Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Kalendarz wydarzeń

Koncert
Koncert – Danny Handley
Data wydarzenia
02.06.2021
Miejsce
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim - sala widowiskowa
Ceny biletów

Danny Handley – brytyjski gitarzysta i wokalista bluesrockowy.

Jego styl czerpie z klasyki gatunku. Nagrał kilkanaście płyt. Popularność na całym świecie przyniosła mu praca w zespole the Animals and Friends, któremu szefuje obok założycieli słynnego zespołu: Micka Gallaghera i Johna Steela. Danny podczas trasy koncertowej wystąpi z zespołem Łukasza Gorczycy podczas której nie zabraknie utworów popularnych Animalsów.

2 czerwca 2021 r.

godz. 18:00

Sala widowiskowa CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim w godz. 7:00 – 15:00, lub na stronie www.ckissepolno.com.pl i www.biletyna.pl

Liczba miejsc ograniczona

jubileusz
60 lat minęło jak jeden dzień – jubileusz sępoleńskiej instytucji kultury
Data wydarzenia
01.05.2021
Miejsce
Ceny biletów

Szanowni Państwo, 1 maja obchodzić będziemy jubileusz 60-lecia działalności sępoleńskiej instytucji kultury. Wydarzenie to wyjątkowe i rzecz jasna chcielibyśmy móc zaprosić Państwa na huczne obchody. Wierzymy, że w myśl porzekadła „co się odwlecze, to nie uciecze”, tak więc póki co, świętowanie musimy zaadaptować do tymczasowych warunków. Przez ostatni rok udowodniliśmy, że potrafimy wiele i że zmiany nam nie straszne, przeszliśmy na „tryb zdalny”, inicjując szereg projektów, konkursów i wydarzeń online, nie potrafimy sobie jednak wyobrazić świętowania bez mieszkańców, tą radością po prostu musimy się podzielić. Dlatego 1 maja po ulicach naszego miasta krążył będzie charakterystyczny londyński autobus, z odkrytego dachu czerwonego piętrusa będziemy machać do Państwa my – kulturalna kadra CKiS. Na każdej z ulic rozbrzmiewać będzie inna muzyka z okresu sześciu dekad kultury i sztuki. Opuszczając mury naszej placówki sprawimy, że w symboliczny sposób świętować będzie z nami całe miasto. Wypatrujcie nas, nasłuchujcie dobrze znanych dźwięków i pokażcie, że jesteście z nami. 60 lat, kiedy to minęło? Patrząc przed siebie upatrujemy kolejnych, równie owocnych dekad!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

wystawa
Wystawa „Polskie Symbole Narodowe”
Data wydarzenia
02.05.2021
Miejsce
plac przed Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z tym świętem udostępniamy Państwu wystawę pt: „Polskie Symbole Narodowe”. Ekspozycja została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy i będzie można ją obejrzeć 2 maja przed Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim w godzinach 9.00-14.00.

Serdecznie zapraszamy!

Autorzy: dr Kamila Churska-Wołoszczak, Piotr Wiejak

Opracowanie graficzne: Piotr Wiejak

Korekta: Anna Świtalska-Jopek

Recenzja: dr hab. Tomasz Panfil, Krzysztof Męciński

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Patrycja Młodzik

Dzień tańca
T jak taniec
Data wydarzenia
29.04.2021
Miejsce
online
Ceny biletów

Niepowtarzalność tańca czyni tę sztukę jedynym w swoim rodzaju widowiskiem, w którym oddech ma równie ważne znaczenie co emocja.

Taniec zaraża na całe życie.

Jeśli kiedykolwiek miałeś to szczęście otrzeć się o ulotność kreacji opartej na harmonijnym współistnieniu zmysłów oraz ciała, to z całą pewnością już wiesz, że to przygoda na zawsze.

Taniec trzeba poczuć, i choć można się z nim rozstać, a nawet pokłócić to nie ma mowy o długotrwałym konflikcie.

Pojawia się niczym bumerang, poruszając mimochodem znane tylko wtajemniczonym, czułe struny wrażliwości.

Ta melodia powraca również tutaj, do miejsca, w którym dla sztuki nie ma tajemnic, a drzwi przed nią, bez względu na okoliczności od zawsze były i będą szeroko otwarte.

Ustanowiony w 1982 roku Międzynarodowy Dzień Tańca to wyłącznie pretekst, kolejny impuls, obok którego żaden miłośnik, co więcej pasjonat tańca nie może przejść obojętnie.

Spotkania, które łączą na zawsze, chwile, których nie sposób wymazać z pamięci, pasja, emocja, harmonia…

Wszystkim tym pragniemy podzielić się z Państwem głęboko wierząc, że spot taneczny Studia Tańca STYL ,,T JAK TANIEC „stanie się zgodnie z naszą intencją, symbolicznym orędziem na cześć szczególnie nam bliskiej, finezyjnej sztuki tańca.

Zapraszamy

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst – Ewa Quiring-Korczak

wystawa
Wystawa „Zbrodnia Katyńska 1940. Zagłada Polskich Żydów”
Data wydarzenia
13.04.2021
Miejsce
Plac przed budynkiem Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów

W tym roku obchodzimy 81 rocznicę Zbrodni Katyńskiej dokonanej w 1940 roku przez radziecką policję polityczną NKWD na polskich jeńcach wojennych i więźniach. 13 kwietnia 2021 roku zapraszamy Państwa na wystawę pt: „Zbrodnia Katyńska 1940. Zagłada Polskich Żydów”, którą będzie można oglądać przed budynkiem Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim w godz. 10.00-15.30. Ekspozycja pochodzi z zasobów Instytutu Pamięci Narodowej.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Patrycja Młodzik

Projekt OSTATNIA STACJA- KATYŃ 1940
Data wydarzenia
13.04.2021
Miejsce
online
Ceny biletów

Projekt OSTATNIA STACJA- KATYŃ 1940 jest artystyczną narracją wydarzeń pamiętnej wiosny 1940roku.

Siłą sprawczą projektu stała się zbrodnia dokonana wówczas z motywów politycznych przez NKWD na 22 tysiącach obywateli polskich, wziętych do niewoli po agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku.

Motywem przewodnim wydarzenia powstałego na cześć wymordowanej elity narodu polskiego, jego potencjału obronnego, intelektualnego oraz twórczego, jest zachowana w archiwum Muzeum Katyńskiego korespondencja ofiar oraz ich rodzin.

Odnalezione w zakamarkach mundurów w trakcie ekshumacji mogił zbiorowych listy, przepełnione zazwyczaj wyłącznie troską oraz czułymi pozdrowieniami, jednoznacznie sugerują wszechobecną w warunkach obozowych cenzurę.

Realizację projektu OSTATNIA STACJA traktujemy priorytetowo, jako formę pielęgnowania pamięci ofiar, pomimo usilnej próby wymazania zbrodni z historii naszego kraju przez władze komunistyczne.

Bez patosu a jednak z należytą powagą i czcią zachęcamy zwłaszcza młode pokolenie do odbycia osobistej wędrówki, celem której będzie mamy nadzieję głęboka refleksja nad istotą człowieczeństwa.

Niewątpliwym atutem wydarzenia o wymiarze artystycznym, powstałego z myślą o oddaniu hołdu zamordowanym wiosną 1940 roku, było zaproszenie do jego realizacji GRUPY REKONSTRUKCJI HISTORYCZNYCH ZIEMI KRAJEŃSKIEJ.

Nakłaniając Państwa do odbycia refleksyjnej podróży z projektem OSTATNIA STACJA mamy nadzieję, że poza odsłoną mrocznych kart historii naszego kraju, odnajdą w niej Państwo głęboko wpisaną w realizację wydarzenia czułą narrację.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Ewa Quiring – Korczak

wystawa
Wystawa fotograficzna online „Pociąg do kultury”
Data wydarzenia
07.04.2021
Miejsce
online
Ceny biletów

Zapraszamy Państwa w kolejną sentymentalną podróż tym razem na stację kolejową. To właśnie tam od 2015, przez 4 lata ożywała za sprawą wydarzeń organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim z okazji okolicznościowego przejazdu pociągu. Raz do roku miejsce to zaczęło tętnić życiem. Przekształciło się w osadę zamieszkiwaną przez Jaskiniowców, stworzoną przez Hipisów wioską pełną radości, było też miejscem rodem z filmów westernowskich pełnych Kowbojów a także bardzo wzruszającym pożegnaniem żołnierzy, wyjeżdżających na front w związku z ogłoszeniem powszechnej mobilizacji wojskowej na czas II Wojny Światowej w postaci rekonstrukcji historycznej. Raz jeszcze przenieśmy się do czasów tych wydarzeń, by móc ożywić piękne wspomnienia z dworca kolejowego. Wystawa zdjęć będzie dostępna online 7 kwietnia na profilu Facebookowym Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, stronie internetowej www.ckissepolno.com.pl oraz na stronie www.gmina-sepolno.pl.

Materiały CkiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Patrycja Młodzik

Kino
Filmowy Dzień Kobiet
Data wydarzenia
07.03.2021
Miejsce
CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów
20 zł (normalny), 16 zł (ulgowy) -

Tęskniliście? My tak! Nareszcie mamy przyjemność zaprosić Was do kina! A okazja ku temu jest wyjątkowa – zbliża się Dzień Kobiet wraz z Zakrzywieniem Czasoprzestrzeni przygotowaliśmy więc „Filmowy Dzień Kobiet”. Poniżej znajdziecie wszystkie niezbędne informacje dotyczące naszych propozycji – opisy filmów, szczegóły dotyczące biletów oraz godziny poszczególnych projekcji. Przypominamy o konieczności stosowania się do reżimu sanitarnego, ilość miejsc dostępnych na sali zostaje ograniczona o 50%. Bilety dostępne są już w przedsprzedaży na stronie http://zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl/bilety/, biletyna.pl oraz ckissepolno.com.pl. Jednocześnie informujemy, że Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim NIE DYSTRYBUUJE BILETÓW NA SEANSE KINOWE, prosimy o zakup biletów on-line.

ZAPRASZAMY!

07.03.2021 r.

Bilety do kupienia wyłącznie na stronach:
 http://zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl/bilety/, www.ckissepolno.com.pl, www.biletyna.pl

Wystawa
Wystawa „Żołnierze Wyklęci. Podziemie Niepodległościowe 1944-1963”
Data wydarzenia
01.03.2021
Miejsce
Plac przed wejściem do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, z tej okazji zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy pt: „Żołnierze Wyklęci. Podziemie Niepodległościowe 1944-1963”. Ekspozycja została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.

Wystawa pochodzi z zasobów Instytutu Pamięci Narodowej i będzie ją można obejrzeć 1 marca w godzinach 10.00-15.30 – przed Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Serdecznie zapraszamy

1 marca 2021 r.

godz. 10:00 – 15:30

Plac przed wejściem do CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Patrycja Młodzik

Koncert
Mężczyźni kobietom – koncert na Dzień Kobiet
Data wydarzenia
05.03.2021
Miejsce
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów
Wstęp wolny - Kobiety

Luty powoli dobiega końca, wraz ze stojącym u progu marcem oczekujemy nadejścia wiosny, a na jej zwiastun liczymy już 5 marca, bo właśnie wtedy Centrum Kultury i Sztuki zaprasza Was na koncert z okazji Dnia Kobiet. Pierwszy od długiego czasu koncert na żywo z towarzyszeniem publiczności – rzecz jasna, przy zachowaniu odpowiednich wymogów sanitarnych. Adresowana do kobiet muzyczna propozycja w wykonaniu utalentowanych dżentelmenów obfitować będzie tak we fragmenty liryczne, jak i humorystyczne. Zgodnie z tytułem pragniemy Państwa „poderwać” z miejsc, wyśpiewując słowa popularnych piosenek – a wszystko to z miłości do kobiet i dla kobiet.

ZAPRASZAMY!

05.03.2021 r.

godz. 18:00

sala widowiskowa CKiS

WSTĘP WOLNY po okazaniu wejściówki, które można odbierać w sekretariacie CKiS od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00

lub na www.biletyna.pl

Koncert online
Wybierz się na weekend do Nowego Jorku – zaprasza Frank Sinatra
Data wydarzenia
06.03.2021
Miejsce
Facebook, Youtube
Ceny biletów

Projekt finansowany z Funduszu Wsparcia Kultury

Pierwszy marcowy weekend upłynie nam pod znakiem wydarzeń adresowanych szczególnie do kobiet. 6 marca o godzinie 18:00 pragniemy zaprosić Państwa na koncert „Sinatra – One Night in New York”. W rolę szarmanckiego Franka Sinatry wcieli się Wojciech Myrczek – jeden z najbardziej obiecujących polskich wokalistów jazzowych. Laureat wielu nagród, w tym Shure Montreux Jazz Voice Competition 2013 a towarzyszyć mu będzie Sabina Meck – wokalistka, kompozytorka, aranżerka, producentka i autorka tekstów, która ukończyła kierunek „Kompozycja i aranżacja” w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. To kolejna z propozycji współpracującej z Centrum Kultury i Sztuki Morningstar Orchestra. Jednej z najciekawszych orkiestr rozrywkowych w Polsce. W skład Orkiestry wchodzą profesjonalni muzycy, absolwenci oraz wykładowcy akademii muzycznych, a także laureaci prestiżowych festiwali jazzowych. O ich wykonawczym kunszcie przekonacie się Państwo, łącząc się z nami punktualnie o 18:00 w sobotę, 6 marca.

ZAPRASZAMY!

06.03.2021 r.

godz. 18:00

Transmisja online na kanale YouTube oraz profilu facebookowym

Centrum Kultury i Sztuki

Koncerty
29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – koncert online
Data wydarzenia
31.01.2021
Miejsce
link do transmisji online na profilu facebook CKiS oraz stronie www.ckissepolno.com.pl
Ceny biletów

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 31 stycznia. W tym roku „gramy z głową”, zbierając pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. Nieprzerwana transmisja internetowa z finału ruszy już 30 stycznia wieczorem. My zapraszamy Was przed komputery/telewizory 31 stycznia o godzinie 17:00, wtedy to ruszy transmisja koncertu znanego i lubianego przez sępoleńską publiczność Łukasza Gorczycy, który specjalnie na orkiestrowy finał przygotował premierowy repertuar. Łukasz zagra dla Was wspomagany przez wyśmienitych instrumentalistów – Krzysztofa Brzezińskiego (instrumenty klawiszowe) i meksykańskiego perkusistę Pancho Camposa. Pamiętajcie, że tego dnia gramy wszyscy, każdy z nas może dołączyć do „najgłośniejszej orkiestry świata”, nie potrzeba do tego muzycznych zdolności, wystarczy dobre serce i chęć niesienia bezinteresownej pomocy. Tylko i aż tyle. Bądźmy razem, tym razem wirtualnie, ale nie zapominajmy, że idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwać będzie do końca świata i jeden dzień dłużej!

ZAPRASZAMY!
31.01.2021
godz. 17:00

Koncerty
Przeboje polskiej muzyki rozrywkowej na Dzień Babci i Dziadka
Data wydarzenia
23.01.2021
Miejsce
Transmisja online na kanale YouTube CKiS, profilach facebookowych CKiS oraz na stronie Gminy Sępólno Krajeńskie
Ceny biletów
-

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka, jedne z najpiękniejszych świąt, świąt wzmacniających magiczną relacje, łączącą pokolenia wnucząt z dziadkami. Z tej okazji przygotowaliśmy okolicznościowy koncert, którego repertuar składać się będzie z najpiękniejszych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej – piosenek, które zna i lubi każda babcia i każdy dziadek. Droga wnuczko, drogi wnuczku zrób prezent swoim kochanym dziadkom, zamiast laurki albo wraz z nią zaproś ich do obejrzenia koncertu. Wśród aromatu świeżo parzonej kawy, przy świątecznym cieście przygotowanym według receptury Twojej babci, zasiądźcie razem by wysłuchać tej multimedialnej pocztówki, adresowanej do wszystkich babć i dziadków wraz z mocą życzeń i podziękowaniem za troskliwą opiekę. Te drobne radości są prawdziwie bezcenne.

ZAPRASZAMY!
23.01.2021 r.
godz. 17:00