Data wydarzenia
27 września 2022

Koncert Emilii Pawłowskiej „W Weronie”


Zapraszamy Państwa na koncert „W Weronie” Emilii Pawłowskiej z piosenkami Marka Sochackiego. Będzie to zbiór wybranych utworów ze słowami Marka Sochackiego do muzyki Roberta Wiórkiewicza, Jerzego Dziedziczaka i samego autora tekstów. Marek Sochacki to zasłużony działacz kultury, znany i ceniony nie tylko w Sandomierzu. Śpiewał, pisał teksty piosenek, komponował, pisał sztuki teatralne , a także uczył dzieci i młodzież. Szczególnie bliska mu była piosenka autorska z „krainy łagodności”, z niebanalnym, refleksyjnym tekstem. Jest autorem ponad 700 piosenek. Jako artysta z nurtu poezji śpiewanej i piosenki autorskiej występował z sukcesami na festiwalach i przeglądach w całym kraju. Po raz ostatni wystąpił na scenie w lipcu 2012 r. na Festiwalu „Dookoła Wody” wraz ze swoimi wychowankami. Zmarł 29.08.2012 r. w wieku 56 lat.

Emilia Pawłowska z piosenkami Marka Sochackiego pierwszy raz wystąpiła w listopadzie ub. r. jako support koncertu Stanisława Sojki w Mroczy (kuj. – pom.).

Podczas koncertu artystce towarzyszyć będą znakomici muzycy: Natan Kosętka – skrzypce oraz Piotr Dąbrowski – fortepian.

Koncert odbędzie się 2 października 2022 r. o godzinie 17:00, na sali widowisko – kinowej w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można nabyć w sekretariacie CKiS lub na stronie biletyna.pl. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka środków, które zostaną przekazane dla Zosi Szcześniewskiej z Wałdowa, chorującej na SMA- rdzeniowy zanik mięśni.

Zapraszamy

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim