Galeria zdjęć
1.GALERIA 2018r.2.GALERIA 2017r.3.GALERIA 2016r.4.GALERIA 2015r.5.GALERIA 2014r.6.GALERIA 2013r.7.GALERIA 2012r.8.GALERIA 2011r.9.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE10.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA11.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU12.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi13.MUZYKA KLASYCZNA14.FOLKLOR I TRADYCJA15.WYSTAWY16.GALERIA GWIAZD17.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA18.KOCHAMY POLSKIE SERIALE19.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE20.KULISY SŁAWY21.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD22.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► Wakacje w Wałdowie

 

► Babskie Lato w Kawlach

 

► Babskie Lato w Wiśniewie

 

► Wałdowo - Kuchnia na obcasach

 

► Wakacje w Lutowie

 

► Wakacje w Wałdowie

 

► Dzień Dziecka w Kawlach

 

► Dzień Dziecka w Wiśniewce

 

► Dzień Mamy w ARTIK'u we Włościborzu

 

► Dzień Dziecka w Komierowie

 

► Wizyta Pana Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► Pachnący bzem maj-ARTiK w Lutowie

 

► Wałdowo dla Biało-Czerwonej

 

► Eksperymenty i doświadczenia w ARTiKu we Włościborzu

 

► Wiosenna łąka - ARTiK we Włościborzu

 

► "Zielono mi" - czyli środa z kolorem zielonym w ARTiKu we Włościborzu

 

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie


 


"Wakacyjna Przystań Słonecznego Lata"
Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie


  W dniach 02.07-13.07.2018 r pod hasłem "Wakacyjna Przystań Słonecznego Lata" realizowaliśmy wspólnie z Gminną Pracownią Edukacji Kulturalnej ARTiK wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży .
Warsztaty letnie rozpoczęliśmy wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałdowie, gdzie podopieczni zaznajomili się ze sprzętem strażackim. Prezez OSP omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa oraz metody udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Zwieńczeniem wycieczki był integracyjny piknik z kiełbaskami pieczonymi na ognisku.
Niezwykle twórcze okazały się zajęcia z cyklu "Plastyka Małego Smyka" , gdzie odkrywaliśmy tajemnice życia zwierząt w głębinie oceanu, a także tworzyliśmy kolorową osadę owadów, które zamieszkały w naszym placu zabaw. Nie mogło zabraknąć również zajęć kulinarnych czyli owocowych szaszłyków w myśl zasady "Jak żyć zdrowo i kolorowo".
Podczas kolejnych dni uczestnicy zajęć mogli poczuć smak sportowej rywalizacji, biorąc udział w licznych konkursach drużynowych i podchodach.
Celem nadrzędnym zajęć to rozwój artystyczny, manualny. Bez wątpienia był to czas spędzony ciekawie i pożytecznie w atmosferze przyjaźni i dobrego humoru.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Wałdowo - Kuchnia na obcasach


   W minioną sobotę 7 - go lipca Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Wiejski Ośrodek Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna oraz ARTiK zaprosili mieszkańców Wałdowa i okolic na festyn rodzinny "Babskie lato - kuchnia na obcasach". Podczas imprezy uczestnicy mogli posłuchać pięknych utworów wykonanych przez wokalistki działające przy WOK w Wałdowie, obejrzeć tańce zaprezentowane przez zespół "Fantazja" oraz wziąć udział w warsztatach kulinarnych, podczas których wypiekano chleb i słodkie rogaliki. Zwieńczeniem kuchennych przedsięwzięć była oczywiście degustacja przygotowanych smakołyków. O piękny wygląd pań zadbały specjalistki od makijażu i estetycznego wizerunku, posiadające w swojej ofercie kosmetyki firmy "Artistry". Dla najmłodszych uczestników festynu przygotowano animacje plastyczne, sportowe i rekreacyjne. Nie zabrakło również atrakcji takich jak: dmuchany zamek, kule wodne czy alpakoterapia. Główną częścią artystyczną Babskiego Lata był koncert zespołu Gravel Garden z Gostycyna, kończący muzycznym akcentem tegoroczny piknik "Kuchni na obcasach".


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Bożena Mania


" Wakacyjna Przystań Słonecznego Lata" Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie. 

W dniach 2.07- 13.07.2018 od godz 9:00- 12:00 . 
1. Bezpieczne wakacje - z wizytą w Straży Pożarnej
2. Plastyka małego smyka - zajęcia manualne
3. Jak jeść zdrowo i kolorowo - zajęcia kulinarne sezonowych warzyw i  owoców
4. W świecie mody i urody - spotkanie z kosmetyczką
5. Warsztaty taneczne - tańce i stroje ludowe z różnych regionów Polski
6. Święto oceanu - warsztaty plastyczne z wykorzystaniem folii i farb
7. Plac zabaw pełen owadów- wykonanie strojów przez dzieci i udekorowanie placu
8. Wycieczka do lasu - poznajemy gatunki drzew
9. Wesołe brzdące - zajęcia muzyczno - ruchowe
10. Piknik integracyjny - bajkowa gawęda  sekcji tanecznej  "Fantazja"

Pół wieku z kulturą i sztuką w Wałdowie


    Bernadeta Kowalska była gościem specjalnym podczas imponującego jubileuszu 50-lecia działalności artystycznej Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie. Popularna śląska piosenkarka wraz z zespołem zwieńczyła emocjonujące obchody „złotych urodzin” wałdowskiego WOK'u.
    Część oficjalna minęła pod znakiem podziękowań, życzeń, retrospekcji i okraszonych bogatymi materiałami archiwalnymi wspomnień z minionych pięćdziesięciu lat. Dopełnieniem uroczystego nastroju był występ bydgoskiego Soprano&Piano Duet, który zaprezentował zgromadzonym operowo-operetkowy repertuar.
    Część rozrywkowa została wypełniona występami artystycznymi dzieci i młodzieży z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie. Po raz kolejny wałdowska młodzież udowodniła swoją wszechstronność prezentując się zarówno w tanecznych choreografiach jak i wokalno-instrumentalnych występach. Po prezentacji lokalnych artystów przyszedł czas na gościa specjalnego – Bernadetę Kowalską, która wraz z akompaniującymi jej muzykami zaprezentowała publiczności wiązankę popularnych przebojów.
    Podczas gdy niemal wszędzie dookoła szalały ulewne deszcze i wichury, w Wałdowie świeciło słońce i tym samym tak ważny jubileusz, podzielony przez organizatorów na dwie części, mógł odbyć się bez zakłóceń. 50 lat działalności Wiejskiego Ośrodka Kultury to imponujące osiągnięcie, to w znacznej mierze historia ludzi którzy tworzyli i nadal tworzą kulturę i sztukę na terenach Wałdowa. Okoliczności towarzyszące wydarzeniu sprawiły, że czas jakby na chwilę się zatrzymał, podobnie pogoda, w Wałdowie dzieją się rzeczy, które wprawiają w konsternacje fizyków i meteorologów!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot. - Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
zapraszają na obchody Jubileuszu 50-lecia Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie
26 maja 2018r.
Godz. 15:00


W programie:
15:00 – Msza św. w Kościele Parafialnym pw. św. Mateusza w Wałdowie w intencji mieszkańców
przemarsz uczestników z kościoła do ośrodka kultury
16:00 – Rozpoczęcie uroczystości na sali Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie
przedstawienie rysu historycznego ośrodka kultury
przemówienie zaproszonych gości
występ duetu muzycznego „Soprano&Piano”: Aleksandra Pliszka (sopran), Tatiana Kujawska-Tubiszewska (fortepian), w repertuarze operowo-operetkowym

17:00 – rozpoczęcie części rozrywkowej na placu przy budynku:
występy zespołów działających w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie
koncert Bernadety Kowalskiej

Dodatkowe atrakcje: animacje dla dzieci, zamek dmuchany, zjeżdżalnia dmuchana, wata cukrowa.

Współorganizatorzy: Rada Sołecka Wałdowa, Koło Gospodyń Wiejskich w Wałdowie, Ochotnicza Straż Pożarna


Wałdowo dla Biało-Czerwonej


    Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie uczcił święto flagi akcją pt. „Dla Biało-Czerwonej”. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości takie wydarzenia zajmują szczególne miejsce  w kalendarzu imprez. Wszechstronnie utalentowana młodzież z Wałdowa przygotowała program artystyczny obejmujący popularne pieśni i piosenki patriotyczne oraz tańce narodowe przygotowane pod okiem instruktora Wojciecha Chylewskiego. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się ze szczegółową historią flagi państwowej. Symboliczny przemarsz na cmentarz parafialny i zapalenie zniczy przy tablicy Pomordowanych za Ojczyznę nadał spotkaniu nieco refleksyjnego tonu. Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie uczestniczy w kampanii „Dumni z Polski”, możemy więc spodziewać, że wydarzeń o charakterze edukacyjnym poświęconych naszym symbolom narodowym, tematom patriotyzmu i pamięci historycznej będzie w Wałdowie więcej. Akcja przygotowana w związku ze świętem flagi była jednym z nich.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick


Dzień flagi w Wałdowie    Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie zaprasza na artystyczne obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Biało-Czerwonej”. W programie:

historia flagi Rzeczypospolitej Polskiej
kampania informacyjna „Dumni z Polski”
najpiękniejsze miejsca w Polsce
Wielkie Polki
polscy artyści, którzy zachwycili świat
najwięksi polscy pisarze

    i wiele innych atrakcji, po które zapraszamy 2 maja 2018 r. o godzinie 15:00 do Wałdowa. Dzień flagi w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę  Niepodległości zyskuje wyjątkowy, symboliczny wymiar.


Zimowe Czary w Wałdowie


    W dniach 12.02-23.02 w Wałdowie odbywały się ferie zimowe. W organizowanych przez Wiejski Ośrodek Kultury, Radę Sołecką oraz Gminną Pracownią Edukacji Kulturalnej ARTiK w zajęciach brało udział około 20 dzieci. W pierwszym tygodniu zajęć sprawne rączki naszych podopiecznych wyczarowały pingwinią wyspę oraz uczestniczyły w zajęciach manualnych ,,W mroźnej krainie''. Obchodziliśmy także serduszkowe święto pt. „I ty możesz znaleźć przyjaciela”. W drugim tygodniu zajęć czas upłynął nam na warsztatach muzyczno-tanecznych pod okiem instruktora Wojciecha Chylewskiego oraz na zajęciach „Recyklingowe czary-mary”. Aktywność sportową wzmacnialiśmy poprzez gry i zabawy zarówno na sali, jak i na świeżym powietrzu. Podczas tegorocznych ferii nie zabrakło akcentów patriotycznych, upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ostatni dzień zajęć uczyniliśmy Dniem Kota Mruczka. Dwa tygodnie kreatywnej zabawy upłynęły nam w miłej i przyjaznej atmosferze.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst – Bożena Mania
Fot. - Aldona Heydebreck


Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie,
Rada Sołecka Wałdowo, Koło Gospodyń Wiejskich w Wałdowie
oraz ARTiK Wałdowo zapraszają na:
„Zimowe Czary”
ferie zimowe dla dzieci


12-25.02.2018 r.
w godz. 9:00-12:00


    Zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w prawdziwie „magicznych feriach” z Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Wałdowie. Czeka Was moc atrakcji – gry i zabawy, artystyczne warsztaty, twórcze zajęcia z materiałami recyklingowymi, taniec, śpiew i wiele, wiele innych przyjemności. „Zimowe czary” to dwa tygodnie kreatywnej zabawy, na którą zapraszamy już dziś!


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl