Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

   Archiwum imprez - Wrzesień 2014r.

 

 

 

 

 


 Spektakl

 

Andropauza 2

 

 

 

 

 

 

Sala widowiskowa CKiS w Sępólnie Krajeńskim

24 września 2014 r. (środa)

godz. 19:00

Bilety w cenie 45,00 zł do nabycia w sekretariacie CKiS od 1.09.2014r.

 

 

 

 

 

 

 

 

„ANDROPAUZA 2”
„Nie ma niewiast w naszej chacie”…. dopóki się nie pojawią.  To właśnie kobieta determinuje losy pięciu sympatycznych bohaterów w sile wieku znanych Państwu ze sztuki Jana Jakuba Należytego „Andropauza – męska rzecz! Zdecydowana odpowiedź na Klimakterium” zagranej w ciągu dwóch sezonów 500 razy!!!
Przed nami nowe przygody roztańczonych, rozśpiewanych i pełnych wigoru pensjonariuszy – członków kultowej formacji tanecznej „Andropauza Dance”.
Czy ich przyjaźń przetrwa próbę… sił w zabieganiu o względy kobiety bezwzględnej i bezwzględnie pięknej? Czy wśród wielu różnic między mężczyzną a kobietą może pojawić się jeszcze jedna różnica – różnica wieku? I na ile jesteśmy silni, żeby umieć być sami?
Męska rzecz być z kobietą, problem pojawia się wtedy kiedy ona jest jedna, a ich pięciu.
Autor wychodząc z założenia, że nie ma problemów, są tylko rozwiązania  zapewnia o szczęśliwym zakończeniu. Dla kogo? O tym będziecie mogli przekonać się Państwo sami, bo wojna płci jest odwieczna i w Pesel nie zagląda. Dlatego sztukę dedykujemy Widzom w każdym wieku.
Zapraszamy dnia 24 września 2014 r. o godz. 19.00. do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Bilety wstępu w cenie 45 zł już do nabycia w sekretariacie CKiS.
Ilość miejsc ograniczona!


Wydarzenie

 

Drzwi Otwarte w CKiS

 

 

 

 

 

 

Plac przy CKiS w Sępólnie Krajeńskim

12 września 2014 r. (piątek)

godz. 17:00

 

 

 

 

 

 

 


Spektakl

 

„ŚMIERĆ W BYDGOSZCZY - MEMENTO”

 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza we wtorek, 23 września 2014 r. o godz. 10.30 na spektakl teatru faktu na podstawie najnowszej książki Wiesława Trzeciakowskiego  „Śmierć w Bydgoszczy 1939-1945” (trzecie wydanie, poszerzone z 2013 r.).
Publikacja starannie dokumentuje wydarzenia pierwszych dni okupacji hitlerowskiej w Bydgoszczy, na podstawie istniejących dokumentów, fotografii i zeznań naocznych świadków. Odkrywa nigdzie dotychczas nie publikowane epizody, oraz rzuca nowe światło na zdarzenia już wcześniej opowiedziane. Demaskuje ostatecznie hipokryzję, uknutej na potrzeby hitlerowskiej propagandy i wciąż domagającej się swego miejsca w poważnej historiografii, goebbelsowskiej terminologii Blutsonntag („krwawej niedzieli”) dot. w rzeczywistości niemieckiej dywersji dnia 3 września 1939 roku w Bydgoszczy, zdławionej zgodnie z prawem wojny przez polskie wojsko z pomocą ludności tego miasta. Zawiera także największe po wojnie listy imienne polskich ofiar okupacji niemieckiej w Bydgoszczy (1.500 nazwisk i ustalonych okoliczności śmierci). Do tej liczby należy doliczyć ok. 2.000 Żydów bydgoskich, z których wojnę i okupację przeżyło ok. 70.
Książka otrzymała w 2012 roku nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, a środowisko naukowe m.in. UMK (prof. J. Sziling, prof. M. Wojciechowski, prof. Z. Karpus) uważa ją za fundamentalną i najważniejszą po wojnie pracę historyczno-dokumentalną o tej tematyce.
W obliczu ciągłych i wciąż narastających konfliktów na świecie, przypomnienie tamtych, niezwykle dramatycznych momentów naszej historii, niech będzie wciąż żywym memento dla współczesnych i przyszłych pokoleń.

Udział biorą: WIESŁAW TRZECIAKOWSKI – autor
oraz aktorzy: Wanda Dolman – Rzyska, Eugeniusz Rzyski.


Sala widowiskowa CKiS w Sępólnie Krajeńskim

23 września 2014r. (wtorek)

godz. 10.30

Zapraszamy! Wstęp bezpłatny!

 


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl