Galeria zdjęć
1.GALERIA 2017r.2.GALERIA 2016r.3.GALERIA 2015r.4.GALERIA 2014r.5.GALERIA 2013r.6.GALERIA 2012r.7.GALERIA 2011r.8.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE9.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA10.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU11.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi12.MUZYKA KLASYCZNA13.FOLKLOR I TRADYCJA14.WYSTAWY15.GALERIA GWIAZD16.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA17.KOCHAMY POLSKIE SERIALE18.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE19.KULISY SŁAWY20.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD21.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wiśniewce.

 

► Ferie w Lutowie -  "Kraina wyobraźni"

 

► "Zatańczmy razem walca z babcią i dziadkiem" - Lutowo

 

► „Zimowe Czary” - ferie w Wałdowie

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Świetlica Wiejska w Wiśniewce

,,W KRAINIE KWITNĄCEJ WIŚNI”  

 

  


Dzień Babci i Dziadka w Wiśniewce.


    Na tegorocznym Dniu Babci i Dziadka najmłodsi przygotowali spektakl pt.,,Wścibskie Wnuczęta " oraz zatanczyli układ 3 układy taneczne.
Po występie uczestnicy rozdali gościa skromne upominki.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot.: Anna Gola


Mikołaj w Wiśniewce


8 grudnia świetlicę odwiedził św.Mikołaj,
który w swoim wielkim worku miał słodkie upominki dla grzecznych dzieci.
Tradycyjnie dzieci zaśpiewały piosenkę lub zarecytowały wierszyk, aby otrzymać upominek.
Następnie Mikołaj z gromadą Elfów dotarł do domów dzieci,
których tego dnia nie było w świetlicy.
Najmłodsi mieszkańcy wsi byli bardzo mile zaskoczeni jego wizytą.

Tekst/foto: Anna Gola


Międzynarodowego Dzień Kobiet Wiejskich - Wiśniewka


   W sobotę 14 pżdziernika z okazji Międzynarodowego Dnia kobiet Wiejskich w Świetlicy Wiejskiej w Wiśniewce odbyły się wybory "Małej Miss".
Modelki zaprezentowały swoje wdzięki w stroju sportowym i dyskotekowym. Jurorzy w skład, których wchodziło czworo chłopców wybrało "Małą Miss".
Tego dnia świętowaliśmy również ,,Święto pieczonego ziemniaka". Nasze ziemniaczki z obłędnie chrupiącą skórką były przepyszne:)


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
tekst/fot.: Anna Gola


EUROPESKIE DNI DZIEDZICTWA
"Krajobraz dziedzictwa - dziedzictwo krajobrazu"

 
Dnia 9 września w świetlicy wiejskiej w Wiśniewce odbył się "PEJZAŻ Z PIOSENKĄ"
Na placu zabaw przy świetlicy odbyły się warsztaty rysunku węglem.
Mali artyści słuchając muzyki stworzyli przepiękne pejzaże wsi.
Gościliśmy również Panie z Krajeńskiego Stowarzyszenia Amazonek "Orchidea",
które przeprowadziły prelekcje na temat profilaktyki raka piersi.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot: Anna Gola


Ochotnicza Straż Pożarna w Wiśniewce


    19 lipca do naszej świetlicy przyjechali strażacy z OSP w Sępólnie Kraj., którzy nauczyli nas jak należy zachować się w nagłych wypadkach i udzielić pierwszej pomocy.
Strażacy zapoznali Nas z wyposażeniem wozu strażackiego i z jakim sprzętem maja do czynienia podczas akcji ratowniczych.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Anna Gola
Foto: Marzena Pawełek


Dzień Kobiet w Wiśniewce


   Dnia 14 marca z okazji Dnia Kobiet wspólnie z KGW  Wiśniewka spotkałyśmy się na ,,babskie pogaduchy" przy kawie. Z tej okazji najmłodsze uczestniczki wyrecytowały wiersze i rozdały skromne upominki ufundowane przez Panią Sołtys, następnie Panie z KGW  wcieliły się w rolę mężczyzn i wystąpiły w Kabarecie pt.:,,Baby potrafią". Na zaproszenie Pani Doroty Czajki przewodniczącej KGW przybył fotograf Pan Szymon Szwochert, który uwiecznił to spotkanie na fotografii.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
tekst: Anna Gola
foto: Szymon Szwocher


7 lutego w świetlicy Wiejskiej w Wiśniewce odbył się Bal Karnawałowy.

Wszyscy uczestnicy w przeróżnych strojach brali udział w różnych konkurencjach oraz zabawie tanecznej.
Wszystkie stroje zostały nagrodzone słodkimi upominkami przygotowanymi przez Panią Sołtys.


tekst: Anna Gola
fot.: Marzena Pawełek


,,Wieczór ze sztuką''


Dnia 25 stycznia w świetlicy wiejskiej w Wiśniewce z okazji Dnia Babci i Dziadka
odbył się ,,Wieczór ze sztuką'', na który zaprosiliśmy nasze babcie i dziadków.
Początek imprezy to część artystyczna: śpiewy Aniołów, recytacja wierszy i taniec w wykonaniu najmłodszych uczestników. Niespodzianką dla gości był występ Klary Przybylskiej, która zaśpiewała piosenkę zespołu Dżem pt.:  ,,W życiu piękne są tylko chwile''.
Po występach rozdaliśmy drobne upominki w postaci serduszek z drewna i laurek, które wcześniej wykonaliśmy.
Dalsza część spotkania upłynęła nam przy dźwiękach muzyki lat 60 i 70 .


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Anna Gola
Foto: Marzena Pawełek


,,Dzień Postaci z Bajek"

 

 

 

  W sobotę 5 listopada w świetlicy w Wiśniewce urządziliśmy ,,Dzień Postaci z Bajek".
Tego dnia ,,z bajką na pierwezym planie" czetaliśmy opowiadania ,a następnie wcieliliśmy się w bohaterów w bajkowe postacie.Nie zabrakło złej Czarownicy, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Smoka chorego na ospę a nawet pięknych meksykańskich tancerek, które zatańczyły Flamengo.Ten kolorowy dzień był pełen tańców i dobrej zabawy!


 

 

 Tekst./Foto: Anna Gola

 

 

 

 

 

 


   14 września br. z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa uczestnicy świetlicy wiejskiej w Wiśniewce wybrali się na wspólną modlitwę i śpiewy pod mieszczący się we wsi krzyż. Wysłuchaliśmy historii objawieniu św. Bernadetty.
Bernadetta Soubirous , której objawiła się Matka Boża w Lourdes w 1858 r., wstąpiła do nowicjatu sióstr w Nevers, w 1866 r., zmarła tam 16 kwietnia 1879 r. Od tego czasu mamy do czynienia ze spektakularnym cudem. Zainspirowane biografią bohaterki dzieci narysowały kreda na chodniku swoje dziecięce prośby.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot. Anna Gola


4 czerwca w Wiśniewce obchodziliśmy ,,Festyn Rodzinny".


Wielką niespodzianką byli zaproszeni goście z KPP w Sępólnie Pan dzielnicowy asp. Marek Stachowicz i Pani sierż. szt. Iwona Czajkowska oraz pies policyjny Reks , którym bardzo dziękujemy za wizytę.
 Policjanci prezentowali sprzęt policyjny oraz informowali najmłodszych o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zbliżających się wakacji. Podczas spotkania dzieci mogły dowiedzieć się, jak bezpiecznie postępować ze zwierzętami, jak się zachować w przypadku ataku i obejrzeć pokaz umiejętności psa, który wykonywał polecenia pani policjant. Dowiedzieliśmy się, że kiedy pies atakuje przyjmujemy pozycję „żółwia”. Przemiłym gościom podarowaliśmy maskotkami własnoręcznie uszyte, pies też otrzymał upominek. Tego dnia wręczyliśmy podziękowanie za pomoc finansową i organizacyjną pani Sołtys Marzenie Pawełek i dyplomy dla ,, Super Sąsiada". To wyróżnienie otrzymały 4 osoby, które zawsze służą nam swoją pomocą i za tę dobroć jeszcze raz - serdecznie dziękujemy!!!
 Kolejnym punktem były konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych oraz wspólna zabawa i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Tekst/ Fot.:Anna Gola
Fot.: Marzena Pawełek


Maj - Majówka -  Majóweczka


Maj - Majówka -  Majóweczka - ciepło, zielono, kolorowo więc postanowiliśmy wyjść przed Naszą Świetlicę i przenieść całą wiosnę i trochę lata na płótno.
Zabawa była pierwszorzędna ponieważ zamiast pędzli używaliśmy naszych dłoni, było co szorować, ale warto było!!!
Nasze dzieło bardzo podobało się rodzicom więc postanowiliśmy , że zostanie w naszej świetlicy :)


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Teks/Fot : Anna Gola


Wiosenne porządki w Wiśniewce


    Dzień 13 kwietnia był bardzo pracowitym dniem w naszej Świetlicy. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem sprzątaliśmy plac przy świetlicy. Pani Sołtys Wiśniewki i Pani Przewodnicząca KGW zakupiły Nam kolorowe bratki, które wsadziliśmy w skrzynie wcześniej przez Nas pomalowane.
    Pod koniec dnia chociaż trochę zmęczeni nie zabrakło w Nas energii do gry w Zbijaka :)


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim   
Tekst/ Fot.: Anna Gola


Dnia 17.02.2016r. w Świetlicy Wiejskiej w Wiśniewce obchodzono,,Dzień Kota''.Uczestnicy przebrani za kotki, pełni dobrego humoru brali udział w grach i zabawach. Najbardziej pomysłowe przebrania zostały nagrodzone biletami na koncert Ryszarda Leoszewskiego z zespołem ''Sklep z Ptasimi Piórami''.


Tekst/Fot: Anna Gola


Kolędowanie czas zacząć!


   Święta Bożego Narodzenia już coraz bliżej. Z tego powodu w świetlicy wiejskiej  w Wiśniewce odbyło się wspólne śpiewanie kolęd, podczas którego zaprezentowały się również dzieci ze świetlicy w ciekawej interpretacji jasełek.
Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Pan Waldemar Stupałkowski  podziękował za zaproszenie na wspólne kolędowanie, pogratulował Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Wiśniewce oraz dzieciom wspaniałego występu i zaprosił wszystkich do Sępólna Krajeńskiego na Dzień Adwentowy.  Na zakończenie do świetlicy zawitał wyczekiwany przez wszystkie dzieci gość, który przyniósł dla nich słodkie upominki.


Materiały: Swietlica Wiejska w Wiśniewce
Tekst. M. Domaszek
Foto: M. Węgierska


Strażacy w Wiśniewce22 października 2015 r. w Świetlicy Wiejskiej w Wiśniewce  gościliśmy Strażaków z  OSP w Sępólnie Krajeńskim. Ich wizyta miała charakter edukacyjny, gdyż przeprowadzili oni z dziećmi i dorosłymi szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Każda osoba miała szansę spróbować wykonywania masażu serca, oddychania usta usta i układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot.: Monika Domaszek


„Wiśniowy raj”

Sezon wiśniowy w pełni, dlatego 18 lipca 2015 r. w Wiśniewce zorganizowany został przez Świetlicę Wiejską i Koło Gospodyń Wiejskich w Wiśniewce festyn pod nazwą „Wiśniowy raj”. Był on okazją do integracji mieszkańców, wspólnej zabawy i odpoczynku. Koło Gospodyń przygotowało wspaniałe wypieki z dodatkiem wiśni, które każdy mógł skosztować. Dla dzieci przygotowano wiele wspaniałych i zabawnych konkurencji, w których chętnie uczestniczyły.


Tekst/fot.: M. Domaszek


Dzień Kobiet w Wiśniewce

Świetlica Wiejska wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Wiśniewce zorganizowały 14 marca  obchody Dnia Kobiet. Na uroczystość oprócz licznego grona Pań przybyli również zaproszeni goście. Dzieci ze świetlicy przygotowały występ artystyczny, w którym nie zabrakło humoru, poezji i tańca. Wręczyły również wszystkim Paniom ręcznie wykonane upominki. Uroczystość uświetnił gościnny występ Zespołu WAWEREK prowadzony przez Pana Jana Tłoka.


Tekst: Monika Domaszek
Fot. M. Węgierska


fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (B. Olszweska)


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: ckissepolno@op.pl

 
Powered by: www.cdx.pl