Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Świetlica Wiejska w Wałdówku

,, KLONOWA WIEŚ ”  


 


Wałdówko - Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości 11 listopadaW tym niezwykłym dniu,
dniu Odzyskania Niepodległości,
abyśmy zawsze pamiętali kim jesteśmy,
czym jest dla nas Polska
i nie zapomnieli o historii.


"Dzień Papieża Jana Pawła II" - Wałdówko


     Data 16 października została wybrana nie bez powodu. To właśnie tego dnia w 1978r. Karol Wojtyła został wybrany Papieżem i przyjął imię Jan Paweł II.
     Tegoroczny Dzień Papieski ma charakter wyjątkowy przede wszystkim dlatego, że odbywa się w trudnym dla nas czasie (pandemii), ale również dlatego, że obchodzimy setną rocznicę urodzin Jana Pawła II.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


 

 

Światowy Dzień Drzewa - Wałdówko

 

    Każdy z nas lubi spacery po lesie. Dziś drzewa napisały do nas ważny list. Proszą o należyty szacunek i uświadamiają nas, że są prawdziwymi cudami natury a ich korzystny wpływ na ekosystem jest nieoceniony. Okazuje się, że to brzoza jest naszym najlepszym przyjacielem, którego bliskość działa odstresowująco.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Jesień zawitała do świetlicy w Wałdówku


Złota jesień zagościła do naszej świetlicy. W mijającym tygodniu wybraliśmy się na spacer, podczas którego dzieci nazbierały dary jesieni. W trakcie zajęć poznały cechy charakteryzujące tą piękną porę roku. Ponadto stworzyliśmy przepiękny jesienny kącik przyrody.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
tekst/foto: Barbara Jutrowska


EDD Wałdówko 2020


   W ciepłe, słoneczne, sobotnie popołudnie 19 września 2020 roku, na placu przy świetlicy w Wałdówku odbyło się spotkanie w ramach 28 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pt., "Moja Droga".
Nasze spotkanie pod hasłem "Refleksja nad przeszłością- kronika Wałdówka na przestrzeni lat". Uczestnicy spotkania, zarówno dzieci jak i dorośli, chętnie i z wielkim podziwem oglądali przygotowane przez nas materiały. Stworzyliśmy istną podróż po naszej lokalnej historii. Nie musieliśmy wiele zachęcać, każdy z uczestników znajdował siebie i swoją ścieżkę lokalnego dziedzictwa. Wspomnień i radosnych anegdot nie było końca. Poprzez zaklęte dziedzictwo w prowadzonych przez nasze świetlicowe na przestrzeni ok 20 lat kroniki, ukazaliśmy różnorodność i wieloznaczność "Drogi". Ożywiliśmy wspomnienia uczestników wydarzenia również dzięki zdjęciom z prywatnych zbiorów. Oprócz niezawodnych mieszkańców, obecnością zaszczycili nas również przemili goście.
Jak zawsze samo przygotowanie imprezy przyniosło nam wiele radości i możliwość spotkań z przyjaciółmi.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Barbara Jutrowska/Anna Danielewska
Fot.- Sylwia Węgrzyn

Więcej zdjęć  na


Pumptrck i plac zabaw.


    A w Wałdówku sierpień był wypełniony świetną zabawą na pumptrcku i placu zabaw. Jest to miejsce, w które sołtys i mieszkańcy, przy wsparciu sponsorów, włożyli mnóstwo pracy. Zrobiono tyle na ile wystarczyło środków, choć chcieliśmy aby był jeszcze lepszy. Jednak mimo to jest świetnym miejscem spotkań mieszkańców. Zachęca dzieci i dorosłych do aktywnego spędzania wolnego czasu. Co w naszych czasach jest ogromnie ważne. Korzystają z niego również mieszkańcy pobliskich wsi. Z czego się ogromnie cieszymy.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Kolorowe ramki


    Nie lada atrakcją było tworzenie ramek na zdjęcia z różnokształtnego i kolorowego makaronu. Dzieci najpierw musiały pomalować ów makaron kolorowymi spray'ami co przyniosło im wiele radości. Następnego dnia po wyschnięciu, naklejały go według uznania na kartonowe ramki. Tego samego dnia zrobiliśmy małą sesję zdjęciową i każde dziecko otrzymało swoje zdjęcie do tworzonej przez siebie ramki. Trzeciego dnia dokańczaliśmy nasze dzieła. Posłużyły one, przez pewien czas, na zasłużoną wystawę, następnie dzieci same wybrały osobę którą chciały obdarować swoją piękną ramką.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Wieńce dożynkowe


   W lipcu dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych ze świetlicą, rolników i naszych pań z KGW, zadbaliśmy o ścięcie i zmagazynowanie kłosów, potrzebnych do wykonania wieńca dożynkowego. Była to okazja do pokazania dzieciom, że jeżeli pracuje się w gronie przyjaciół, to nawet mozolne wiązanie i noszenie sztyg, okazuje się fajną zabawą.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńkim


70-lecie Koła Gospodyń Wiejskich


    Pod koniec czerwca doczekaliśmy się naszego święta 70-lecia naszego Koła Gospodyń Wiejskich oraz Pikniku Rodzinnego. W upalne popołudnie najpierw odbyła się msza polowa. Następnie po powitaniu zaproszonych gości i naszej założycielki Koła pani Józefy Węgrzyn, wszystkie członkinie otrzymały piękne podziękowania i gratulacje.  W podzięce nasze utalentowane muzykalnie i recytatorsko dzieci w wieku od 3 do 16 lat ugościły nas występami. Zdolnościami aktorskimi mogli się pochwalić również dorośli w przedstawieniu pt.: „Rzepka”. Wszystkie występy bardzo się podobały i zebrały gromkie brawa od publiczności.
Wielką atrakcją dla wszystkich, nie tylko dzieci, okazał się występ animatora, który fantastycznie zabawił i zainteresował wszystkich swoja osobą i super konkursami. Uciechą był również dmuchany zamek i wata cukrowa.
Na wszystkich czekał pyszny poczęstunek i zabawa z DJ Maciejem do białego rana.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Pumptrack na placu zabaw.


   To miesiąc nie mniej pracowity od poprzedniego. Z inicjatywy młodzieży powstał na miarę możliwości naszego sołectwa Pumptrack na placu zabaw. Jest to miejsce w które nasz sołtys osobiście włożył wiele sił i zaangażowania. Przy współpracy z mieszkańcami obszar, który wcześniej nie był zagospodarowany, teraz przysparza nam wiele radości i sportowych wyczynów.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dzień Dziecka


    W ostatni dzień pracowitego maja zorganizowałam Dzień Dziecka. Dzieci i młodzież aktywnie i z wielką chęcią brały udział w zabawach takich jak np.: węzeł grupowy, spacer z malowaniem oraz taniec z balonem. Najmłodsze pociechy z odzyskanych kartonów stworzyły bajkowy zamek. Radości było co nie miara, dzieci bawiły się w nim jeszcze kilka następnych wizyt w świetlicy. Wspaniała niespodzianką były odwiedziny świetlicy przez Myszkę Miki. Dzieci chętnie fotografowały się z przyjazną Myszką.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dzień Przytulania w Wałdówku


Kolejnym ważnym dniem w naszej świetlicy był Międzynarodowy Dzień Przytulania. Dzieci szczególnie tego dnia były dla siebie miłe i często się do siebie jak i do swoich ukochanych maskotek przytulały.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


„Zabawy z masą solną”


    W maju również dzieci w świetlicy w Wałdówku uczestniczyły w zajęciach manualno-plastycznych: „zabawy z masą solną”. Masę solną, która jest miękka, łatwo formować i tworzyć kształty. Doskonale sprawdza się ona w pracy z dziećmi. Taka zabawa rozwija wyobraźnię, kreatywność i uczy koncentracji. Dzieci chętnie przystąpiły do działania, własnoręcznie przygotowały masę solną i nadały jej różne barwy i kształty. Dzięki temu powstały piękne kwiatki, serduszka, listki i gwiazdki. Zajęcia sprawiły wiele radości a efekty ogromna satysfakcję. Na Dzień Matki mamusie otrzymały piękne podarunki od swoich pociech.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Europejskie Dni Dziedzictwa w Wałdówku


    Dnia 14.09.2019 spotkaliśmy się w Świetlicy Wiejskiej w Wałdówku z okazji 27 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa zorganizowanych w tym roku pod hasłem " Polski Splot- Krajeńska wieś pod osłoną przędzy", Projektu "Wieś na weekend 2019 zgłoszenie do realizacji CKiS w Sępólnie Krajeńskim w ramach Planu Operacyjnego Sekretariatu Regionalnego KSOW Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2018-2019". Dzięki uprzejmości mieszkańców, zorganizowaliśmy wystawę maszyn do szycia i żelazek na przestrzeni minionych lat. Z wielką przyjemnością gościliśmy panie z Koła Gospodyń Wiejskiego oraz dzieci z naszego sołectwa. Odwiedziło nas również kilkoro przejezdnych, zainteresowanych naszym wydarzeniem. Dodatkową atrakcją był kurs wykonywania i pokaz biżuterii koronkowej "frywolitka". Nauka robienia artystycznych kolczyków, naszyjników i bransoletek zakończyła się bardzo owocnie. To było bardzo miło spędzone weekendowe popołudnie.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


 

     Miesiąc maj zaczął się od Święta Narodowego 3 Maja gdzie odbyły się rozmowy z dziećmi o uchwaleniu w 1971 roku Konstytucji i o symbolach narodowych. Celem było przybliżenie młodemu odbiorcy trudnych treści w sposób dla niego atrakcyjny. Rozmawialiśmy również o znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu. Udekorowaliśmy na tą okazję świetlicę w barwy narodowe.

 

„Witaj Maj, Trzeci Maj.”

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wałdówko- Wielkanoc


Pan Zajączek z panią Kurką,
zawitał dziś nam na podwórko.
Zrobił dzieciom niespodzianki,
i pochował kolorowe pisanki.
Bawił dzieci, rozweselał ,
do wieczora czas umilał.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy dnia 19 kwietnia 2019 odbyło się wspaniałe spotkanie z Zajączkiem Kickiem i Kurką Kokoszką. Tworzenie świątecznych dekoracji i  pełne radosnego śmiechu dzieci poszukiwania kolorowych jajeczek to tylko niektóre zajęcia zrealizowane   w tym magicznym okresie.Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
tekst/foto: Barbara Jutrowska


Dzień Kobiet we Wałdówku


    "Dzień Kobiet" w naszej malutkiej wsi jest zawsze hucznie obchodzonym świętem. Spotykamy się w świetlicy śmiejemy się, rozmawiamy. Sołtys jak co roku wręcza każdej Pani symboliczny kwiatek, on natomiast zostaje obdarowany prezentem z okazji "Dnia Sołtysa".


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Sylwia Węgrzyn


Bajkowe Wałdówko.


    W ostatni dzień ferii zimowych w Wałdówku odbył się bal przebierańców pod hasłem "Świat Bajki". Dzieci zaprezentowały swoje piękne stroje karnawałowe podczas wspólnych zabaw i gier.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot. - Sylwia Węgrzyn


Kulturalny Świetlik w Wałdówku i Europejskie Dni Dziedzictwa


    Impreza przygotowana przez radę Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


"Babskie Lato" w Wałdówku


    Z okazji obchodów w gminie Sępólno Krajeńskie "Babskiego Lata" w Wałdówku odbyło się spotkanie pod hasłem "Panie Przodem - Savoir viver". Odbył się pokaz mody czyli jak należy się ubrać do danej sytuacji ( np. do teatru, na ważne spotkanie, była również typowa mała czarna). Odbył się również pokaz sztuki robienia paznokci. Wszystko razem scalała oprawa muzyczna z piosenkami o kobietach.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


     Miesiąc listopad minął nam bardzo szybko. Poznaliśmy się wspólnie bawiąc się i tworząc. Rozmawiając ustaliliśmy nasz regulamin i plan działań naszej świetlicy. A teraz szykujemy już nasz zimowy czas " Świąteczne oczekiwanie".
Pozdrawiamy serdecznie. Bal przebierańców połączony z andrzejkami, nauka tańca.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dzień Pszczółki


24 lipca 2017 r. korzystając z kalendarza świąt nietypowych świetną zabawą uczciliśmy Dzień Pszczółki Mai.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot. - Anna Danielewska


Dzień włoski w Wałdówku

 

Dnia 29 lipca zorganizowaliśmy dzień włoski. Była to wyśmienita okazja aby przybliżyć dzieciom kulturę i zwyczaje wybranego przez nich kraju. Zadbaliśmy o szczegóły:  charakterystyczne "włoskie" wąsy i oczywiście pizzę własnej roboty.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot. - Anna Danielewska

 

 

 

 


Wałdówko - Piknik Rodzinny


 Dnia 28 maja 2017 w Świetlicy Wiejskiej w Wałdówku odbył sie Piknik Rodzinny. W znakomitym gronie świętowaliśmy Dzień Matki i jednocześnie Dzień Dziecka. Pogoda była wymarzona na zabawę na świeżym powietrzu. Były gry, konkursy z nagrodami, kiełbaski, lody i napoje. Za pomoc w przygotowaniach dziękuję wszystkim zaangażowanym a wszystkim przybyłym za obecność i wspaniałą rodzinną atmosferę.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
tekst/foto. Anna Danielewska


Święta Wielkanocne w Wałdówku


   My również przygotowywujemy się na Święta Wielkanocne. Oto nasze prace:
- Jajka ze sznurka- podarowanego nam na potrzeby świetlicy przez pana Lacha za co DZIEKUJEMY! ,
- malowane wytłaczanki po jajkach a w nich świeczuszki ze skorupek
- i oczywiście palmy, które udały się przepięknie. Jedna z nich towarzyszyła mi w misterium Niedzieli Palmowej w Sępólnie Krajeńskim.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot.: Anna Danielewska


Dzień Kobiet i Sołtysa w Wałdówku.


   Pomimo starań w bardzo okrojonym gronie ale niezwykle przyjemnie, uczciliśmy Dzień Kobiet i Sołtysa w naszej świetlicy. Jak co roku pan Krzysztof obdarował każdą kobietę kwiatkiem. W podziękowaniu i on otrzymał prezent: ekspozycję z tulipanów i kiełbasy oczywiście: kiełbasy sołtysa.  Dziękujemy za obecność.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot.: Anna Danielewska


Dzień Kobiet i Sołtysa w Wałdówku.


Pomimo starań w bardzo okrojonym gronie ale niezwykle przyjemnie, uczciliśmy Dzień Kobiet i Sołtysa w naszej świetlicy. Jak co roku pan Krzysztof obdarował każdą kobietę kwiatkiem. W podziękowaniu i on otrzymał prezent: ekspozycję z tulipanów i kiełbasy oczywiście: kiełbasy sołtysa.  Dziękujemy za obecność.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot.: Anna Danielewska


W ferie nie próżnujemy-pomagamy ptakom przetrwać zimę.


   02.02.2017r. zaczęły się dla nas ferie w świetlicy, a my chcemy pomagać mądrze ptakom przetrwać zimę – łyk wiedzy na ten temat. Krzyżówki, zgadywanki, quizy i kolorowanki dla najmłodszych o tematyce zimowania ptaków w Polsce. Dzieci przyniosły ziarna zbóż i słonecznika następnie zrobiły karmiki z pudełek po mleku i nakrętek, które udały się znakomicie. Wielkie podziekowania należą się tacie Weroniki, który własnoręcznie wykonał i zamontował przed świetlicą profesjonalny karmik-DZIĘKUJEMY.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst i zdjęcia :Anna Danielewska


Dzień Babci i Dziadka w Wałdówku


   10 .02.2017r. to inauguracja pracy dzieci w ferie. Bawiąc się i ciesząc swoim towarzystwem, przygotowywaliśmy zaproszenia i laurki, potem z masy porcelanowej medale dla naszych kochanych Babć i Dziadków aby wręczyć im te prezenty w dniu ich święta. Zorganizowanego wspólnie z niezastąpionymi paniami z naszego KGW, cała oprawa to kawał pracy, którą z chęcią i uśmiechem na twarzach włożyły w przygotowania poczęstunku i wystroju sali. Po części artystycznej przyszedł czas na zabawne zadania i konkursy dla naszych kochanych gości. Wiele radości mieli nie tylko dziadkowie ale również wnuczęta. Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie i chęć do wspólnej zabawy.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst :Anna Danielewska
Zdjęcia: Magdalena Adrych, Hanna Adrych


Masa porcelanowa


   To kolejny powód aby spotkać się w świetlicy. Masa porcelanowa to niezwykle efektowna i prosta w wykonaniu masa plastyczna do tworzenia rozmaitych dekoracji. Nie trzeba jej wypiekać jak masy solnej, a barwą, delikatnością i przenikalnością światła przypomina prawdziwą porcelanę. Recepturę chętnie udostępnię zainteresowanym. My tworzyliśmy medale dla naszych dziadków, które posłużą nam za prezenty dla nich. Dziękuję mamom za liczne przybycie ze swoimi pociechami.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst i zdjęcia :Anna Danielewska


Sylwestrowe nastroje w Wałdówku

   Sylwestrowy nastrój udzielił się również dzieciom. Za ich namową zorganizowaliśmy małego sylwestra 30.12.2016r. Wszystkie dekoracje jak i pyszne zapiekanki przygotowały bardzo pracowite dzieci uczestniczące niemal codziennie w zajęciach świetlicowych. Takie wspólne działania są najlepszą formą integracji i zacieśniania wzajemnych więzi.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst i zdjęcia Anna Danielewska


Spotkanie opłatkowe odbyło się 17.12.2016 r w naszej świetlicy. Uczestnicy wysłuchali wierszy i kolend zaprezentowanych przez bardzo odważne i utalentowane dzieci oraz młodzież z naszego sołectwa.  Podzieliliśmy się opłatkiem, następnie skonsumowaliśmy wspólnie przepyszną kolację wigilijna przygotowaną przez niezawodne panie z naszego Koła Gospodyń i niecierpliwie czekaliśmy na odwiedziny Gwiazdora. Jak i w poprzednich latach Gwiazdor nas nie zawiódł i obdarował wszystkie dzieci smakołykami. Czas ten spędziliśmy w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst i zdjęcia Anna Danielewska


   03.12.2016  bawiliśmy się na wieczorku andrzejkowym. Wróżb i zabaw nie było końca: lanie wosku, serca z imionami, przepowiednie,konkursy i wspólne pląsy. Na koniec każdy uczestnik otrzymał gałązkę wiśni,która jeśli wypuści pączki do Bożego Narodzenia, symbolizuje ziszczenie się wszystkich wróżb. Dziękuję dzieciom za liczne przybycie i pani Basi Jutrowskiej za pomoc w przygotowaniach.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst i zdjęcia Anna Danielewska


    W ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej Świetlica wiejska w Wałdówku przygotowała spotkanie pod hasłem: "Droga nadziei"-kierunkowskazy wartości. W wydarzeniu wzięły udział przede wszystkim dzieci i młodzież z Wałdówka.
    Nasze wartości moralne kształtują nasze idee, ideały, cele i aspiracje. W praktyce, te idee, ideały, cele i aspiracje przenoszą się na potrzeby, następnie na motywacje, a w końcu na postępowanie.


Jesienny spacer do lasu.


   Wszystkie dzieci uwielbiają przebywać na łonie natury. Kontakty z przyrodą jest dla nich źródłem wrażeń i emocji. Motywują one do poznawania świata za pomocą zmysłów, rozwijają wyobraźnię oraz zaspokajają potrzebę ruchu. Podczas spacerów na świeżym powietrzu nasze pociechy nie tylko poznają świat przyrody, ale również uczą się zachowań proekologicznych, zasad postępowania z przyrodą. Przed naszą wycieczką do lasu przypomnieliśmy sobie te zasady. 
Zbieraliśmy kasztany, żołędzie, szyszki i wiele innych darów natury, które posłużą nam do stworzenia jesiennego wystroju naszej świetlicy.
To znakomita okazja, aby ucząc i bawiąc się budować  pozytywne relacje między nami . Nie ma nic piękniejszego, niż wspólnie spędzony czas z dziećmi.


 Skrzynia pomysłów.

 

 

    Wraz z dziećmi przygotowaliśmy sondaż w formie "Skrzyni pomysłów" dzięki której chcę jeszcze trafniej organizować pracę w świetlicy, bo każdy kto nas odwiedzi może wrzucić do niej swoje propozycje. Pozwoli mi to dostosować zajęcia bezpośrednio do potrzeb mieszkańców.

 

 

 

 

 

 

 

 


Pożegnanie pani Teresy Zenel

 

 

 

  W wielkiej tajemnicy i w pełnej konspiracji zrobiliśmy naszej pani Tereni niespodziankę.
Było wzruszenie, kwiaty, tort i skromny upominek.

Dziękujemy za wszystkie lata pracy pani Tereniu!
Za Pani pracowitość, wytrwałość, cierpliwość i zaangażowanie.
Każdego dnia będziemy Panią miło wspominać.

I o to nadeszła emerytura.
Może Grecja? Może Wenecja?
A może Paryż lub Barcelona?
Przed Panią chwile zwariowane
i szalone. Gdyby jednak
szaleństwo się znudziło
i zatęskni Pani do nas
– zapraszamy serdecznie,
musi nas Pani odwiedzić koniecznie!

 

 


Jarmark antyków w Wałdówku


   Dnia 17 września w Świetlicy w Wałdówku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa" pod hasłem " Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki" odbyło się spotkanie pod nazwą: Jarmark antyków w Wałdówku. Najstarsi mieszkańcy wsi z wielkim entuzjazmem przekazywali wiadomości dotyczące sprzętów używanych w dawnych czasach. Natomiast najmłodsi z dużym zainteresowaniem wsłuchiwali się w ciekawe anegdoty dotyczące dzieciństwa i wczesnej młodości naszych gości. Dzieci dowiedziały się, że życie na wsi dawniej nie było łatwe. Po skończonej prezentacji zwiezionych do świetlicy przez mieszkańców eksponatów, spędziliśmy czas na wspólnej dyskusji.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Pożegnanie lata 2016.


   24 września  wykorzystując piękną pogodę pożegnaliśmy z dziećmi lato. Piekąc kiełbaski w ognisku śpiewaliśmy piosenki. Były konkursy, gry i zabawy na świeżym powietrzu czyli to co "tygryski" lubią najbardziej. Dziękuję małym i tym dużym za wszelką pomoc.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Wałdówko w kolorze.


Byliśmy zachwyceni możliwościami jakie daje ta kolorowa "tęcza na łące" jak nazwały chustę najmłodsze dzieci. W naszych dyskusjach nasuwał się jeden wniosek : najpiękniejszymi i najważniejszymi kolorami w naszej wsi są DZIECI!!! Dziękuję dzieci jesteście wspaniałe.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dożynki Gminne w Wałdówku.


   Barwny korowód dożynkowy spod świetlicy poprowadziła orkiestra dęta. Na boisku ks. proboszcz Sławomir Maciejewski odprawił mszę św. dziękczynną.
Zespół "Lutowianie" wprowadził w obrzęd dożynkowy, po którym starościna Gabriela Grochowska z Wałdówka i starosta Marek Spychała z Wilkowa złożyli na ręce burmistrza i przewodniczącego rady chleb z tegorocznych zbiorów oraz tacę z owocami. Dożynki w Wałdówku uświetnił występ zespołu "Kaszebe" z Chojnic. W niedzielne popołudnie na boisku w Wałdówku pojawiło się wiele stoisk.  Panie  z kół gospodyń wiejskich prześcigały się w serwowaniu pysznych potraw. Podczas gminnego święta plonów można było podziwiać sprzęt rolniczy, zwierzęta gospodarskie i mnóstwo stoisk z  rękodziełem. Uwieńczeniem tegorocznych dożynek była zabawa taneczna.
Przygotowania trwały dwa tygodnie, ale dostarczyły wiele radości i powodów do spotkań mieszkańców całej wsi. Wszystkim należą się ogromne podziękowania - ja osobiście dziękuję również dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie kukieł i ozdób, dzięki którym skuces jakim okazało sie to przedsięwzięcie, było również waszym sukcesem.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Fot.: Jacek Wojtania


 Dzień Dziecka w Świetlicy Wiejskiej w Wałdówku

Fot. Teresa Zenel


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl