Data wydarzenia
1 czerwca 2021

Kolorowy Dzień Dziecka w Sępólnie Krajeńskim


Uroczyście ogłaszamy, że 1 czerwca 2021 roku, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, dokonaliśmy otwarcia Ulicy Bambino, która następnie oddana została pod opiekę dzieciom – w dniu ich święta stały się one gospodarzami kolorowej, wesołej alejki.

Były fanfary, kolorowe, wystrzałowe proszki i obowiązkowe pasowanie na gospodynię oraz gospodarza ulicy. Pasowania dokonała zresztą nieprzypadkowo Niebieska Kredka Bambino! Po ceremonii powitalnej przyszedł czas na zabawę – wspólne tańce, quizy i zgadywanki. Słońce wyszło zza deszczowych chmur, ciekawe tego, co dzieje się na naszym placu i nieco zawstydzone, że zaspało na świętowanie. A tymczasem na Ulicy Bambino zabawa trwała w najlepsze! Nina Leda zaprezentowała się koleżankom i kolegom jako wokalistka, śpiewając „Kolorowe kredki” i „Zuzia, lalka nieduża”, a chwilę później krajobraz wypełniła ogromna paleta barw – najpierw trochę zabaw ruchowych z chustą animacyjną, potem kolorowanie i dekorowanie naszkicowanych kredą obrazków. Roześmiane od ucha do ucha dzieci stworzyły prawdziwe dzieło sztuki. Motylki, ślimaczki, kwiatki i słoneczka – kolorowy zawrót głowy! Dzięki twórczej fantazji naszych małych artystów Ulica Bambino stała się najpiękniejszą alejką na świecie! Dzieci, żegnając się z nami obiecały, że dopilnują aby pozostała taką na zawsze.

Raz jeszcze życzymy wszystkim dzieciom mnóstwa radości i słońca z okazji ich święta. Dorosłym przy okazji życzymy aby nigdy nie zatracili w sobie dziecka. Świat widziany oczami dziecka jest światem lepszym, kolorowym i przyjaznym – zupełnie jak nasza Ulica Bambino!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst/fot. – Michał Pick