, a nade wszystko wypełnioną miłością do Boga i ludzi. Tajemnica Ojca Pio pozwala widzowi autentycznie „dotknąć” świętości, co stanowi ogromny atut filmu.

Serdecznie zapraszamy!
Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim