Data wydarzenia
6 grudnia 2023

Spektakl teatralny – „Testament Barbary”


Zapraszamy Państwa na spektakl teatralny „Testament Barbary” reż. Primo Pollen, który odbędzie się 9 grudnia 2023 r., o godz. 18:00, w sali widowiskowo-kinowej w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Bilety w kwocie 52 zł do nabycia w sekretariacie CKiS lub na stronie: https://biletyna.pl/spektakl/TESTAMENT-BARBARY.

Opis spektaklu:

Tytułowa Barbara w obliczu zbliżającej się śmierci zwołuje swoje porzucone przed piętnastu laty córki, aby porozmawiać o testamencie. Pragnie przy tym wyjaśnić im powody, dla których przed laty oddała je pod opiekę swojej siostrze, a sama zajęła się tworzeniem firmy i zarabianiem pieniędzy. Osiągając coraz większe sukcesy w biznesie z radością oddalała się od tragicznej przeszłości związanej ze śmiercią męża oraz widmem nieuchronnej biedy. Jednak pojawienie się zwaśnionych córek na tak doniosłym wydarzeniu rodzinnym, zamiast spodziewanego pojednania, doprowadziło do potoku utarczek słownych oraz bezpardonowej wymiany nagromadzonych pretensji i żalu. Barbara widząc jak jej córki zuchwale skaczą sobie do oczu, próbuje je ze wszystkich sił uspokoić i wyjaśnić tajemnicę swojego życiowego dramatu. Niestety jest bardzo osłabiona chorobą i co chwila udaje się na krótki odpoczynek do sąsiedniego pokoju. Na szczęście z pomocą przychodzi jej opiekunka, niezastąpiona pani Kamilka, która przywołuje młode kobiety do porządku, jednocześnie tłumacząc zawiłości i dylematy jakim w swoim trudnym życiu poddawana była Barbara.

Mnóstwo tu zabawnych wątków, nierzadko zabarwionych soczystymi epitetami. Częste zmiany napięcia emocjonalnego sprawiają, że sztukę ogląda się z dużym zainteresowaniem, a wielość aspektów natury moralnej skłania do przemyśleń i refleksji nad wyrokami losu oraz decyzjami obarczonymi nieodwracalnymi konsekwencjami.

Informacje dodatkowe:
W roku 2014/15 sztuka była wielokrotnie wystawiana w trzech miastach Wielkiej Brytanii – Luton/ Dunstable, Bedford oraz Milton, za każdym razem wypełniając salę po brzegi. Polska premiera spektaklu odbyła się 16 marca 2019 roku w Toruniu.

Spektakl przygotowany został przez grupę aktorską działającą pod nazwą Primo Pollen Teatr. Obsada składa się z pięciu aktorek i dwóch aktorów.

Obsada: Justyna Pioch, Magdalena Turowska, Tamara Kamińska, Daria Lemańczyk, Paulina Cirocka, Miłosz Gładych, Grzegorz Szudzik

Twórcy:
Scenariusz i reżyseria: Primo Pollen
Scenografia: Elżbieta Waśniewska

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
9 grudnia 2023 r. godz. 18:00
bilet wstępu: 52 PLN

Bilety: https://biletyna.pl/spektakl/TESTAMENT-BARBARY

Spektakl dla widzów od 14 roku życia!

ZAPRASZAMY!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim