Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Kalendarz wydarzeń

kabaret
Kabaret Ani Mru Mru w Sępólnie Krajeńskim
Data wydarzenia
27.04.2024
Miejsce
sala widowiskowa CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów
100,00 zł -

Gotowi na dawkę humoru, która rozśmieszy Was do łez? Jeżeli tak, to świetnie, bowiem mamy dla Państwa świetnie wieści! 27 kwietnia o godz. 18:00 będziemy gościć w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, po raz kolejny Kabaret Ani Mru Mru. Tym razem Marcin Wójcik, Michał Wójcik oraz Waldemar Wilkołek zaprezentują Państwu swój najnowszy program „Mniej więcej”, który rozśmieszy nawet najbardziej wymagających widzów.

Nie przegapcie okazji na świetną zabawę w towarzystwie jednego z najbardziej kultowych kabaretów w Polsce! Zarezerwujcie swoje miejsca już teraz i przygotujcie się na wieczór pełen śmiechu i niezapomnianych wrażeń!

Bilety w cenie od 100 zł do nabycia w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim oraz na stronie www.biletyna.pl

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

wystawa
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Data wydarzenia
01.03.2024
Miejsce
Hol główny w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, z tej okazji zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy pt: „Żołnierze Wyklęci. Podziemie Niepodległościowe 1944-1963”. Ekspozycja została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.

Wystawa pochodzi z zasobów Instytutu Pamięci Narodowej i będzie ją można obejrzeć 1 marca w godzinach 10.00-16.00 w holu głównym w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Autorami wystawy są dr Wojciech Frazik, Aleksandra Kaiper-Miszułowicz a także dr hab. Filip Musiał.

Serdecznie zapraszamy

1 marca 2024 r.

godz. 10:00 – 16:00

Hol główny w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Patrycja Młodzik

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

koncert
Emilia Pawłowska – akustycznie
Data wydarzenia
23.03.2024
Miejsce
Pałac Komierowo
Ceny biletów
70 zł od osoby. -

Pałac Komierowo

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskie

zapraszają na
Wiosenny wieczór melodii ze słodkim akcentem

23 marca 2024 r., godz. 18:00

podczas wieczoru wystąpi

emilia pawłowska – akustycznie

Emilia Pawłowska – śpiew

Igor Nowicki – piano

Maciej Olesiński – gitara akustyczna

Kamil Miszewski – instrumenty perkusyjne

W trakcie wyjątkowego koncertu będziecie mieli okazję delektować się wyjątkowymi melodiami a w akustycznej odsłonie, które przywołają na myśl ciepłe wiosenne dni, a także wprawią Was w błogi nastrój. Muzyka wypełni przestrzeń nutami pełnymi uroku i subtelności, dodając wiosennej aurze niepowtarzalny charakter. Na gości tego wieczoru będzie również czekał słodki akcent przygotowany przez restaurację naszego Pałacu. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki oraz tych, którzy pragną spędzić wieczór w wyjątkowej atmosferze, otoczeni pięknem dźwięków.

………………………………………………

Emilia Pawłowska — śpiewa, komponuje, tworzy przestrzeń do rozmów o wrażliwości. Na scenę powróciła w 2018 r., po kilkunastu latach przerwy. Wcześniej znana pod panieńskim nazwiskiem Isbaner – laureatka kilku konkursów piosenki o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim m.in. udział w XXX Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA 2000 – udział w koncercie laureatów. Kilkakrotnie gościnnie występowała na antenie TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Poznań i TYP2. Brała udział „Szansie na Sukces” w 2006 r. z zespołem HARLEM. Ma w swoim dorobku płytę „Strugami wylewać miłość” nagraną w 2000 roku w MGOK w Więcborku. W roku 2000 r. brała także udział w nagraniach płyty z okazji 25-lecia istnienia Big Bandu Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, która była nagrywana w studio Radia PIK w Bydgoszczy. Po mimo wielu sukcesów zawodowych i szczęśliwej rodzinynie zapomniała o piosence. Po dłuższej przerwie debiutuje mierząc się ponownie z własną wrażliwością.

W roku 2019 nagrała płytę „Czas nas uczy pogody” na której znalazły się autorskie interpretacje polskich przebojów w aranżacjach Roberta Wiórkiewicza. Płyta zdobyła wielu fanów i została doceniona przez media. W roku 2021 przy współpracy m.in. Adamem Lemańczykiem i zaprzyjaźnionymi poetkami Anną Szucą i Aliną Rzepecką nagrała autorską płytę „Niebo nad jeziorem”, która została wydana przez wydawnictwo SOLITON. „Niebo nad jeziorem” jest niezwykle osobistym, poetyckim wyzwaniem i ciekawie opracowanym, muzycznym objawieniem kompozytorskim. Utrzymane z nostalgicznym nastroju kompozycje Emilii Pawłowskiej i Adama Lemańczyka stanowią mocne, emocjonalne odniesienie do poezji Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej. Jest w tej sesji sporo „jazzowej kobiecości”, która może być wypełnieniem każdego nastroju. Precyzyjnie zaaranżowane brzmienie jest ważnym atrybutem nagrania i staje się równoważną struktura całej tej pięknej, poetycko-muzycznej opowieści” – Dionizy Piątkowski – jazz.pl.

Artystka, podczas koncertu zaprezentuje wybrane utwory z albumu „Czas nas uczy pogody” oraz z autorskiego albumu „Niebo nad jeziorem” w lekkich, akustycznych aranżacjach.

Posłuchaj albumu: https://id.ffm.to/niebonadjeziorem

Przykłady video: https://www.youtube.com/@emiliapawlowska_music

Przykłady recenzji:

Pozostałe informacje: http://emiliapawlowska.pl

……………………………..

Rezerwacji miejsc można dokonać po nr telefonu

525 444 444 lub 508 044 070

Wstęp na wydarzenie ze słodkim poczęstunkiem płatny.

Cena 70 zł od osoby.

kino
Kinowe nowości w marcu w CKiS
Data wydarzenia
06.03.2024
Miejsce
Sala widowiskowo-kinowa w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów
25 zł (normalny), 22 zł (ulgowy), 16 zł (grupowy dla szkół) -

amy Was do kina 6 marca 2024 roku, wraz z Zakrzywieniem Czasoprzestrzeni w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim wyświetlimy dla Was filmy: „Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa”, „Sami swoi. Początek” oraz „Diuna 2. Część druga”.

Oferujemy również dodatkowe seanse dla szkół i przedszkoli, zaplanowane na 6 marca 2024 r.

Repertuar dla szkół: „Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa”, „Cudowny chłopak. Biały ptak” oraz „Emma i czarny jaguar”.

Szczegóły oferty oraz rezerwacje w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim lub pod numerem: tel. 52 3880160, kom. 664579305

Bilety dostępne są już w przedsprzedaży na stronie https://biletyna.pl/Sepolno-Krajenskie. Istnieje także możliwość kupna biletów bezpośrednio przed seansem. Jednocześnie informujemy, że Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim NIE DYSTRYBUUJE BILETÓW NA SEANSE KINOWE, prosimy o zakup biletów on-line bądź bezpośrednio w kasie kina przed seansem. Oto jak prezentuje się szczegółowy repertuar:

„Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa”,

06.03.2024 r., godz. 16:00

Kiedy tajemniczy superłotr pokrywa dżunglę eksplodującą pianą, która wybucha przy najmniejszym kontakcie z wodą, do akcji wkraczają zwierzaki z dzikiej paki. Aby uratować ekosystem i dziewiczą przyrodę, dzielny goryl Miguel i jego kumple wyruszą balonem w zapierającą dech w piersiach podróż od Bieguna Północnego po Daleki Wschód. Przemierzając góry, pustynie i oceany w poszukiwaniu antidotum, przeżyją setki niezapomnianych przygód i zrobią wszystko, by powrócić na czas. A nie będzie to łatwe, bo pora deszczowa zbliża się nieubłaganie, a podstępny wróg i jego sługusi depczą im po piętach. Czy łącząc siły, łapki, płetwy i skrzydła, bohaterski eko-patrol zdoła powstrzymać przeraźliwie WIELKIE BUM?!

„Sami swoi. Początek”

06.03.2024 r., godz. 17:45

Pawlak i Kargul – bohaterowie kultowej trylogii „Sami swoi” przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Podolu. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.

„Diuna 2. Część druga”

06.03.2024 r., godz. 20:00

„Diuna: Część druga” ukazuje imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.

ZAPRASZAMY!

06.03.2024 r.

Sala widowiskowo-kinowa w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Ceny biletów: 25 zł (normalny), 22 zł (ulgowy), 16 zł (grupowy dla szkół)

Bilety do kupienia na stronie: https://biletyna.pl/Sepolno-Krajenskie oraz bezpośrednio przed seansem, w kasie kina.

Ulgowy – emeryci, renciści, uczniowie, studenci

Grupowy – szkoły i zakłady pracy (minimum 20 osób)

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

kino
Film „Podróż do krainy jutra
Data wydarzenia
20.02.2024
Miejsce
Sala widowiskowo-kinowa w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów

10-letni Riki ucieka z domu po tajemniczym sygnale alarmowym, wysyłanym przez dziwny, błyszczący kamień. Okazuje się, że kamień jest magiczny i przenosi zdezorientowanego Rikiego do zapierającego dech w piersiach, równoległego świata. Kraina Jutra to miejsce, gdzie zwierzęta mówią, maszyny żyją w zgodzie z przyrodą, a wszędzie jest pięknie i zielono. Lśniący kamień prosi Rikiego o ochronę. Wygląda na to, że wszyscy pragną go zdobyć, ponieważ to on zapewnia szczęście Krainie Jutra. Riki ma trudną misję. Towarzyszymy mu w pełnej przygód, niebezpieczeństw, humoru i kolorów podróży, której celem jest umieszczenie magicznego kamienia na swoim miejscu. Wtedy Riki będzie mógł wrócić do domu.

Kategoria wiekowa: 8+

ZAPRASZAMY!

20.02.2024 r.

godz. 11:00

Sala widowiskowo-kinowa w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

kino
Film Mój brat robot
Data wydarzenia
12.02.2024
Miejsce
Sala widowiskowo-kinowa w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów

Świat się zmienił. Niedawno zażegnano kryzys klimatyczny, więc wszystko jest ekologiczne i zrównoważone. Ludzie mają osobistych asystentów, którzy są robotami. 12-letnia Alberte dostaje na urodziny najnowszy model robota. Robot Konrad wygląda i zachowuje się jak człowiek. Jest o wiele lepszy od poprzedniej wersji, która wyglądem bardziej przypominała misia. Wszyscy zazdroszczą jej Konrada. Popularność Alberte w szkole rośnie, a ona coraz bardziej zbliża się do Konrada. Ale czy można przyjaźnić się z robotem?

Kategoria wiekowa: 9+

ZAPRASZAMY!

12.02.2024 r.

godz. 11:00

Sala widowiskowo-kinowa w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

koncert
Koncert Fancesco Napoli w Sępólnie Krajeńskim
Data wydarzenia
17.02.2024
Miejsce
sala widowiskowo-kinowa w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów
od 150 zł -
Fancesco Napoli

Francesco Napoli, właściwie Francesco Napolitano jest legendą italo disco. Nie tylko śpiewa, ale również komponuje i pisze teksty. Ojciec Francesco chciał, żeby syn został prawnikiem. Jednak muzyk już jako dziecko przejawiał talent muzyczny, grając na gitarze i fortepianie. Na początku lat 80. założył zespół. Sukces osiągnął dzięki dwutygodniowej trasie po Niemczech. Młody, nikomu nieznany muzyk stał się wielką gwiazdą, a dwa tygodnie, zmieniły się w 30 lat.

Obecnie Napoli mieszka na stałe w Niemczech. Włoski pop bardzo spodobał się Niemcom, ale Napoli zdobył popularność w większości krajów europejskich oraz w obu Amerykach. Muzyk wystąpił również wielokrotnie w Polsce. W 1988 roku po raz pierwszy przyjechał do naszego kraju na Festiwalu w Sopocie. Niejednokrotnie zdobywał złote i platynowe płyty, a jego ostatnia płyta Lady Fantasy sprzedała się w nakładzie 12 milionów egzemplarzy w 44 krajach. Najbardziej znane piosenki Napoli: „Balla Balla”, „Borneo”, „Piano piano”, „Marina”, „Ciao Italia”, „Due Angeli” „Lady Fantasy”

Na scenie wraz z Francesco Napoli występują tancerki, które własną choreografią tworzą przepiękne tło.

Koncert odbędzie się 17 lutego 2024 roku o godz. 19:00 w sali widowiskowo-kinowej w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Bilety w cenie od 150 zł do nabycia w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim lub na stronie https://biletyna.pl/event/view/id/387840

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

kino
Filmowe nowości w lutym!
Data wydarzenia
04.02.2024
Miejsce
Sala widowiskowo-kinowa w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów
25 zł (normalny), 22 zł (ulgowy), 16 zł (grupowy dla szkół) -

tuki w Sępólnie Krajeńskim wyświetlimy dla Was filmy: „Akademia Pana Kleksa”, „Wyfrunięci”, „Baby boom, czyli Kogiel Mogiel 5” oraz „KOS”.

