Data wydarzenia
26 kwietnia 2023

Stacja Biało-Czerwona


Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej upamiętniający historię polskich barw narodowych, stał się dla nas inspiracją do zrekonstruowania kluczowej w dziejach naszego kraju, wielkiej mobilizacji 1920 roku, będącej dla wielu pokoleń kwintesencją patriotyzmu, obywatelskiej postawy oraz bezinteresownego poświęcenia.
Wydarzenie, które mamy nadzieję celebrować wspólnie z lokalną społecznością, będzie miało miejsce na terenie zapomnianego dworca PKP w Sępólnie Krajeńskim, a niewątpliwą atrakcją projektu o charakterze edukacyjno- patriotycznym, stanie się możliwość przejazdu pociągiem relacji Kcynia- Chojnice.
Już dziś z radością zapraszamy Państwa do uczestnictwa w tym niecodziennym w kontekście walki o niepodległą przyszłość Polski evencie.  Jesteśmy przekonani, że zrekonstruowana przez nas karta historii, symbolicznie nawiązująca do poszanowania biało-czerwonej, będącej nieodłącznym symbolem suwerenności i przywiązania Polaków, na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników wydarzenia. Bądźcie Państwo z nami.

2 maja 2023 r.

godz.12:00

Dworzec PKP w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Ewa Quiring-Korczak

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim