Data wydarzenia
29 listopada 2022

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA


Oficjalne otwarcie Izby Dziedzictwa Kulturowego w Sępólnie Krajeńskim miało miejsce 2 września 2022 roku w Gminnym Centrum Informacji.
Inauguracji dokonano w ramach 30 Jubileuszowej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, przebiegającej pod hasłem ,,Połączeni Dziedzictwem”.
Czasowa ekspozycja z przełomu XIX- XX wieku, zaaranżowana przez Centrum Kultury i Sztuki, niezmiennie od trzech miesięcy cieszy się znacznym zainteresowaniem lokalnej społeczności, osób indywidualnych, a także zorganizowanych grup szkolnych.
W ubiegłym tygodniu miało miejsce spotkanie młodzieży z Panią Barbarą Niekłań, która na rzecz Izby Dziedzictwa Kulturowego przekazała w depozyt imponującą część rodzinnych pamiątek.
Mamy nadzieję, że spotkanie pełne wciągających opowieści naszego wyjątkowego gościa, przekazywanych z pokolenia na pokolenie historii rodzinnych, na długi czas zapadnie w pamięci zwiedzających jako niezapomniana, żywa lekcja historii.
Wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli okazji odwiedzić tego szczególnego w szeroko rozumianym kontekście miejsca, serdecznie zapraszamy.

Tekst/fot. – Ewa Quiring Korczak