Galeria zdjęć
1.GALERIA 2019r.2.GALERIA 2018r.3.GALERIA 2017r.4.GALERIA 2016r.5.GALERIA 2015r.6.GALERIA 2014r.7.GALERIA 2013r.8.GALERIA 2012r.9.GALERIA 2011r.10.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE11.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA12.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU13.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi14.MUZYKA KLASYCZNA15.FOLKLOR I TRADYCJA16.WYSTAWY17.GALERIA GWIAZD18.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA19.KOCHAMY POLSKIE SERIALE20.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE21.KULISY SŁAWY22.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD23.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► Wałdowo dla Niepodległości

 

► Dzień Kobiet Wiejskich w Radońsku

 

► Wałdowo z kobietami i dla kobiet

 

► Kawle - Dzień Kobiet Wiejskich

 

► Włościbórz - Dzień Kobiet Wiejskich

 

► Lutowo - Dzień Kobiet Wiejskich

 

► EDD w Wałdówku

 

► Pieczątki z ziemniaków - Radońsk

 

► Święto Rodziny Świetlica Wiejska Włościbórz

 

► EDD w Teklanowie

 

► EDD w Wałdowie - "Krajeński splot"

 

► Europejskie Dni Dziedzictwa w Lutówku

 

► EDD we Włościborzu

 

► Wyniki konkursu DK+ Inicjatywy Lokalne 2019

 

► EDD w Wilkowie

 

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Warsztaty dramowe - „Z dramą poznaje świat”

 

 

 


Zajęcia Dramowe - „Z dramą poznaję świat”


Poniedziałkowy dzień jak co tydzień przyniósł kolejną dawkę pozytywnej energii dla uczestników zajęć dramowych „z dramą poznaję świat”.
Podczas ich trwania uczestnicy przenoszą się w świat wyobraźni, który rozwija także ich zmysły. Tym razem szczególnie przydatny okazał się słuch i dotyk, ponieważ dzień w pierwszej części trwających aż dwie godziny zajęć miały za zadanie namalować muzykę. To z pozoru proste zadanie wcale takie nie było, gdyż uświadomiło dzieciom, że słyszalne dźwięki muzyki klasycznej nie tak łatwo dają się zobrazować. Oprócz tego zadania, dzieci miały także możliwość stworzenia tzw. słoików marzeń, w których za pomocą dostępnych przedmiotów plastycznych mogły zamknąć w słoiku swoje marzenia. W przerwach między głównymi tematami zajęć zostały wykonane krótkie zabawy dramowe tj. zabawa w marionetki, podczas której jeden z uczestników musiał wcielić się w postać marionetki, a drugi przy pomocy niewidzialnych sznurków kierował jego ruchami, co wymagało dużej wyobraźni i wczucia się w rolę. Oprócz tego urozmaicenia wśród zabaw było także „magiczne pudło”, w którym przy pomocy dotyku uczestnicy musieli zgadnąć wylosowany przez nich przedmiot. Wszystkie te zabawy sprawiły uczestnikom wiele radości, a także wpłynęły pozytywnie na rozwój ich kreatywności, wyobraźni a co najważniejsze w dramie – wczucia się w rolę.
Kolejne niezwykłe spotkania z dramą odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 16:00 – 18:00; oraz w każdy piątek o godz. 14:00 – 15:00 w Bajkolandii w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 20 zł miesięcznie.

Serdecznie zapraszam.Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Fot. - Anna Ramczykowska


 Warsztaty dramowe - „Z dramą poznaje świat”


    Warsztaty dramowe „Z dramą poznaję świat” są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, polegają one na rozwijaniu dziecięcej kreatywności.  Podczas zajęć uczestnicy zaproszeni zostaną do szeregu aktywności, będą mogli wykazać się fantazją i twórczym myśleniem. W trakcie zajęć wykorzystujemy ćwiczenia dramowe, polegające na rozmowie, wywiadzie, ćwiczeniach pantomimicznych, improwizacji czy rysunku. Swoboda w wykorzystaniu metod na pewno zaowocuje wieloma satysfakcjonującymi pomysłami uczestników. Głównym zadaniem warsztatów dramowych „Z dramą poznaje świat” jest otwarcie na inne sposoby patrzenia na świat, kształtowanie wrażliwości oraz nauka panowania nad emocjami.

 

Warsztaty aktorskie dla dzieci od 7-12 lat w CKiS
W każdy poniedziałek od godz. 16-17
Zajęcia są darmowe
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl