Data wydarzenia
6 lutego 2024

Koncert Francesco Napoli w Sępólnie Krajeńskim


Francesco Napoli, właściwie Francesco Napolitano jest legendą italo disco. Nie tylko śpiewa, ale również komponuje i pisze teksty. Ojciec Francesco chciał, żeby syn został prawnikiem. Jednak muzyk już jako dziecko przejawiał talent muzyczny, grając na gitarze i fortepianie. Na początku lat 80. założył zespół. Sukces osiągnął dzięki dwutygodniowej trasie po Niemczech. Młody, nikomu nieznany muzyk stał się wielką gwiazdą, a dwa tygodnie, zmieniły się w 30 lat.

Obecnie Napoli mieszka na stałe w Niemczech. Włoski pop bardzo spodobał się Niemcom, ale Napoli zdobył popularność w większości krajów europejskich oraz w obu Amerykach. Muzyk wystąpił również wielokrotnie w Polsce. W 1988 roku po raz pierwszy przyjechał do naszego kraju na Festiwalu w Sopocie. Niejednokrotnie zdobywał złote i platynowe płyty, a jego ostatnia płyta Lady Fantasy sprzedała się w nakładzie 12 milionów egzemplarzy w 44 krajach. Najbardziej znane piosenki Napoli: „Balla Balla”, „Borneo”, „Piano piano”, „Marina”, „Ciao Italia”, „Due Angeli” „Lady Fantasy”

Na scenie wraz z Francesco Napoli występują tancerki, które własną choreografią tworzą przepiękne tło.

Koncert odbędzie się 17 lutego 2024 roku o godz. 19:00 w sali widowiskowo-kinowej w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Bilety w cenie od 150 zł do nabycia w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim lub na stronie https://biletyna.pl/event/view/id/387840

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim