Data wydarzenia
3 sierpnia 2021

Świętuj z nami – Dni Sępólna Krajeńskiego 2021


Dni Sępólna Krajeńskiego 2021 już za chwilę! Sprawdź program i nie przegap żadnego z wydarzeń! Między 6 a 14 sierpnia czeka na Państwa prawdziwa moc atrakcji – koncerty, pokazy, spektakle, konkursy, spotkania z muzyką biesiadną, klasyczną i poetycką. Uroczystej inauguracji tegorocznych obchodów Dni Miasta dokonamy 6 sierpnia, grając na największym bębnie świata (godzina 15:00, Krajna Park, przy ulicy Osiedle Leśne). Przez kolejne 8 dni codziennie zapraszamy do uczestnictwa w przynajmniej kilku wydarzeniach. Proponujemy między innymi: koncert duetu kabaretowo-poetyckiego Trzeci Oddech Kaczuchy (6 sierpnia), zwiedzanie plenerowej wystawy „Muzyczne Podróże po Świecie” (10 sierpnia), koncert smyczkowy „Polska to kraina, która się w sercu zaczyna” w wykonaniu zespołu Arte Con Brio (12 sierpnia), muzyczną ucztę z trio The Last Scavenger, grupą wykonującą nastrojową muzykę o silnie ilustracyjnych znamionach (13 sierpnia), wyjątkową mieszankę folkloru i humoru podczas XVI Jarmarku św. Wawrzyńca (14 sierpnia), na którym wystąpią Krzysztof Koniarek oraz Grzegorz Halama, a o nastrój rodem z rycerskiej wioski zadba Kmicicowa Kompanija. Zwieńczeniem Dni Sępólna Krajeńskiego 2021 będzie widowiskowy pokaz Videomappingu 3D, któremu towarzyszyć będzie oprawa muzyczna w wykonaniu duetu Pinky Loops. Te i wiele innych atrakcji składa się na bogaty i różnorodny program tegorocznych Dni Miasta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem, zawierającym wszystkie niezbędne informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń. Już dziś wpisujcie w kalendarz najciekawsze imprezy. Do zobaczenia i do usłyszenia!

Program obchodów:

6 sierpnia 2021 r.

godz.10.00Teatr pod chmurką – spektakl plenerowy dla dzieci (Amfiteatr przy molo spacerowym)

godz.15.00 Inauguracja Dni Sępólna– Największy Bęben Świata (Krajna Park, przy ulicy Osiedle Leśne)

godz. 15.00 II Piknik Rodzinny (Krajna Park, przy ulicy Osiedle Leśne)

godz. 18.00 Koncert zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy (Krajna Park, przy ulicy Osiedle Leśne)

7 sierpnia 2021 r.

godz.9.00Otwarte zawody spiningowe miksów dla członków Koła PZW (Jezioro Sępoleńskie)

godz.10.00Otwarty Turniej w Bule Dublety z Okazji Obchodów Dni Sępólna Krajeńskiego (Stadion Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim)

8 sierpnia 2021 r.

godz. 10.00Turniej w Plażowej Piłce Siatkowej Mężczyzn z okazji Dni Sępólna o PucharBurmistrza Sępólna Krajeńskiego (Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim – boiska do siatkówki plażowej)

godz.13.00Zawody Strzeleckie z okazji Dni Sępólna Krajeńskiego (Strzelnica Kurkowego Bractwa Strzeleckiego)

9 sierpnia 2021 r.

godz. 10.00Krajeńskie skarby – kreatywne zabawy dla dzieci 8-13 lat (Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim)

godz. 12.00Kultura smacznego (Przestrzeń miejska w Sępólnie Krajeńskim)

godz.16.00Plenerowy spektakl „Morskie opowieści” w wykonaniu teatru Katarynka(Amfiteatr przy molo spacerowym)

10 sierpnia 2021r.

godz.9.00Msza św. w intencji Mieszkańców (Kościół Parafialny pw. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim).

godz. 10.00Szlakiem turystycznym po Krajnie – wędrówki po Krajeńskim Parku Krajobrazowym – zajęcia edukacyjne dla dzieci 8-13 lat (Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim)

godz. 10.15Wystawa plenerowa – Muzyczne podróże po świecie (Przed budynkiem CKiS w Sępólnie Krajeńskim)

godz.10.30Uroczysta Sesja Rady Miejskiej połączona z wręczeniem nagrody św. Wawrzyńca (Sala widowiskowo – kinowa CKiS w Sępólnie Krajeńskim)

godz. 16.30Wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej: „Gdy zachodzi słońce…“ (Czytelnia Biblioteki Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim)

11 sierpnia 2021 r.

godz. 10.00Quest oparty na książce Mariusza Niemyckiego „Pierścień Sępolenki czyli z Misią wspólnie po Sępólnie” (Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim)

godz.12.00QUIZ Kahoot pn. Czy wiesz, że … – Interaktywny quiz o Sępólnie Krajeńskim i okolicach (Gminne Centrum Informacji w Sępólnie Krajeńskim)

godz. 17.00Teatr dla dzieci pod chmurką w spektaklu „Szałaputki” – w wykonaniu aktorów Teatr Ryle z Poznania (Amfiteatr przy molo spacerowym)

12 sierpnia 2021 r.

godz. 10.00Poznaj okolicę – poszukiwanie najstarszych zabytków architektury – zajęcia edukacyjne dla dzieci 8-13 lat (Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim)

godz.17.00Koncert smyczkowy pod niebem Sępólna w muzyce klasycznej „ Polska to kraina, która się w sercu zaczyna” w wykonaniu artystów zespołu Arte Con Brio (Amfiteatr przy molo spacerowym)

13 sierpnia 2021 r.

godz. 10.00Krajeńskie skarby – kreatywne zabawy dla dzieci 8-13 lat (Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim)

godz. 16.00 V Edycja Wielkiego Testu z Historii Sępólna Krajeńskiego (Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim)

godz. 19.00Koncert The Last Scavenger- Szczerbiec, Madajski, Osenkowski– (Amfiteatr przy molo spacerowym)

14 sierpnia 2021 r.

godz. 9.30Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy o Puchar MLKS KRAJNA z okazji obchodów Dni Sępólna Krajeńskiego (Boisko trawiaste CSiR w Sępólnie Krajeńskim)

godz.14.00Jarmark św. Wawrzyńca (Krajna Park, przy ulicy Osiedle Leśne)

Pokazy historyczne ,,Pokazy rycerskie”, ,,Kmicicowa Kompanija” (Krajna Park, przy ulicy Osiedle Leśne)

Występ kabaretowy w wykonaniu aktora kabaretowego, parodysty Grzegorza Halamy (Krajna Park, przy ulicy Osiedle Leśne)

Śląskie przeboje w wykonaniu Krzysztofa Koniarka ( Krajna Park, przy ulicy Osiedle Leśne)

godz.21.30 Pokaz Video Mappingu 3D (Plac przed Kościołem Parafialnym pw. św. Bartłomieja Sępólnie Krajeńskim)

godz. 21.30 Koncert towarzyszący pokazowi Viedo Mappingu 3D zespołu Pinky Loops (Plac przed Kościołem Parafialnym pw. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim)