Data wydarzenia
8 maja 2023

Muzyczny Dzień Matki – Koncert Alicji Węgorzewskiej w Sępólnie


Sępoleńskie Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na niezwykły koncert z okazji Dnia Matki. 27 maja 2023 r. o godz. 18:00 na scenie widowiskowo-kinowej usłyszymy jedną z najbardziej znanych polskich śpiewaczek operowych – Alicję Węgorzewską.

Alicja Węgorzewska – Śpiewaczka operowa, Mezzosopran, Prezes Fundacji StartSmart. Absolwentka wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie. Debiutowała na scenie wiedeńskiej Kammeroper w operze „Die Pilger von Mekka” Glucka. Następnie otrzymała angaż w Neue Oper Wien, a także w Theater an der Wien. Carmen, Gwałt na Lukrecji, Dama Pikowa, Orfeusz i Eurydyka, Kawaler Srebrnej Róży, Diva for Rent – to najważniejsze role w dotychczasowej karierze artystki. Alicja Węgorzewska jest Ambasadorem szkoły specjalnej „Krok po kroku” oraz Kampanii „Reaguj masz prawo”. Wspomaga „Fundację Synapsis” oraz „Fundację zdążyć z Pomocą”. Jest laureatka wielu nagród i wyróżnień. W 2010 roku nagrała prestiżową płytę z pieśniami Chopina „Chopin Songs”.

Zapraszamy serdecznie!

27 maja 2023 r.

godz. 18:00

Sala widowiskowo – kinowa CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Bilety w cenie 100 zł

do nabycia w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim lub na stronie: https://biletyna.pl/koncert/Muzyczny-Dzien-Matki-Koncert-Alicji-Wegorzewskiej-w-Sepolnie/Sepolno-Krajenskie

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim