Data wydarzenia
18 lutego 2022

Seans filmowy z muzyką na żywo – Pola Negri + Czerwie


Sejmik województwa Kujawsko-Pomorskiego ustanowił rok 2022 Rokiem Poli Negri. Ikona kina niemego patronować będzie tym samym wielu artystycznym wydarzeniom organizowanym na Kujawach i Pomorzu. Zainspirowani tą inicjatywą chcemy zaprosić Państwa na niecodzienny pokaz filmu „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów” (1929, reż. Eugen Illés), któremu towarzyszyć będzie muzyka na żywo wykonywana przez znakomity zespół Czerwie. Powstała w roku 2000 formacja wystąpiła u nas 3 lata temu podczas podobnego wydarzenia, wówczas wyświetliliśmy dla Państwa film „Gabinet doktora Caligari” (1920, reż. Robert Wiene).

Możliwość uczestnictwa w tak pomyślanym seansie to niesamowita podróż w czasie do epoki sprzed udźwiękowienia kina. Zespół Czerwie w ciągu 20 lat scenicznej działalności stworzył własny, niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem  instrumentów i wartości  muzycznych, będący jednocześnie  fuzją wielu gatunków. Artyści wchodzący w skład grupy są twórcami  muzyki  do spektaklów teatralnych oraz filmów niemych, a znakiem jakości ich pracy jest bogate doświadczenie w zakresie tworzenia ścieżek dźwiękowych pod ruchomy obraz. Połączenie niemego kina z Polą Negri w roli głównej oraz muzyki zespołu Czerwie jest gwarancją niezapomnianych wrażeń.

Wydarzenie to zaplanowane zostało jako inauguracja Roku Poli Negri w naszym mieście. Uhonorowanie wybitnej aktorki i jej zasług w zakresie kultury oraz światowej kinematografii zbiega się w czasie z nadchodzącym Dniem Kobiet, co stanowi doskonałą okazję do nietuzinkowego świętowania. Pola Negri, jednostka wybitna, kobieta sukcesu podziwiana na całym świecie, staje się tym samym symbolem święta kobiet w Sępólnie Krajeńskim.

ZAPRASZAMY!

07.03.2022 r.

godz. 18:00

bilety 20 zł

sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Bilety do nabycia na stronie: www.ckissepolno.com.pl, https://biletyna.pl/Sepolno-Krajenskie/Centrum-Kultury-i-Sztuki lub w sekretariacie CKiS od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00