Data wydarzenia
21 września 2023

Relacja z Europejskich Dni Dziedzictwa w Sępólnie Krajeńskim, edycja 2023


Właśnie dobiegła końca 31 edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegoroczny cykl wydarzeń odbył się pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”, skupiając uwagę na wartościach kulturowych przekazywanych z pokolenia na pokolenie, które są jednym z najistotniejszych elementów dziedzictwa kulturowego każdej społeczności. To właśnie one spajają je oraz pozwalają trwać w czasie i przestrzeni.

Podczas tych dni mieszkańcy gminy mieli okazję uczestniczyć w różnych wydarzeniach, które przybliżyły im bogactwo tradycji i wartości niematerialnych. Warsztaty rękodzielnicze i kulinarne, wystawy staroci oraz występy muzyczne pozwoliły na odkrywanie bogactwa kulturowego regionu.

Muzyka, w tym wielopokoleniowe melodie i przyśpiewki, odegrała ważną rolę w wydarzeniach, integrując różne pokolenia poprzez dźwięki i śpiew.

Wydarzenia te nie tylko przyniosły radość i rozrywkę, ale także przypomniały o znaczeniu dziedzictwa kulturowego w naszym życiu. Była to okazja, by zrozumieć, jak tradycje przekazane od przodków kształtują naszą tożsamość i wpływają na naszą codzienność.

Europejskie Dni Dziedzictwa stanowiły nie tylko możliwość wzbogacenia wiedzy kulturowej, ale także okazję do społecznego spotkania i podzielenia się pasją do zachowywania i celebrowania tradycji. Te dni były wyjątkową okazją, by uczcić i docenić „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”.

Przedstawiamy Państwu fotorelację z wydarzeń które miały miejsce w Wiejskich Ośrodkach Kultury oraz świetlicach wiejskich na terenie gminy Sępólno Krajeńskie.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim