Data wydarzenia
8 czerwca 2021

Danny Handley na żywo i z publicznością!


Po 18 miesiącach przerwy w koncertowaniu, spowodowanych obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19, Danny Handley, brytyjski gitarzysta współpracujący z grupą The Animals and Friends, ponownie chwycił za gitarę i ruszył w trasę, której początek wyznaczył występ na deskach sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki. Spragnieni gry z udziałem publiczności muzycy i spragnieni występów na żywo słuchacze z podobną ekscytacją wyczekiwali tego spotkania.

Głód wywołany długą przerwą w koncertowaniu i brakiem możliwości uczestniczenia w koncertach sprawił, że wszyscy mieliśmy ogromny apetyt. Dziś możemy z całą pewnością powiedzieć, że łapczywie chwytając każdy dźwięk staraliśmy się go chwilowo zaspokoić, choć dobrze wiemy, że w myśl przysłowia „apetyt rośnie w miarę jedzenia”, dlatego też już teraz chcemy więcej. Tym bardziej, że Danny Handley wraz z Łukaszem Gorczycą i Tomaszem Dominikiem zaserwowali nam wykwintną, muzyczną ucztę. Sępoleńska publiczność klaskała w rytm klasycznego rock’n’rolla, bujała się do bluesowych standardów i podrygiwała przy akompaniamencie improwizowanego funky. Usłyszeliśmy brawurowe interpretacje utworów m.in. B.B. Kinga, Beatlesów, The Rolling Stones a nawet Bee Gees! Handley zaprezentował się nie tylko jako rasowy, blues-rockowy gitarzysta, ale również jako obdarzony świetnym głosem wokalista – swoboda z jaką wyśpiewywał kolejne frazy robiła wrażenie na słuchaczach początkowo skoncentrowanych głównie na gitarowych umiejętnościach naszego gościa. Radość z możliwości spotkania z publicznością po niemal dwuletnim okresie koncertowego postu zdecydowanie napędzała stylistycznie różnorodny występ.

Jak dobrze móc znowu oklaskiwać artystów na żywo! Jak dobrze móc tymi oklaskami zachęcać do bisowania! Jak dobrze taki bis otrzymać! Wierzymy, że to początek końca tego okresu, gdy każde wydarzenie opatrywane było dopiskiem „online”. Muzyka na żywo to przecież samo sedno grania muzyki w ogóle.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst – Michał Pick

Fot. : Szymon Szwochert, Michał Pick, Jacek Wojtania