Oferujemy również dodatkowe seanse dla szkół i przedszkoli, zaplanowane na 5 stycznia (poniedziałek). Repertuar dla szkół: „Wyfrunięci”. Szczegóły oferty oraz rezerwacje w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim lub pod numerem: tel. 52 3880160, kom. 664579305

Bilety dostępne są już w przedsprzedaży na stronie https://biletyna.pl/Sepolno-Krajenskie. Istnieje także możliwość kupna biletów bezpośrednio przed seansem. Jednocześnie informujemy, że Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim NIE DYSTRYBUUJE BILETÓW NA SEANSE KINOWE, prosimy o zakup biletów on-line bądź bezpośrednio w kasie kina przed seansem.

Oto jak prezentuje się szczegółowy repertuar:

„Akademia Pana Kleksa”

04.02.2024 r., godz. 12:00

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

„Wyfrunięci”

04.02.2024 r., godz. 14:30

Rodzina Mallardów popadła troszkę w rutynę. Tata Mack jest zadowolony z powolnego życia i z tego, że rodzina jest bezpieczna na stawie w Nowej Anglii. W mamie Pam budzi się zew przygody i chce pokazać dzieciom – nastoletniemu synowi Daxowi i córce Gwen – resztę świata. Kiedy na ich stawie pojawia się migrująca rodzina kaczek z ekscytującymi opowieściami o odległych miejscach, Pam przekonuje Macka do wyruszenia w podróż przez Nowy Jork na Jamajkę.

„Baby boom, czyli Kogiel Mogiel 5”

04.02.2024 r. , godz. 16:30

Piotruś – razem z żoną, teściową oraz Leopoldem – przenosi się do nowego domu: zabytkowego dworku. A Marlenka postanawia przy okazji znaleźć rodzinie odpowiedniego, pasującego do eleganckiej rezydencji przodka… Z kolei Agnieszka robi na uczelni karierę, ale tuż po obronie doktoratu nagle odkrywa, że jest w ciąży. A gdy na świat przychodzi mały Kuba… zaczynają się problemy! Piotruś towarzyszy siostrze w trakcie porodu i sam zaczyna marzyć o dziecku – ku przerażeniu Marlenki. Marcin, świeżo upieczony tata, wpada w panikę i nagle znika. A do tego w Brzózkach zjawia się tajemnicza Kamila – dziewczyna w zaawansowanej ciąży, która szuka właśnie Zawady…

„KOS”

04.02.2024 r., godz. 18:30

Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię…

ZAPRASZAMY!

04.02.2024 r.

Sala widowiskowo-kinowa w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Ceny biletów: 25 zł (normalny), 22 zł (ulgowy), 16 zł (grupowy dla szkół)

Bilety do kupienia na stronie: https://biletyna.pl/Sepolno-Krajenskie oraz bezpośrednio przed seansem, w kasie kina.

Ulgowy – emeryci, renciści, uczniowie, studenci

Grupowy – szkoły i zakłady pracy (minimum 20 osób)

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

koncert
32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – graj razem z nami!
Data wydarzenia
28.01.2024
Miejsce
sala widowiskowa CKiS
Ceny biletów

Sie macie ludzie! Już za chwilę rusza kolejny finał najgłośniejszej i największej orkiestry świata, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku kwestujemy pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Sztab w Sępólnie Krajeńskim będzie w gotowości od wczesnych godzin porannych, nasi wolontariusze ruszają w miasto wyposażeni w puszki i charakterystyczne serduszka, a artystyczna część tegorocznego finału startuje o godzinie 15:00. W programie m.in. występy dzieci z przedszkola nr 1 i przedszkola nr 2, Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki CKiS, sekcji wokalnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Stowarzyszeniu Duże Różowe Słońce, taneczna prezentacja grupy Cheerleaders Team, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej czy pokaz radiowozów KPP w Sępólnie Krajeńskim. Pomiędzy występami zapraszamy Państwa na łakocie ze słodkiej kawiarenki pracowników gminnego przedszkola nr 3. Część koncertowa rozpoczyna się o godzinie 17:00 występem pochodzącego z Tczewa zespołu Prototyp. Rockowe granie kontynuować będzie lokalna grupa Rock’n’Feller, której występ zaplanowany jest na godzinę 18:00. Widzimy się pod sceną!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst: Michał Pick

stand up
Piotr Bałtroczyk w Sępólnie Krajeńskim
Data wydarzenia
08.03.2024
Miejsce
sala widowiskowa CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów

W dniu 8 marca 2024 r. (piątek) o godz. 18:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim (ul. T. Kościuszki 4) wystąpi Piotr Bałtroczyk. Jest on znaną, cenioną i lubianą osobowością życia publicznego w Polsce. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz, poeta, piosenkarz, konferansjer, satyryk, prezenter telewizyjny i radiowy.

Podczas spotkania z Państwem, Piotr zaprezentuję swój autorski program kabaretowy – stand-up pod nazwą „Starość nie jest dla mięczaków”.

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: ”Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”.

To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka.

Przekonajcie się sami!

8 marca 2024 r. godz. 18:00

sala widowiskowa CKiS w Sępólnie Krajeńskim

sprzedaż biletów online:

biletyna.pl https://bilety.io/iIOn1

kupbilecik.pl https://bkb.pl/101673-83f94

koncert
Pora na bluesa! Muddy Manninen i Leburn Maddox
Data wydarzenia
02.02.2024
Miejsce
sala widowiskowa CKiS,
Ceny biletów

Mamy dobre wiadomości dla miłośników gitarowej muzyki. Znany sępoleńskiej publiczności duet Łukasz Gorczyca i Tomasz Dominik wracają do nas ze znakomitymi goścmi. Panom podczas kolejnej wizyty w CKiS towarzyszyć będą Muddy Maninen – jeden z najlepszych europejskich gitarzystów blues rockowych. Przez lata związany z legendarnym zespołem Wishbone Ash oraz Leburn Maddox – gitarzysta, który przez wiele lat współpracował z wytwórnią Atlantic Records i w swojej bogatej karierze otwierał koncerty takich tuzów, jak John Lee Hooker, Albert Collins, Joe Lewis’s Walker, Joe Bonamassa czy Jeff Healy.

ZAPRASZAMY!

02.02.2024

sala widowiskowa CKiS,

godz. 19:00

wstęp wolny (darmowe wejściówki są do odebrania w sekretariacie CkiS lub na stronie www.biletyna.pl.)

Link do biletyna na wydarznie: https://biletyna.pl/event/view/id/394385

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

kino
Kinowe nowości w styczniu w CKiS
Data wydarzenia
14.01.2024
Miejsce
Sala widowiskowo-kinowa w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów
25 zł (normalny), 22 zł (ulgowy), 16 zł (grupowy dla szkół) -

Zapraszamy Was do kina 14 stycznia 2024 roku, wraz z Zakrzywieniem Czasoprzestrzeni w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim wyświetlimy dla Was filmy: „Kicia Kocia pod choinkę”, „Akademia Pana Kleksa” oraz „Fuks 2”.

Oferujemy również dodatkowe seanse dla szkół i przedszkoli, zaplanowane na 15 stycznia. Repertuar dla szkół: „Kici Kocia na pikniku”, „Psi Patrol: wielki film” oraz „Raport Pileckiego”. Szczegóły oferty oraz rezerwacje w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim lub pod numerem: tel. 52 3880160, kom. 664579305

Bilety dostępne są już w przedsprzedaży na stronie https://biletyna.pl/Sepolno-Krajenskie. Istnieje także możliwość kupna biletów bezpośrednio przed seansem. Jednocześnie informujemy, że Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim NIE DYSTRYBUUJE BILETÓW NA SEANSE KINOWE, prosimy o zakup biletów on-line bądź bezpośrednio w kasie kina przed seansem. Oto jak prezentuje się szczegółowy repertuar:

„Kicia Kocia pod choinkę”

14.01.2024 r., godz. 13:00

W życiu Kici Koci ciągle coś się dzieje. Kiedy nie lepi bałwana i nie rzuca się śnieżkami z Packiem, Adelką i Juliankiem, rusza z tatą w wielką podróż i przekonuje się, że kolej to świetna sprawa! Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzy do biblioteki, gdzie dowie się, jak powstają książki. Także w domu czeka na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządzi smaczną zupę i upiecze ciasteczka, żeby chwilę później ganiać z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchoruje i nie będzie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanie na nogi!

„Akademia Pana Kleksa”

14.01.2024 r., godz. 14:15, 16:45

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

„Fuks 2”

14.01.2024 r., godz. 19:15

Maciek jest bystrym i ogarniętym dwudziestolatkiem, choć pieniądze i samochód na randkę musi pożyczyć od taty. Jego ojciec w dniu osiemnastych urodzin odpalił ładunek wybuchowy, ukradł samochód, przyczynił się do rozbicia dwóch policyjnych radiowozów i „stuknął na grubą kasę” szemranego biznesmena. Jednocześnie zdobył serce pięknej kobiety. Poprzeczkę zawiesił zatem wysoko, a już niedługo okaże się, czy syn odziedziczył po nim brawurowy charakter i skłonność do niebezpiecznych intryg. Wszystko to stanie się za sprawą randki, która połączy go z dwiema nieprzewidywalnymi kobietami i wciągnie w grę, której stawką jest wielka kasa i jeszcze większa miłość.

ZAPRASZAMY!

14.01.2024 r.

Sala widowiskowo-kinowa w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Ceny biletów: 25 zł (normalny), 22 zł (ulgowy), 16 zł (grupowy dla szkół)

Bilety do kupienia na stronie: https://biletyna.pl/Sepolno-Krajenskie oraz bezpośrednio przed seansem, w kasie kina.

Sprzedaż biletów online może nie być jeszcze aktywna – prosimy uważnie śledzić serwis biletowy!

Ulgowy – emeryci, renciści, uczniowie, studenci

Grupowy – szkoły i zakłady pracy (minimum 20 osób)

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

koncert
DAMIAN HOLECKI – Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka
Data wydarzenia
21.01.2024
Miejsce
sala widowiskowa CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów
50 zł -

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka! Zaśpiewa DAMIAN HOLECKI!

Damian Holecki to piosenkarz, pianista, kompozytor i wykonawca takich utworów jak: ,,Mamo, dla Ciebie jestem”, ,,Czerwone róże”, ,,Jesteś aniołem”,, Po prostu dziękuję”, które przez wiele miesięcy okupywały pierwsze miejsca przebojów w wielu rozgłośniach radiowych i telewizyjnych. Damian na co dzień współpracuje z wieloma ośrodkami telewizyjnymi i radiowymi w całej Polsce , a w szczególności z TV SILESIA, gdzie jest stałym gościem . Artysta jako jedyny śląski wykonawca otrzymał dwie złote płyty (ZPAV). Gospodarz i autor programów telewizyjnych Muzyczna Kuchnia oraz ,,Muzyczny Kącik Damiana Holeckiego ”

Zapraszamy!

Niewątpliwie będzie to koncert zapadający w pamięć! Koncert idealny w prezencie z okazji Dnia Babci i Dziadka!

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

21 stycznia 2024 r. godz. 17:00

Bilet wstępu: 50 PLN

bilety do kupienia w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim lub na: https://biletyna.pl/koncert/Damian-Holecki-2/Sepolno-Krajenskie

Przy zakupie biletów online naliczana jest dodatkowa opłata serwisowa!

jarmark
XVII Dzień Adwentowy już w sobotę – poczuj z nami atmosferę świąt Bożego Narodzenia!
Data wydarzenia
16.12.2023
Miejsce
targowisko miejskie „Mój Rynek” w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów

To już ponownie nadszedł ten magiczny, przedświąteczny czas a wraz z nim XVII Dzień Adwentowy. To jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej gminy. Spotkanie artystów, lokalnych twórców, rękodzielników, mieszkańców Sępólna i okolic. Wyjątkowa atmosfera nadchodzących świąt Bożego Narodzenia napawa optymizmem, napełnia nasze serca nadzieją i radością, coroczny Dzień Adwentowy jest pierwszym tak wyraźnym sygnałem, że święta są już tuż, tuż. Tradycyjnie zapraszamy Państwa na targowisko miejskie, 16 grudnia. Rozpoczynamy punktualnie o 15:00, a w programie jak zwykle mnóstwo artystycznych atrakcji przygotowanych przez wielopokoleniowe grupy – dzieci, młodzież oraz dorosłych. Wystąpią m.in. przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Sępólnie Krajeńskim, sekcja wokalna Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Stowarzyszeniu Duże Różowe Słońce, Dziecięce i Młodzieżowe Studio Piosenki CKiS, zespoły artystyczne z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie czy orkiestra dęta CKiS. O 17:00 zapraszamy na główny punkt programu – jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu włodarzy miasta oraz dyrektorów szkół i przedszkoli z naszej gminy. Czy musimy dodawać, że nie może Was tam zabraknąć?

ZAPRASZAMY!

16.12.2023 r.

start godzina 15:00

targowisko miejskie „Mój Rynek”

koncert
Koncert grupy „Wszystkiego Najlepszego” w Sępólnie
Data wydarzenia
23.02.2024
Miejsce
sala widowiskowa CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów
25 zł -

Zespół „Wszystkiego Najlepszego” to grupa tworząca i wykonująca własne piosenki z klimatu Krainy Łagodności, piosenki poetyckiej, ballady i folku. Takie piosenki jak „Taradajka”, „Jesienne oczekiwanie”, „Łapka niedźwiadka”,” Aniołowie Biali” i wiele innych, odnaleźć można w wielu śpiewnikach.
„Wszystkiego Najlepszego” powstał lata temu i wyśpiewał wiele głównych nagród na najważniejszych festiwalach piosenki, przeglądach poezji śpiewanej czy piosenki studenckiej m.in. kilkakrotnie na Yapie, Bakcynaliach, na Danielce, na Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie, na Bazunie, Krakowskim Festiwalu Studenckim i wielu innych.
Po latach przerwy zespół wrócił wydając w 2017 roku płytę „Na przekór przyszłej korekcie”, tworzy nowe piosenki i intensywnie koncertuje. W 2019 ukazała się kolejna płyta zespołu „Wygnani Poeci” , a w marcu tego roku światło dzienne ujrzał trzeci LP „Małe miasteczka”. Autorami większości tekstów są zaprzyjaźnieni twórcy naszego regionu: Krysia Bernd, Aleksandra Bacińska, Krzysztof Kasperczyk oraz założyciel zespołu i autor muzyki Maciej Rzeźnikowski. Cechą charakterystyczną zespołu jest wielogłos, dopracowane aranżacje, melodyjne kompozycje oraz poruszające teksty.
Zapraszamy na koncert! Wspólne śpiewanie jest szczęściem! 

Zapraszamy!

23 lutego 2024 r.

godz. 19:00

sala widowiskowa CKiS w Sępólnie Krajeńskim

bilety: 25 zł

bilety dostępne w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim

oraz na:

https://biletyna.pl/koncert/Wszystkiego-Najlepszego-2/Sepolno-Krajenskie

spektakl
Komediowy hit teatralny w CKiS „Sklep z facetami”
Data wydarzenia
19.01.2024
Miejsce
sala widowiskowo - kinowa CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów
65 zł -

W nowym roku zapraszamy Państwa do Centrum Kultury i Sztuki na komediowy spektakl teatralny w reżyserii Patrycji Szczepanowskiej pt: „Sklep z facetami”, który odbędzie się 19 stycznia 2024 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowo-kinowej.

Opis spektaklu:

Gdy Marzena świętuje trzydzieste dziewiąte urodziny jej wieloletni partner oświadcza, że odchodzi. Świat Marzeny ległby w gruzach, ale natychmiast otrzymuje ona wsparcie swojej młodszej siostry. Danka, przebojowa studentka jest na bieżąco z romantycznymi relacjami i wie co robić by się dobrze bawić. Zabiera Marzenę do „sklepu z facetami”. Życie Marzeny zmienia się diametralnie. Wokół niej pojawiają się coraz bardziej interesujący mężczyźni. Czy w wieku lat niemal czterdziestu da się zacząć życie od nowa? Czy Krzysztof wróci? A może Marzena odnajdzie nową upragnioną miłość?

Obsada: Patrycja Szczepanowska, Olga Jankowska / Katarzyna Chorzępa / Sonia Jachymiak, Marcin Piętowski / Piotr Wątroba.

Bilety w cenie od 65 zł do nabycia w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim lub na stronie: https://biletyna.pl/event/view/id/381163

Uwaga!

Przy zakupie biletów online naliczana jest dodatkowa opłata serwisowa.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

spotkanie
Baśniowe Mikołajki
Data wydarzenia
06.12.2023
Miejsce
Plac Wolności w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów

Baśniowe Mikołajki to wyjątkowa okazja przedświątecznego spotkania dla wszystkich milusińskich.

Tego dnia w samym centrum naszego miasta będziemy świadkami wydarzenia z udziałem znanych i lubianych bohaterów dziecięcych bajek.

Inauguracją mikołajkowego eventu będzie wpisany w tradycję miasta, baśniowy korowód a wśród wyjątkowych atrakcji w roli głównej, pojawi się gość honorowy z długą, białą brodą.

Serdecznie zapraszamy też do udziału w śnieżnej, rodzinnej sesji fotograficznej oraz wizyty w magicznej chatce przystrojonej tysiącem świątecznych błyskotek.

Najważniejsza informacja dla najmłodszych jest taka, że podczas Baśniowych Mikołajek w Sępólnie Krajeńskim będzie można skorzystać z jedynej takiej, ostatniej szansy napisania listu do Świętego Mikołaja.

Zainteresowanym gorąco polecamy!

HO HO HO!!!

BĄDŹCIE Z NAMI!

film
Radiostory – Gwiazdorski wieczór w Sępólnie
Data wydarzenia
Miejsce
sala widowiskowo - kinowa CKiS
Ceny biletów
20 zł -

Zapraszamy Państwa na Gwiazdorski wieczór do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, gdzie w doborowym towarzystwie aktorów i reżysera filmu Radiostory, poczujemy niezwykłą filmową atmosferę. Podczas spotkania wspólnie odkryjemy kulisy produkcji filmu, dowiemy się w jakich miejscach w Sępólnie kręcono sceny z udziałem naszych mieszkańców.

Dołączcie do naszego Gwiazdorskiego Wieczoru gdzie film, emocje i historia spotykają się w jednym miejscu.

W trakcie spotkania zostanie wyświetlony film Radiostory w reż. Macieja Hydra.

Bilety w cenie 20 zł do kupienia w sekretariacie CKiS lub na stronie www.biletyna.pl.

Zapraszamy zatem 1 grudnia na godzinę 18:00 do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Wydarzenie będzie miało miejsce w sali widowiskowo-kinowej.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

koncert
Rock’n’Feller w CKiS – najlepsze covery dla najlepszej publiczności
Data wydarzenia
24.11.2023
Miejsce
sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów

Rock’n’Feller strikes again! Po serii dobrze przyjęty letnich koncertów muzyczna ekipa Rock’n’Fellera zaprasza na jesienny występ w Centrum Kultury i Sztuki. Listopad to miesiąc zaduszek, zespół przygotował więc segment poświęcony artystom, których muzyka nadal nam towarzyszy i inspiruje, mimo iż jej twórców nie ma już wśród nas. Nie zabraknie także coverów popularnych artystów święcących tryumfy współcześnie. Mieszanka starych i dobrych, z nowymi i jeszcze lepszymi – wszystko przypieczętowane Rock’n’Fellerowym znakiem jakości. Nie możecie tego przegapić! Tym bardziej, że zespół wspomagać będą na scenie doborowi goście!

ZAPRASZAMY!

24.11.2023 r.

godz. 19:00

sala widowiskowa

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

WSTĘP WOLNY!

spotkanie
Mikołajki jak z Bajki z Ruphertem i Rico
Data wydarzenia
30.11.2023
Miejsce
sala widowiskowo-kinowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Ceny biletów
25 zł -

W oczekiwaniu na zbliżające się wielkimi krokami Mikołajki pragniemy zaprosić naszych najmłodszych milusińskich wraz z rodzinami na jedno z najlepszych widowisk świątecznych z udziałem Świętego Mikołaja. „Mikołajki jak z bajki” to widowiskowe przedstawienie z fantastyczną interaktywną fabułą, melodyjnymi piosenkami oraz tym na co dzieci czekają najbardziej czyli wizytą Świętego Mikołaja.

Jeden z najlepszych duetów klaunów cyrkowych, czyli Ruphert i Rico jako główni bohaterowie przedstawienia przygotują dla nas niezapomniane widowisko, które przeniesie wszystkich w fantastyczną zimowo-świąteczną krainę, wypełnioną bajkową iluminacją świetlną. Ten niepowtarzalny duet, tańcem, śpiewem i muzyką zapewni zabawę w świątecznym klimacie. W tym wyjątkowym dniu każdy nawet najmłodszy uczestnik z pewnością zechce wcielić się w rolę pomocnika Świętego Mikołaja. Tego dnia nie zabraknie dziecięcej radości i dobrej zabawy a wszystko to w iście mikołajkowej atmosferze.

30 listopada godz. 17:00

sala widowiskowo-kinowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

bilety w cenie 25 zł do nabycia w sekretariacie CKiS

lub na stronie:

https://biletyna.pl/dla-dzieci/Mikolajki-jak-z-Bajki-z-Ruphertem-i-Rico

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim