Galeria zdjęć
1.GALERIA 2017r.2.GALERIA 2016r.3.GALERIA 2015r.4.GALERIA 2014r.5.GALERIA 2013r.6.GALERIA 2012r.7.GALERIA 2011r.8.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE9.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA10.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU11.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi12.MUZYKA KLASYCZNA13.FOLKLOR I TRADYCJA14.WYSTAWY15.GALERIA GWIAZD16.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA17.KOCHAMY POLSKIE SERIALE18.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE19.KULISY SŁAWY20.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD21.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wiśniewce.

 

► Ferie w Lutowie -  "Kraina wyobraźni"

 

► "Zatańczmy razem walca z babcią i dziadkiem" - Lutowo

 

► „Zimowe Czary” - ferie w Wałdowie

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Świetlica Wiejska w Zalesiu

,,KRAINA MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCA”

 

 


„Piknik Rodzinny” - Zalesie


W 17 czerwca odbył się „Piknik Rodzinny”. Piknik oprócz charakteru rodzinnego, tematycznie był ukierunkowany na właściwą opiekę nad zwierzętami. W pikniku uczestniczyły działaczki Fundacji „ Psie Nadzieje” Ewa Mejer i Edyta Seidler oraz ich podopieczny pies Loco. Uczestnikiem była także Nicol Muszyńska, trenerka oraz instruktorka jazdy konnej. Panie opowiedziały o właściwej opiece nad zwierzętami domowymi oraz koniach, o przepisach prawnych obowiązujących właścicieli zwierząt i o działaniach Fundacji „Psie Nadzieje”. Dodatkową atrakcją była możliwość przejażdżki konnej. Miło było razem spędzić sobotnie popołudnie przy muzyce, zabawach, pogadankach i pysznym jedzeniu.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich - Zalesie


Dnia 15  października 2017r, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich na świetlicy odbyły się warsztaty "Pięknego Makijażu", które przeprowadziły konsultantki firmy Avon. Na warsztatach panie dowiedziały się jak zrobić odpowiedni makijaż i jak z makijażu dziennego szybko i bezbłędnie zrobić efektowny makijaż wieczorowy. Był to mile spędzony razem czas.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


„ Urok przemijania” w Zalesiu


   Dnia 11 września 2017r. w Zalesiu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbyła się sesja zdjęciowa starszych mieszkańców wsi przy codziennych obowiązkach pod hasłem „ Urok przemijania”. Zdjęcia przypominają nam o ich "małym bohaterstwie”, gdzie bez ich porad i pomocy, życie byłoby trudniejsze. Fotografie można było zobaczyć na wystawie zorganizowanej 13 września w świetlicy wiejskiej.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot. Świetlica Wiejska w Zalesiu


Zajęcia plastyczne naszych dzieci w których bardzo chętnie biorą udział.

Często korzystamy z sali sportowej, gdzie poprawiamy swoją sprawność fizyczną, ale głównie bardzo fajnie spędzamy razem czas.


    Dzieci  w ciekawych strojach i z gwiazdą betlejemską odwiedziły sąsiadów i znajomych w ich domach.W zamian za życzenia i odśpiewane kolędy, zostali  bardzo serdecznie przyjęci i hojnie obdarowywani  słodkościami. Bardzo dziękujemy!!!!


W grudniu odbyło się Gminne Spotkanie Opłatkowe. W tym spotkaniu brały udział członkinie KGW oraz zaproszeni goście. Uroczystość uświetniły jasełka, które przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu. Po wspólnej modlitwie nastąpiło tradycyjne łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do stołów i kosztowali wyśmienite potrawy przygotowane przez członkinie KGW z Zalesiu.   Dnia 17 września w Świetlicy w Zalesiu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa" pod hasłem " Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki" odbyła się sesja zdjęciowa pod pałacem w Zalesiu. Podczas tego dnia dzieci przebrały się w piękne dworskie stroje i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w sesji zdjęciowej, która odbyła się dzięki uprzejmości Państwa Zdrojewskich. Po skończonej sesji, dzieci wraz z rodzicami spędzili czas na wspólnej zabawie oraz przy ognisku.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


 

 

Pierwsze dzieciaczki na świetlicy w nowym sezonie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dnia 19.09.2015r. w Świetlicy Wiejskiej w Zalesiu z okazji Dni Dziedzictwa Europejskiego odbyła się biesiada pt. "Swojskie smaczki, zsiadłe mleczko i ziemniaczki". Goście mogli spróbować potraw, które dawniej jedli mieszkańcy wsi. Na biesiadnym stole pojawiło się zsiadłe mleko, ziemniaki w mundurkach oraz świeżo upieczona drożdżówka. Można było również posłuchać muzyki ludowej.


Tekst/Fot. Ada Dominiak


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: ckissepolno@op.pl

 
Powered by: www.cdx.pl