Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Świetlica Wiejska w Zalesiu

,,KRAINA MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCA”

 

 


Europejskie Dni Dziedzictwa w Zalesiu


    Dnia 8 września 2018r. w Świetlicy Wiejskiej w Zalesiu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem " Co to znaczy być patriotą? - międzypokoleniowy dialog kulturowy", odbyło się spotkanie z panią Elżbietą Gregorich, mieszkanką Kawli. Opowiadała nam o swoim dzieciństwie, które przypadło w czasie II wojny światowej, życiu, rodzinie, a przede wszystkim o swoim patriotyzmie i miłości do Ojczyzny. Mieliśmy także możliwość zobaczyć pamiątki, zdjęcia, artykuły z gazet pani Elżbiety. Na końcu spotkania wspólnie odśpiewaliśmy "Rotę".
    Bardzo dziękujemy za odwiedziny i podzielenie się z nami swoimi wspomnieniami i refleksjami dotyczącymi patriotyzmu.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


„Piknik Rodzinny” - Zalesie


W 17 czerwca odbył się „Piknik Rodzinny”. Piknik oprócz charakteru rodzinnego, tematycznie był ukierunkowany na właściwą opiekę nad zwierzętami. W pikniku uczestniczyły działaczki Fundacji „ Psie Nadzieje” Ewa Mejer i Edyta Seidler oraz ich podopieczny pies Loco. Uczestnikiem była także Nicol Muszyńska, trenerka oraz instruktorka jazdy konnej. Panie opowiedziały o właściwej opiece nad zwierzętami domowymi oraz koniach, o przepisach prawnych obowiązujących właścicieli zwierząt i o działaniach Fundacji „Psie Nadzieje”. Dodatkową atrakcją była możliwość przejażdżki konnej. Miło było razem spędzić sobotnie popołudnie przy muzyce, zabawach, pogadankach i pysznym jedzeniu.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich - Zalesie


Dnia 15  października 2017r, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich na świetlicy odbyły się warsztaty "Pięknego Makijażu", które przeprowadziły konsultantki firmy Avon. Na warsztatach panie dowiedziały się jak zrobić odpowiedni makijaż i jak z makijażu dziennego szybko i bezbłędnie zrobić efektowny makijaż wieczorowy. Był to mile spędzony razem czas.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


„ Urok przemijania” w Zalesiu


   Dnia 11 września 2017r. w Zalesiu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbyła się sesja zdjęciowa starszych mieszkańców wsi przy codziennych obowiązkach pod hasłem „ Urok przemijania”. Zdjęcia przypominają nam o ich "małym bohaterstwie”, gdzie bez ich porad i pomocy, życie byłoby trudniejsze. Fotografie można było zobaczyć na wystawie zorganizowanej 13 września w świetlicy wiejskiej.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot. Świetlica Wiejska w Zalesiu


Zajęcia plastyczne naszych dzieci w których bardzo chętnie biorą udział.

Często korzystamy z sali sportowej, gdzie poprawiamy swoją sprawność fizyczną, ale głównie bardzo fajnie spędzamy razem czas.


    Dzieci  w ciekawych strojach i z gwiazdą betlejemską odwiedziły sąsiadów i znajomych w ich domach.W zamian za życzenia i odśpiewane kolędy, zostali  bardzo serdecznie przyjęci i hojnie obdarowywani  słodkościami. Bardzo dziękujemy!!!!


W grudniu odbyło się Gminne Spotkanie Opłatkowe. W tym spotkaniu brały udział członkinie KGW oraz zaproszeni goście. Uroczystość uświetniły jasełka, które przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu. Po wspólnej modlitwie nastąpiło tradycyjne łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do stołów i kosztowali wyśmienite potrawy przygotowane przez członkinie KGW z Zalesiu.   Dnia 17 września w Świetlicy w Zalesiu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa" pod hasłem " Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki" odbyła się sesja zdjęciowa pod pałacem w Zalesiu. Podczas tego dnia dzieci przebrały się w piękne dworskie stroje i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w sesji zdjęciowej, która odbyła się dzięki uprzejmości Państwa Zdrojewskich. Po skończonej sesji, dzieci wraz z rodzicami spędzili czas na wspólnej zabawie oraz przy ognisku.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


 

 

Pierwsze dzieciaczki na świetlicy w nowym sezonie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dnia 19.09.2015r. w Świetlicy Wiejskiej w Zalesiu z okazji Dni Dziedzictwa Europejskiego odbyła się biesiada pt. "Swojskie smaczki, zsiadłe mleczko i ziemniaczki". Goście mogli spróbować potraw, które dawniej jedli mieszkańcy wsi. Na biesiadnym stole pojawiło się zsiadłe mleko, ziemniaki w mundurkach oraz świeżo upieczona drożdżówka. Można było również posłuchać muzyki ludowej.


Tekst/Fot. Ada Dominiak


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl