Data wydarzenia
26 listopada 2021

„DROGI ŚWIĘTY M…” – OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI


Szanowni Państwo!

Pomyśleliśmy, że może to właśnie teraz, w tak wyjątkowo refleksyjnym, przedświątecznym czasie jest ten idealny moment, w którym pomimo pośpiechu warto się zatrzymać.

Wychodząc z inicjatywą Konkursu Literackiego, którego myślą przewodnią jest napisanie listu, z prośbą o wyjątkowy prezent, dar dla bliskiej osoby, mamy nadzieję przeżywać wspólnie z Państwem niepowtarzalną magię zbliżających się świąt.

Zwyczajowo pisane do Świętego Mikołaja dziecięce listy, stanowią zapis mnożących się marzeń w postaci świątecznych prezentów.

Tym razem, autorami listów będziemy my dorośli oraz młodzież, wrażliwi na potrzeby innych a nadrzędnym celem przedsięwzięcia zwrócenie uwagi na zainteresowanie drugą, bliską nam osobą.

Zapraszając do udziału w konkursie młodzież oraz osoby dorosłe uznaliśmy, że napisanie listu innego od wszystkich, adresowanego do postaci Świętego Mikołaja i nacechowanego wrażliwością na potrzeby innych, pozwoli nam wspólnie z ich autorami odnaleźć fundamentalną istotę jak i sens obchodzonych corocznie Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy!

Bądźcie Państwo z nami.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Ewa Quiring-Korczak

Do pobrania: