Data wydarzenia
21 maja 2024

Pectus zagrał akustycznie w Sępolnie Krajeńskim


„Szczęście jest tak bardzo blisko. Jeśli tego chcesz. Marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los…” tak wspólnie z zespołem Pectus zaśpiewała publiczność, podczas koncertu, który odbył się w niedzielne popołudnie 19 maja w sali widowisko-kinowej w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Koncert promował najnowszy album „PECTUS Akustycznie”, który ujrzał światło dzienne w 2018 i zawierał największe przeboje wykonywane przez czwórkę braci Szczepaników: Tomasz Szczepanik (kompozytor, autor tekstów, wokalista, lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja, śpiew), Mateusz Szczepanik (bas, śpiew), Maciej Szczepanik (gitara, śpiew), tym razem w akustycznych aranżacjach. Ideą akustycznych koncertów jest uchwycenie chwili, pewnej energii, interakcji pomiędzy artystami muzykami i przekazanie emocji za pomocą instrumentów akustycznych. I tak też się stało. Muzycy zaprezentowali mistrzowski poziom i sprawili, że ten niecodzienny jakże klimatyczny koncert na długo pozostanie w naszej pamięci. Usłyszeliśmy więc największe przeboje zespołu, takie jak: „To, co chciałbym Ci dać”, „Jeden moment”, „Barcelona” czy „Iluzja”. Bracia zagrali również utwory z najnowszego, wydanego w 2019 roku albumu ”Pectus Kobiety/Wojciech Młynarski”. Jak zdradził wokalista zespołu dzięki pomocy córki Wojciecha Młynarskiego, Agaty udało się uzyskać dostęp do niepublikowanych dotąd tekstów mistrza, które znajdowały się w rodzinnych archiwach. Dzięki temu muzycy stworzyli materiał na wspomniany album. Po zakończeniu koncertu publiczność miała okazję zdobyć autograf od artystów oraz wspólne zdjęcie.

To było piękne popołudnie przy akompaniamencie muzyki na żywo, w doborowym towarzystwie zespołu Pectus!

Była to pierwsza wizyta artystów w naszym mieście, ale niezwykle ciepłe przyjęcie i bogaty repertuar zespołu Pectus, pozwala nam twierdzić, że być może w przyszłości spotkamy się ponownie.

Dziękujemy jeszcze raz artystom za tak wspaniały koncert, czujemy się wyróżnieni, że to właśnie w Sępólnie Krajeńskim mogliśmy Was gościć.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Patrycja Młodzik

Fot.: Jacek Wojtania