Data wydarzenia
26 maja 2021

Galeria online – Mama kredą malowana


,,Mama kredą malowana” to akcja dedykowana Mamom z okazji wyjątkowego z uwagi na przekaz emocjonalny święta, jakim jest corocznie obchodzony 26 maja Dzień Matki.
Zadaniem dzieci biorących udział w wydarzeniu zainicjowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim było stworzenie za pomocą kredy portretu Mamy oraz podpisanie dzieła Jej imieniem.
Jako koordynatorzy akcji przez okres trzech tygodni mieliśmy szczególny przywilej przyglądania się ogromnemu zaangażowaniu oraz pasji z jaką młodzi twórcy ilustrowali jedną z najważniejszych postaci w swoim życiu.
Uśmiech, staranność w najdrobniejszym szczególe, emocja nie dająca porównać się z żadną inną to zaledwie nieliczne przymioty powstającej na naszych oczach barwnej galerii, do zapoznania się z którą już dziś serdecznie zapraszamy.
Drogie Mamy!
Zwłaszcza te, których portrety zdobiły mieszczącą się przy sępoleńskiej instytucji kultury, barwną alejkę BAMBINO.
W imieniu Waszych dzieci oraz własnym, składamy moc najserdeczniejszych życzeń jak i szczere gratulacje.
Niech entuzjazm i uśmiech towarzyszące Waszym dzieciom podczas procesu tworzenia, będą najpiękniejszą formą podziękowania. 
Przyglądając się uważnie Waszym dzieciom jesteśmy przekonani, że celująco kształtujecie kolejne pokolenie szczęśliwych, wartościowych i wrażliwych ludzi.
Z radością przyłączając się do jednej z najszczerszych, dziecięcej ekspresji przesyłamy artystyczne pozdrowienie w nadziei, że stworzona wspólnie z dziećmi galeria z Mamą w tytule, odwzajemni niejeden najdroższy na świecie uśmiech.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Ewa Quiring-Korczak