Data wydarzenia
20 października 2021

KONCERT JESIENNY NA DWA ŚWIERSZCZE


W miniony piątek mieliśmy ogromną przyjemność gościć w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim Mistrzynię Polskiej Piosenki Literackiej Magdę Umer.

Artystkę będącą nie wyłącznie pieśniarką, ale także aktorką, dziennikarką, scenarzystką oraz reżyserką mającą w swoim dorobku szereg wyśmienitych koncertów jak i widowisk teatralnych.

Jesienne spotkanie przy akompaniamencie wiernego artystce od lat Wojciecha Borkowskiego, przepełnione wspomnieniami, głęboką refleksją ale też sporą dawką optymizmu, rozbrzmiewało utworami z dwóch ostatnich płyt Magdy Umer WCIĄŻ SIĘ NA COŚ CZEKA oraz NOCE I SNY, jak również znanymi i najczęściej oczekiwanymi ikonami z Jej repertuaru, śpiewanymi od lat.

W piątkowy wieczór usłyszeliśmy między innymi JUŻ SZUMIĄ KASZTANY, OCZY TEJ MAŁEJ czy też O NIEBIESKIM PACHNĄCYM GROSZKU.

Wśród autorów tekstów wyśpiewanych podczas koncertu przez Mistrzynię Mowy Polskiej, znalazły się między innymi tak wybitne nazwiska jak: Wojciech Niżyński, Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Halina Poświatowska, Wojciech Młynarski czy też Andrzej Woyciechowski.

Pożegnanie legendarnej Magdy Umer, zakończone owacjami na stojąco oraz symbolicznym ,,Sto lat „odśpiewanym przez publiczność z okazji obchodzonych 9 października urodzin Szanownej Solenizantki, było najlepszym z możliwych uwieńczeniem artystycznej uczty, która bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci uczestniczących w KONCERCIE JESIENNYM NA DWA ŚWIERSZCZE gości.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst – Ewa Quiring-Korczak

Fot. – Jacek Wojtania