Data wydarzenia
17 sierpnia 2023

Kombi Łosowski – koncertowe zwieńczenie Dni Miasta


Kombi Łosowski – koncertowe zwieńczenie Dni Miasta

Podsumowanie Dni Miasta to wyjątkowy moment, kiedy do Sępólna Krajeńskiego przybywają największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej. Cykl ten zapoczątkował znany nam wszystkim zespół Bajm, później gościliśmy jeszcze m.in. Małgorzatę Ostrowską, Brathanki, Blue Cafe, Feel, Sylwię Grzeszczak, Marylę Rodowicz, Perfect, Golec uOrkiestrę oraz Varius Manx i Kasię Stankiewicz. W tym roku do Sępólna zawitał zespół Kombi Łosowski, stanowiący spektakularne zwieńczenie tegorocznych obchodów Dni Miasta. Tysiące mieszkańców oraz miłośników muzyki zgromadziło się na stadionie miejskim, by wspólnie wyśpiewać takie przeboje jak „Słodkiego miłego życia” , „Black and White”, czy „Nasze Randez Vous”.

Punktualnie o godzinie 21:00 na scenie pojawił się długo wyczekiwany przez fanów lider zespołu Sławomir Łosowski, który dzięki charakterystycznym dla siebie dźwiękom syntezatorów stworzył niezwykły klimat koncertu. Zespół zaprezentował obok innych niezapomnianych utworów, również swoje największe przeboje tj. „Słodkiego miłego życia”, „Black and White” czy „Kochać się za późno”.

W trakcie koncertu, oprócz doskonałej muzyki, publiczność miała okazję cieszyć się widowiskowym pokazem laserowym, który wzbogacił wizualną stronę występu. Kolorowe wiązki światła tańczyły w rytmie utworów, tworząc niecodzienny efekt zaczarowanego miasta.

W trakcie koncertu jedno z urządzeń zrobiło nam niemałego psikusa, odcinając tym samym zasilanie systemowi nagłośnieniowemu, ale sprawna ekipa techniczna poradziła sobie „ śpiewająco” z tą usterką i już po chwili zgromadzona publiczność mogła wspólnie odśpiewać największe hity zespołu.

To niecodzienne wydarzenie okazało się istną muzyczną ucztą, która z pewnością pozostanie w pamięci mieszkańców jako jeden z najważniejszych muzycznych momentów w historii naszego miasta.

Dni Sępólna Krajeńskiego 2023 zakończyliśmy z wytęsknionym rozmachem, emocje wciąż są żywe, wierzymy, że także wśród naszych czytelników, tych którzy uczestniczyli w niedzielnym koncercie. Dziękujemy za obecność i do zobaczenia wkrótce!

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + Edycja 2023.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Patrycja Młodzik

Fot.: Jacek Wojtania