Galeria zdjęć
1.GALERIA 2019r.2.GALERIA 2018r.3.GALERIA 2017r.4.GALERIA 2016r.5.GALERIA 2015r.6.GALERIA 2014r.7.GALERIA 2013r.8.GALERIA 2012r.9.GALERIA 2011r.10.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE11.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA12.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU13.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi14.MUZYKA KLASYCZNA15.FOLKLOR I TRADYCJA16.WYSTAWY17.GALERIA GWIAZD18.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA19.KOCHAMY POLSKIE SERIALE20.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE21.KULISY SŁAWY22.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD23.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► EDD w Wałdówku

 

► Pieczątki z ziemniaków - Radońsk

 

► Święto Rodziny Świetlica Wiejska Włościbórz

 

► EDD w Teklanowie

 

► EDD w Wałdowie - "Krajeński splot"

 

► Europejskie Dni Dziedzictwa w Lutówku

 

► EDD we Włościborzu

 

► Wyniki konkursu DK+ Inicjatywy Lokalne 2019

 

► EDD w Wilkowie

 

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Włoscibórz

,, RYCERSKA WIOSKA RYCERZA BOSUTY ” 

  

 


Święto Rodziny Świetlica Wiejska Włościbórz


    Dnia 8 czerwca 2019 roku o godz. 14:00 odbyło się Święto Rodziny. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla mamy i taty. Po występach odbyły się konkursy i zabawy dla dzieci i rodziców. Atmosfera była gorąca. Zacięta walka na przeciąganie liny zadziwiła organizatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody za udział.
Organizatorem było KGW, Rada Sołecka i Świetlica.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Europejskie Dni Dziedzictwa we Włościborzu


   Dnia 07.09.2019r w świetlicy wiejskiej we Włościborzu odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa. Tematem był "Kulinarny Powrót Do Tradycjii".Wraz z Paniami z KGW i dziećmi pletliśmy z ciasta drożdżowego chałki,warkocze i wieńce. Przy tym wszyscy fajnie się bawili.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Ojczyzna i honor” – gawęda o miłości do ziemi ojczystej - Włościbórz


    Z okazji Europejskich Dni dziedzictwa, pod hasłem Niepodległa dla wszystkich, w świetlicy we Włościborzu 13 września 2018 r. odbyło się  spotkanie z  poezją  „Ojczyzna i honor” – gawęda o miłości do ziemi ojczystej. W spotkaniu uczestniczyli  dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy wsi.  Wszyscy chętnie czytali i z zainteresowaniem słuchali wierszy o polskich bohaterach i Polsce.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Agelina Senska


„Ratujmy to co piękne” - Włościbórz

14 września 2017r w Świetlicy Wiejskiej we Włościborzu odbyły się
Europejskie Dni Dziedzictwa „Ratujmy to co piękne”- piknik na polanie w lesie.
Podczas pikniku dzieci i dorośli chętnie słuchali p. Tomka Dolnego, który jest leśnikiem
i opowiadał o drzewach, przyrodzie i nie tylko. Mimo deszczowej pogody wszyscy dobrze się
bawili. Na koniec pikniku odbył się dla wszystkich słodki poczęstunek.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Marta Woźniak
Fot. - Alina Nędzołek


Świetlica wiejska Włościbórz
,,Rycerska wioska rycerza Bossuty"


    30.06.2017 r. odbyło się spotkanie integracyjne pt: ,,Święto Rodziny”. Organizatorem było KGW, Rada Sołecka i Świetlica. Dzieci uczęszczające do świetlicy recytowały wiersze dla mamy, taty, babci i dziadka. Przedstawiły inscenizację pt: ,,Jak żabka mała rodziców nie słuchała”. Po występach odbyły się konkursy, zabawy dla dzieci i rodziców. Pomimo deszczowej pogody atmosfera była gorąca. Nie było wygranych i przegranych, liczyła się tylko zabawa i uśmiech na twarzy.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst – Katarzyna Barabas
Fot. - Marta Woźniak


Świetlica Włościbórz - Dzień Kobiet i Dzień Sołtysa


    8 marca w naszej świetlicy odbył się Gminny Dzień Kobiet. Z tej okazji przygotowaliśmy występy artystyczne z dedykacją dla wszystkich Pań, w których udział wzięły: młodzież z naszej świetlicy oraz dzieci, młodzież i dorośli z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie, którym bardzo dziękujemy.
    Tego samego dnia w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie członkiń KGW, na które został zaproszony Sołtys wsi Włościbórz, który obchodził 11 marca swoje święto "Dzień Sołtysa". Pamiętając o tym złożyliśmy mu najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyliśmy kwiaty i upominki.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot: Zofia Lutowska


Spotkanie świąteczne we Włościborzu.


   W dniu 17.12.2016, jak każdego roku, mieliśmy w naszej świetlicy spotkanie opłatkowe dla mieszkańców sołectwa. Uroczystość rozpoczęliśmy jasełkami, a zaraz po nich zaszczycił nas swoją obecnością Gwiazdor, który wręczył wszystkim dzieciom paczki. Spotkanie upłynęło w miłej i świątecznej atmosferze.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot.: Zofia Lutowska


Międzypokoleniowe pieczenie ciasteczek

    Międzypokoleniowe pieczenie ciasteczek na wigilię dla osób starszych i samotnych z projektu pt. "Tradycja łączy pokolenia" autorstwa Pani Bożeny Reinke - organizowane przez Parafialny Zespół Caritas przy Parafii Św. Mateusza w Wałdowie. Na spotkanie przybyli licznie dorośli i dzieci. Panie przygotowały pyszne ciastka, które dzieci pięknie udekorowały. Wykazały się przy tym dużą pomysłowością. Pieczenie ciasteczek sprawiło nam szczególnie dużo radości dlatego, że mogliśmy zrobić coś dobrego dla innych. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Zofia Lutowska


"Święto Ziemniaka"


    28.10.2016r. w świetlicy we Włościborzu odbyło się wpisane już w tradycję naszego sołectwa "Święto Ziemniaka". Przy pomocy Rady Sołeckiej i KGW impreza ta cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem. Z tej okazji Panie z KGW przygotowały dla wszystkich pyszne pączki ziemniaczane i frytki, a ja przygotowałam zabawy z ziemniakami, w których dzieci bardzo chętnie brały udział. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Na koniec uroczystości odbyła się potańcówka dla dzieci.

Tekst./fot.: Zofia Lutowska


Świetlica Wiejska we Włościborzu

Europejskich Dni Dziedzictwa 2015 "Utracone dziedzictwo", obchodziliśmy pod hasłem "Jak za dawnych lat". Przygotowano wystawę starych przedmoitów użytkowanych w gospodarstwie domowym.
Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się zgromadzonym sprzętom i słuchały opowieści jak wyglądała na nich praca.


Tekst: Zofia Lutowska


„Babciu, Dziadku cóż Wam dam,
Jedno serce tylko mam!
A w tym sercu róży kwiat!
Żyjcie Kochani sto lat!”


W tym szczególnym dniu, jakim jest Dzień Babci oraz Dzień Dziadka zaprosiliśmy do ARTiKu naszych najbliższych. Przygotowaliśmy dla nich występ artystyczny, czyli piosenki i wierszyki oraz zaprosiliśmy do wspólnej zabawy!
Po występie dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom wcześniej przygotowaną laurkę oraz różę.
Piękne emocje i szczególni Goście towarzyszyły Nam w tym dniu!Materiały: Świetlica Wiejska we Włościborzu


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl