Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 Archiwum imprez - Sierpień 2016r.

 

 


 

 

Europejskie Dni Dziedzictwa 2016
"Gdzie duch spytka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki"

 

 

    Tegoroczna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbywać się będzie pod hasłem "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią. Świątynie, arcydzieła, pomniki". Miasto i wieś to nie tylko pomniki chwalące przeszłość, ale także tętniące życiem obszary pracy czy kultury. W dzisiejszych czasach mamy możliwość obcowania bez ograniczeń z arcydziełami architektonicznymi, malarskimi czy rzeźbiarskimi. Zaklęte w nich nasze dziedzictwo tworzy bogaty obszar szeroko rozumianej "kultury europejskiej", której hołdujemy podczas corocznych obchodów Europejski Dni Dziedzictwa.

10 września
godz. 15:00 - "Dzieża, niecki... żarna" – prezentacje dawnych przedmiotów codziennego użytku, niezbędnych w wiejskiej izbie, degustacja chleba (WOK Wałdowo)
godz. 15:00 – "Piknik historyczny pokoleń" – wspomnienia mieszkańców, degustacja potraw – "Smaki dzieciństwa" (Świetlica wiejska w Skarpie)
godz. 16:00 – "Żyli wśród nas – cmentarze" (Świetlica wiejska w Wiśniewie)

11 września
godz. 11:30 – "Jesteśmy świątynią Boga..." - oprawa muzyczna Mszy Świętej w wykonaniu Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki CKiS "Sing-Song" oraz "Piano Forte"
godz. 11:30 – "Krzyże, figury i kapliczki" (Świetlica wiejska w Kawlach)
godz. 15:00 – "Kulinarne podróże w przeszłość" – poszukiwania kulinarnych inspiracji, degustacje tradycyjnych potraw z regionu (WOK Lutowo)

14 września
godz. 15:00 – "Wokół kapliczki – testament przeszłości" (Świetlica wiejska w Wiśniewce)
godz. 18:00 – "Przestrzeń pełna historii i wiary" (OSP Sępólno Krajeńskie)

15 września
godz. 16:00 – "Kultura ludowa – echo przeszłości" – opowieści, pogawędy (Świetlica wiejska w Teklanowie)
godz. 17:00 – "Opowieści dawnej fotografii" – pamięć o przeszłości, zdarzenia i wydarzenia z życia rodzin i przyjaciół (Świetllica wiejska w Wilkowie)

16 września
godz. 17:00 – "Nieznana karta historii Komierowa" – spotkanie międzypokoleniowe (Świetlica wiejska w Komierowie)

17 września
godz. 14:00 – "Śladami historii zapisanej w drzewach" – gra terenowa, przybliżenie historii dębów Jasia, Małgosi i Kasi (Świetlica wiejska w Lutówku)
godz. 15:00 – "Skąd jesteśmy?" - spotkanie mieszkańców wsi, wystawa codziennych albumów i pamiątek, zainicjowanie międzypokoleniowego dialogu kulturowego, plenerowa projekcja filmów o zabytkach i mieszkańcach (Świetlica wiejska w Wysokiej Krajeńskiej)
godz. 16:00 – "Jarmark antyków" (Świetlica wiejska w Wałdówku)
godz. 16:00 – "Lustro wspomnień – historyczna fotografia" – sesja zdjęciowa przed pałacykiem (Świetlica wiejska w Zalesiu)

18 września
godz. 11:00 – "Gdzie chrzest – tam nadzieja" – inscenizacja (Świetlica wiejska w Iłowie)

23 września
godz. 17:00 – "Śladami starych pieśni" – spotkanie międzypokoleniowe (Świetlica wiejska w Włościborzu)

24 września
godz. 15:00 – "Historia rodu" – warsztaty tworzenia drzew genealogicznych (Świetlica wiejska w Piasecznie)

30 września
godz. 15:00 – "Ognisko pokoleń" – gra terenowa (Świetlica wiejska w Świdwiu)

 


Sępoleńska Biesiada

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na Sępoleńską Biesiadę

Wystąpią: Duo Fenix, Gienek Loska z zespołu B.A.R., Klaudia i Kasia Chwołka.Targowisko Miejskie „Mój Rynek” w Sępólnie Krajeńskim

2 września (piątek)
godz. 18:00

 

 UWAGA KIEROWCO!
W związku z organizacją 2 sierpnia 2016 r. SĘPOLEŃSKIEJ BIESIADY na „Moim Rynku” w Sępólnie Krajeńskim prosimy mieszkańców o nieparkowanie przy targowisku miejskim w godz. 13.00-23.00. Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.


 

 

Otwarci na kulturę!

 

    Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą kulturalno-artystyczną na sezon 2016/2017 przygotowaną przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim! "Otwórzcie się na kulturę" razem z nami i wstąpcie w szeregi sekcji CKiS. Taniec, śpiew, nauka gry na gitarze, warsztaty teatralne, zajęcia manualne dla dzieci, orkiestra dęta, rzeźbiarstwo – to tylko część oferty, z której szczegółami zapoznać się będą mogli państwo już 4 września od godziny 13:00 podczas "Drzwi Otwartych" organizowanych na amfiteatrze przy Sępoleńskim Molo. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wyjątkowy koncert dla dzieci w wykonaniu kwartetu smyczkowego Arte Con Brio czyli Akademia WioliMisia w ramach Zakręconych Dni Muzyki. Serdecznie zapraszamy!

 

Sępoleńskie Molo

4 września 2016r.

godz.: 13:00

 


 

 

Akademia WioliMisia

    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza wszystkie dzieci na wyjątkową Akademię WioliMisia w ramach "Zakręconych Dni Muzyki". Już 4 września o godzinie 13:00 na amfiteatrze przy Sępoleńskim Molo. Wstęp wolny. Wystąpi kwartet smyczkowy Arte Con Brio, który zaprezentuje m.in. utwory Mozarta, Brahmsa czy Griega.

 

Sępoleńskie Molo

4 września 2016r.

godz.: 13:00

 

 

 


 

 

Koncertowe zakończenie lata

 

    Serdecznie zapraszamy 9 września o godzinie 19:00 na Muszlę Koncertową w Sępólnie Krajeńskim, gdzie odbędzie się "Koncertowe zakończenie lata". Z tej okazji zagrają dla państwa zespoły: Medley, sępoleńska, rockowa Minnesota, jazzowe trio Wookman oraz toruńska Diuna grająca w klimacie stoner rocka. Wyskokowa mieszanka różnorodnych dźwięków w sam raz na zakończenie lata. Zapraszamy, 9 września, godz. 19:00, Muszla Koncertowa w Sępólnie Krajeńskim, wstęp wolny!

 

Muszla koncertowa przy Plaży Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim

9 września 2016r.

godz. 19:00

Wstęp wolny!

 


 Wydarzenia w sezonie letnim Gminy Sępólno Krajeńskie

 


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl