Data wydarzenia
6 lutego 2023

Kino sferyczne w Sępólnie Krajeńskim!


Już 9 lutego, w drugi tydzień ferii zimowych zapraszamy dzieci do kina sferycznego, na niezwykły seans filmowy w kopule sferycznej pt: „Dwa szkiełka” inaugurujący rok Mikołaja Kopernika. W trakcie pokazu widzowie będą mogli oglądać trójwymiarową przestrzeń na siedząco lub leżąco. Ta jakże inspirująca podróż w czasie i przestrzeni, odkrywanie tajemnic wszechświata a do tego obracający się obraz stworzą dla uczestników kina sferycznego realistyczne widowisko, które z pewnością dostarczy najmłodszym wielu pozytywnych wrażeń.

„Dwa szkiełka”

9 lutego 2023 roku.

godz.11:00, godz.12:00

Opis:

Teleskop, po raz pierwszy odkrył przed nami ogromną i pełną tajemnic galaktykę. W tym filmie dowiemy się co to jest teleskop i jak jest zbudowany. Usłyszymy jak dawniej ludzie wierzyli, że Ziemia jest centrum galaktyki i że wszystko krąży dookoła niej, a później, dowiedzieli się, że według teorii Kopernika, to Słońce jest w centrum układu słonecznego.

Obracające się po kopule obrazy i spadające gwiazdy sprawiają, że film ten staje się niesamowicie realistycznym widowiskiem.

Sala widowiskowo-kinowa w Sępólnie Krajeńskim

Cena biletu: 15 zł

Bilety do nabycia w sekretariacie CKiS lub na stronie www.biletyna.pl

Serdecznie zapraszamy!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim