Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

  

Archiwum imprez - wrzesień 2011r.

 

 

 

 


  Wystawa

 


Spektakl

 Spektakl "Andropauza" w Sępólnie już 29 września!!!

 

Spektakl "Andropauza" odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim 29 września 2011 roku (godz. 18.00). Bilet wstępu 85 zł. Rezerwacja biletów tel. 523880160.

Gwałtowny spadek testosteronu, osteoporoza, zmęczenie, depresja, przyrost wagi, bóle pleców, bezsenność… Wymieniać dalej? Te straszne słowa można zamknąć w jednym, ale przerażającym: ANDROPAUZA.
Dla zabicia resztek nadziei wyjaśniamy: andropauza, to męska odmiana klimakterium. Kobieta w klimakterium, to osoba, której mężczyzna musi wybaczyć więcej. Andropauza, to stan, którego mężczyzna nie może wybaczyć sobie. Zwłaszcza, że kobiety i andropauzy mężczyzna nigdy nie zrozumie. A żyć trzeba!
Pięciu nieznajomych spotyka się w sanatorium. Pięć odmiennych osobowości, pięć charakterów i pięć życiorysów. I jeden wspólny wróg – doktór Zus. (Zbieżność nazwisk przypadkowa?).
W role kuracjuszy wcielają się (w podwójnej obsadzie) Michał Pietrzak, Marek Siudym, Jacek Kawalec, Maciej Damięcki, Ryszard Kotys, Dariusz Gnatowski i Jan Jakub Należyty. A głosu Zbigniewowi Wodeckiemu użycza Zbigniew Wodecki.

Andropauza – męska rzecz!
Jeszcze nie skończony mecz.
Jeszcze nie schodzimy z pola,
Jeszcze nie raz strzelisz gola!
Andropauza –męska rzecz!

Nikt nas nie odstawi na boczny peron
Jeszcze w nas buzuje testosteron.
Życie mamy proste jak korkociąg
Przeciąg nam nie straszny, ani pociąg.

ZAPRASZAMY!!!

 

Sala Kinowo - widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki

29 września (czwartek)

Godz. 18:00

Bilet: 85,00 zł


Kino

 

„Larry Crowne - Uśmiech losu”

 

Zdobywcy Oscara Tom Hanks ("Filadelfia", "Forrest Gump") oraz Julia Roberts ("Erin Brockovich") w niezwykłym filmie o tym, jak życie w najmniej oczekiwanych momentach, potrafi przynieść największe niespodzianki. Larry Crowne (Tom Hanks) to zwykły, miły facet, od wielu lat zatrudniony w tej samej firmie i prowadzący normalne, uporządkowane życie. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia – Larry nieoczekiwanie traci pracę. Musi przeorganizować swoje życie i zacząć wszystko od początku. Nie dość, że ma na głowie spłatę kredytu, to nagle okazuje się, że wcale nie tak łatwo mu wypełnić czas wolny. Pierwszym krokiem na nowej drodze jest nauka jazdy na skuterze i powrót na studia zgodnie z zasadą, że nigdy nie jest za późno na zdobywanie wiedzy. Na kursie Larry poznaje także uroczą nauczycielkę (Julia Roberts), którą obdarza czymś więcej niż tylko sympatią. Wkrótce okazuje się, że nigdy nie jest za późno także na miłość. W końcu, jak mawiał Forrest Gump, życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz co Ci się przytrafi. Uśmiechnij się do losu, a los uśmiechnie się do Ciebie. Najlepsze dopiero przed Tobą!

Sala kinowo-widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
16 września 2011 r. (piątek)
Godz. 19:00
Cena biletu: 8 zł
Czas trwania: 100 min

Wiek: od 15 lat


Wystawa


Spotkanie

DRZWI OTWARTE W CKIS

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami, młodzież i wszystkich zainteresowanych dnia 19 września 2011 r. w godz. 17:00 – 19:00 na Drzwi Otwarte.
W programie: prezentacja pracowni artystycznych, sekcji, spotkanie z instruktorami oraz zapisy na zajęcia.
PRZYJDŹ I WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE I SWOJEGO DZIECKA!!!

 

 

Centrum Kultury i Sztuki, Ul. T. Kościuszki 4

19 września (poniedziałek)

Godz. 17:00 - 19:00 


 Spotkanie

 

VIII Międzynarodowe Spotkania Poetyckie POBOCZA 2011

 

W najbliższy czwartek, w Więcborku, a w kolejnych dniach w Sępólnie Krajeńskim i znowu w Więcborku będą działy się VIII Międzynarodowe Spotkania Poetyckie POBOCZA 2011. W latach swej świetności, impreza ta ściągała do krajeńskich miast, miasteczek i wsi, każdorazowo, kilkudziesięciu wybitnych poetów z krajów Europy Środkowej, Południowej oraz Wschodniej i zyskała sobie opinię wydarzenia, mającego znaczenie dla kultury dużej części Starego Kontynentu. Wiele epizodów, jakie miały tu miejsce przeszło już do literackiej anegdoty, a uczestnicy wszystkich edycji Poboczy niezmiennie wspominają wrześniowy festiwal, jako jedno z najbardziej frapujących przeżyć.

Dzisiaj, głównie z powodu zmiany polityki kulturalnej państwa, więcborsko-sępoleński festiwal poezji, podobnie jak wiele innych imprez kulturalnych, odbywających się poza wielkimi ośrodkami, nie jest już organizowany z takim rozmachem. Nabiera za to atmosfery kameralności, co, zdaje się, jeszcze lepiej służy samej poezji. Pobocza nadal przyciągają na Krajnę, zarówno autorów posiadających już znaczący dorobek literacki, jak i najzdolniejszych autorów młodego pokolenia, którzy dopiero do literatury wkraczają. Lista zaproszonych poetek i poetów wygląda naprawdę imponująco. Z czytelnikami spotykać się będą: Krzysztof Karasek, Małgorzata Lebda, Wiesława Kluszczyńska, Wojciech Banach, Patrycjusz Dziczek, Artur Fryz, Jarosław Jakubowski, Maciej Melecki, Artur Nowaczewski, Robert Rybicki, Jerzy Suchanek oraz Paweł Szydeł.
 

Piątek - 09.09.2011 - Molo w Sępólnie Krajeńskim

    11:00 - 13:00 - Lekcje poetyckie w szkołach Krajny
    17:00 - 18:00 - Klubowe spotkanie z piosenką poetycką - ArtCafe, molo spacerowe
    19:00 - 20:30 - Prezentacje poetyckie gości VIII Międzynarodowych Spotkań Poetyckich POBOCZA 2011 - ArtCafe, molo
    21:00 - 23:00 - IV Krajeński Slam Poetycki - Sępólno, ArtCafe, molo spacerowe
    23:00 - 01:00 - Klubowe spotkanie z piosenką poetycką - Sępólno, ArtCafe, molo spacerowe

Organizatorzy: Krajeńskie Stowarzyszenie Kulturalne w Więcborku, Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku

Donatorzy: Województwo Kujawsko-Pomorskie, Gmina Więcbork, Powiat Sępoleński


Spotkanie

"KOCHAMY POLSKIE SERIALE" - Robert Moskwa

Zapraszamy wszystkich na spotkanie z aktorem znanym przede wszystkim z roli doktora Artura Rogowskiego w serialu "M jak miłość". Aktor teatralny i filmowy, w 1991 roku ukończył PWST we Wrocławiu. Jest założycielem i dyrektorem wrocławskiego Teatru K2. Wystąpił m.in. w "Krollu", "Życie jak poker".

 

 

Sępoleńskie molo

2 września (piątek)

Godz. 18:00


Warsztaty

 

 

„Całkiem niebanalne wakacje w Sępólnie Krajeńskim”
warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży
TERMIN: 9.08.2011-5.09.2011

 

Projekt „Całkiem niebanalne wakacje w Sępólnie Krajeńskim” kierowany jest do utalentowanej plastycznie sępoleńskiej młodzieży, która chce zrozumieć sztukę oraz w twórczy sposób spędzić tegoroczne wakacje. Warsztaty plastyczne realizowane w ramach projektu oparte będą na wiedzy teoretycznej z rysunku oraz malarstwa. Uczestnicy poznają różne techniki oraz technologie wykorzystywane w twórczości plastycznej. Tematyką prac będzie krajobraz, detal oraz architektura. Działania warsztatowe będą miały charakter plenerowy w wybranej przestrzeni miejskiej. Młodzież biorąca udział w projekcie stanie również przed bardzo ważnym zadaniem animatorskim, zrealizowania warsztatów plastycznych dla dzieci (20 dzieci) oraz akcji plastycznej podczas stałej imprezy kulturalnej pn. „Dni Sępólna”.
Pragniemy, aby uczestnicy utrwalili na obrazach znane miejsca Sępólna Krajeńskiego oraz jego okolic. Rezultatem projektu będzie wystawa prac powstałych podczas warsztatów, które będą udostępniane w zwyczajnych miejscach-witrynach sklepowych, urzędzie, hipermarketach, banku tak, aby trafić ze sztuką do każdego odbiorcy i wprawić w ruch wrażliwość estetyczną.Chcielibyśmy umożliwić młodzieży bezpłatne uczestnictwo w kreatywnych warsztatach. Utalentowana plastycznie młodzież będzie miała możliwość:
•    rozwoju przy boku wykwalifikowanego instruktora
•    poprowadzenia warsztatów twórczych dla najmłodszych
•    zainicjowania pierwszego działania metodą projektu dla dzieci i ich opiekunów podczas imprezy cyklicznej pn. Dni Sępólna
•    zdobycia umiejętności kreatywnego gospodarowania przestrzeni publiczne prezentacji swojej twórczości.

Cele ogólne:
•    Rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych mieszkańców Gminy Sępólno Krajeńskie,
•    Uatrakcyjnianie wizerunku miasta dzięki poprzez działania artystyczne,
•    Wspieranie młodzieży - uzdolnionej plastycznie grupy
•    Wspieranie rodziców najmłodszych, w zakresie twórczego rozwoju
•    Poszukiwanie nowych środków form i wyrazu artystycznego, bazujących na twórcach i artystach lokalnych oraz pracy nowo utworzonej CNGA (Całkiem Niebanalnej Grupy Artystycznej działającej na terenie miasta i gminy Sępólno Krajeńskie).
•   
Cele szczegółowe:
•    Rozwijanie zmysłu estetyki i potrzeby tworzenia
•    Rozwijanie kreatywności, zdolności wyobrażania, wymyślania i produkowania czegoś nowego, oryginalnego
•    Rozwijanie możliwości innowacyjnych poprzez wynajdywanie różnych rozwiązań dotyczących tego samego tematu
•    Zapoznanie z różnymi technikami i obserwowanie uzyskanych efektów
•    Posługiwanie się niekonwencjalnymi materiałami jako środkiem wyrazu
•    Zapoznanie z kształtem, kolorem i bryłą
•    Rozwijanie wyobraźni pobudzonej pozytywnymi emocjami
•    Promowanie prac i ich autorów poprzez wystawy plenerowe w przestrzeni publicznej

Sposób realizacji celów:
•    Organizacja warsztatów twórczych z zakresu edukacji plastycznej, prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów,
•    Wykorzystanie nowych, innowacyjnych metod edukacji plastycznej,
•    Zorganizowanie Wystaw plenerowych w przestrzeni publicznej,
•    Zorganizowanie działań marketingowych promujących edukację artystyczną na terenie miasta i gminy Sępólno Krajeńskie.

Miejscem realizacji zadania publicznego będzie przestrzeń publiczna, w szczególności malownicze tereny miasta i gminy Sępólno Krajeńskie.
•    Molo spacerowe z amfiteatrem na wodzie w Sępólnie Krajeńskim,
•    Plaża miejska w Sępólnie Krajeńskim,
•    Tereny zielone, rekreacyjne w gminie Sępólno Krajeńskie,
•    Sala warsztatowa w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Program:

•    Cykl I - 9, 10, 12 sierpnia 2011 r.
Pierwszy cykl warsztatów plenerowych zainaugurujemy już 9 sierpnia, w których dominować będzie technika rysunkowa. Tematem zajęć będzie: architektura. W pierwszym cyklu skupimy się na podstawach: kompozycja, proporcje, barwa, technika i inne.
•    Art Attack – warsztaty plastyczne dla najmłodszych uczestników (20 osób w wieku od 0 do 5 lat) – 11, 18, 25 sierpnia 2011 r.
Po każdym cyklu nastąpią warsztaty plastyczne pn. ART ATTACK, które przygotuje starsza grupa beneficjentów bezpośrednich. Będą to zajęcia twórcze, rozwijające wyobraźnię dziecka.

•    „Artystyczna eksplozja barw” - 11 sierpnia 2011 r.
W czasie trwania cyklu I warsztatów plastycznych, a mianowicie 11 sierpnia 2011 r. stworzymy wspólnie z młodzieżą niewielki projekt poświęcony warsztatom plastycznym dla dzieci i ich rodziców pn. „Artystyczna eksplozja barw” podczas lokalnej imprezy cyklicznej „Dni Sępólna”. Będzie to duże wyzwanie z zakresu animacji kulturalnej, jakie czeka młodzież. Bez wątpienia doświadczenie zarządzania projektem zaowocuje kolejnymi działaniami, które tworzyć będziemy wspólnie tuż po zrealizowaniu projektu „Całkiem niebanalne wakacje w Sępólnie Krajeńskim”.
•    Cykl II - 16, 17, 19 sierpnia 2011 r.
W drugim cyklu warsztatów poznamy możliwości przyborów rysunkowych, różnorodne techniki, zaś tematami zajęć będą: krajobraz oraz detal.
•    Cykl III - 23, 24, 26 sierpnia 2011 r.
•    Cykl III to wkraczanie w świat sztuki malarskiej. Młodzież pozna m.in. barwy, sposoby mieszania farb, różnorodne techniki wykonywania obrazów. Zaczniemy ruszać wyobraźnią uczestników warsztatów, pobudzać ich kreatywność, odkrywać przyjemności tworzenia.
•    Cykl IV - 30, 31 sierpnia oraz 2 września 2011 r.
Cykl IV jest najistotniejszym oraz najbardziej kreatywnym punktem projektu. Młodzież stworzy swoje własne wizje i przeleje je na płótna. Wykreujemy własny warsztat artystyczny poprzez przedstawienia własnej wyobraźni, indywidualną technikę i kompozycję dzieła.
•    Wystawa plenerowa – 1 września 2011 r.
•    Stworzymy wystawę na „Drzwi otwarte” Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim (wystawienie najlepszych wykonanych dotąd prac – w celu promocji projektu i zachęcenia do udziału w sekcji PRO ART STUDIO-czyli sztuki plastyczne).
•    Stworzenie wystawy na uroczyste zakończenie projektu – od 2 do 5 września 2011 r.
•    Po przeprowadzonych warsztatach czeka nas stworzenie uroczystej wystawy autorskiej każdego uczestnika projektu. Zorganizowanie bankietu oraz przemówień każdego artysty.
•    Uroczysta wystawa na molo – do 5 września 2011 r.
•    Wystawy w przestrzeni publicznej - od 5 do 30 września 2011 r.
•    Makiety wystawiennicze stworzone na potrzeby uroczystej wystawy przeniesiemy do przestrzeni publicznej. Mieszkańcy spotkają obrazy nie tylko na poczcie, w banku, głównym rynku, witrynach sklepowych, hipermarketach ale również w Urzędzie gminy, czy placówkach oświaty. Prace będą wszędzie, wychodzimy ze sztuką do odbiorcy.

 
Warsztaty będą się rozpoczynały w siedzibie Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Tadeusza Kościuszki 4 oraz odbywały w plenerze. Koszty wyżywienia pokrywa uczestnik plenerowych warsztatów.WYMOGIEM UCZESTNICTWA W WARSZTATACH MŁODZIEŻY W WIEKU OD 12 DO 24 LAT JEST ZŁOŻENIE 3 PRAC, Z KTÓRYCH PRZYNAJMNIEJ JEDNA POWINNA BYĆ WYKONANA W TECHNICE MALARSKIEJ.Warsztaty kończą się wydaniem zaświadczenia o uczestnictwie.

 

Warsztaty prowadzą: 
 
•    Mirosława Hass
•    Sylwia Skupiewska

Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela:

Sylwia Skupiewska
tel. 52 388 01 60, lub kom. 607558019Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest dostarczenie wypełnionej karty zgłoszenia, zgody na wykorzystanie wizerunku oraz zgody opiekuna na uczestnictwo w warsztatach w wypadku niepełnoletności uczestnika warsztatów*.
 
* pod adres: Centrum Kultury i Sztuki, ul. Tadeusza Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie
O przyjęciu zgłoszeń decyduje kolejność ich nadsyłania. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminu zajęć. Informacje o zmianach będą zamieszczane na stronie internetowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, a w przypadku przyjętych zgłoszeń również przesyłane pocztą elektroniczną bezpośrednio uczestnikom zajęć.

 

Organizatorzy nie przyjmują odpowiedzialności za niepełnoletnich uczestników zajęć. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w zajęciach za pisemną zgodą rodziców.

 

Do pobrania:

- Karta zgłoszenia - (WORLD)

 

- Regulamin - (WORLD)

 

- Zgada rodzica - (WORLD)

 

- Zgoda na wykorzystanie wizerunku - (WORLD)


Wycieczki

CENTRUM KULTURY I SZTUKI zaprasza na jednodniowe wycieczki!!!

Pobierz harmonogram ► (pobierz)

Szczegółowe informacje w biurze CKiS tel. 52 388 01 60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl