Data wydarzenia
23 stycznia 2024

Spektakl komediowy – Sklep z facetami


W ubiegły piątek – 19 stycznia na deskach sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki mieliśmy przyjemność zobaczyć spektakl teatru Old Timers Garage pt. „Sklep z facetami”. Autorką scenariusza i reżyserką sztuki jest odtwórczyni głównej roli Patrycja Szczepanowska. Wspólnie z Katarzyną Chorzępą i Norbertem Kaczorowskim wciągnęli nas w przezabawną historię o poszukiwaniu miłości.

W dniu trzydziestych dziewiątych urodzin Marzeny – głównej bohaterki „Sklepu z facetami” dochodzi do życiowych zmian. Tuż przed czterdziestką jej partner Krzysztof postanawia od niej odejść. To rozstanie nie należy do najłatwiejszych, lecz dzięki wsparciu siostry Danki – ekspertki od romantycznych relacji, Marzena rozpoczyna nowy etap życia. Za namową młodszej siostry, główna bohaterka z jej pomocą, zakłada konto na internetowym portalu randkowym, który przepełniony jest profilami mężczyzn szukających miłości. Miejsce to będące niejako tytułowym „Sklepem z facetami” staje się punktem zwrotnym w życiu głównej bohaterki. Wokół Marzeny zaczynają pojawiać się coraz bardziej intrygujący mężczyźni, co prowadzi do różnych zabawnych i emocjonujących sytuacji. Czy możliwe jest rozpoczęcie nowego życia w wieku niemal czterdziestu lat? Czy Krzysztof powróci, czy też Marzena znajdzie nową, wymarzoną miłość? To pytania, które towarzyszą bohaterce i stanowią centralny wątek tej zabawnej historii.

Spektakl przyciągnął uwagę nie tylko ze względu na znakomitą obsadę, ale także dzięki interesującej i humorystycznej fabule, która porusza tematy miłości, pragnienia oraz możliwości rozpoczęcia życia od nowa.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Patrycja Młodzik

Fot.: Jacek Wojtania