Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 Archiwum imprez - Styczeń 2018r.

 

 

 


Kino

Polska Światłoczuła w Sępólnie Krajeńskim

   Polska Światłoczuła w Sępólnie Krajeńskim: projekcja filmu „Cicha noc” i spotkanie z aktorem Tomaszem Ziętkiem
Triumfator 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zdobywca „Złotych Lwów”, nagrody za główną rolę męską (dla Dawida Ogrodnika) oraz Nagrody Dziennikarzy – film Piotra Domalewskiego „Cicha noc” wyrusza w filmową trasę po Polsce z projektem Polska Światłoczuła. Bezpłatna projekcja i spotkanie z reżyserem odbędzie się w niedzielę 28 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.
Na ekranie zobaczymy gwiazdy polskiego kina, m.in. Dawida Ogrodnika („Chce się żyć”, „Ostatnia rodzina”), Tomasza Ziętka („Kamienie na szaniec”, „Konwój”) oraz Arkadiusza Jakubika („Wesele”, „Wołyń”). Polska prowincja, wigilijna noc, nieoczekiwany powrót zza granicy głównego bohatera – tak zawiązuje się akcja „Cichej nocy”. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.
Domalewski, w swoim filmie stworzył wyrazisty obraz polskiej rodziny i tą drogą nakreślił szerszą wizję naszej pełnej napięć współczesności. Publiczność będzie miała okazję skonfrontować się z filmem w niedzielę 28 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Projekcja filmu o godzinie 17:00. Wstęp na pokaz jest bezpłatny, wystarczy odebrać wejściówkę w sekretariacie CKiS. Po filmie niepowtarzalna okazja do spotkania i rozmowy z aktorem Tomaszem Ziętkiem. Widzowie będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami, zadać pytania oraz poznać ciekawostki z realizacji filmu. Rozmowa będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem strony internetowej projektu Polska Światłoczuła.
Polska Światłoczuła to działający nieprzerwanie od sześciu lat projekt reżyser Doroty Kędzierzawskiej i operatora Artura Reinharta. Ma on na celu promocję polskiego kina poprzez prezentację ambitnych polskich filmów oraz spotkania z ich twórcami w miejscowościach pozbawionych kin. O szczegółach projektu można dowiedzieć się więcej na stronie internetowej: http://polskaswiatloczula.pl/

 

Sala kolumnowa CKiS w Sępólnie Krajeńskim

28 styczna 2018 r.

godz. 17:00

Wstęp bezpłatny - wejściówki można odebrać w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim. Ilość miejsc ograniczona!


Wydarzenie

 

 

26. finał WOŚP z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

 

    Po raz kolejny sępoleńskie Centrum Kultury i Sztuki dołącza do składu najgłośniejszej orkiestry na świecie, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 26. finał odbędzie się 14 stycznia 2018 roku i tym razem kwestowali będziemy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków oraz dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Centrum Kultury i Sztuki za wieloletnie wspieranie idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało odznaczone medalem i stosownym certyfikatem, mieliśmy również okazję gościć osobiście w siedzibie WOŚP, dzięki czemu mogliśmy być tak blisko jak to tylko możliwe, bijącego serca fundacji. Dlatego tegoroczny finał jest dla nas ze wszech miar wyjątkowy. Startujemy punktualnie o godzinie 15:00, pomiędzy występami przewidziane są licytacje zgłoszonych przedmiotów. Poniżej prezentujemy Państwu program tegorocznego finału:

W PROGRAMIE POKAZY, WYSTAWY,
KONSULTACJE, KONCERTY, ATRAKCJE, AKCJE SPECJALNE

- Dzieci z Gminnego Przedszkola nr 2 „Bajka”
- Julia Glazik - Szkoła Tańca „Top Toys” Złotów, POKAZ FITNESS - nominowana do plebiscytu na sportowca roku województwa kujawsko-pomorskiego za 2017 rok, uczestniczka Mistrzostw Polski w Fitnessie Gimnastycznym z elementami kulturystyki w Mińsku Mazowieckim oraz Mistrzostw Europy w Budapeszcie
- Studio Tańca „Dance Academy” Bydgoszcz - pokaz tańców towarzyskich
- Sępoleński Klub Karate „Okinawa Goju-Ryu Karate Do” - pokaz karate
- Zumba Gold - Monika Kowalewska
- Szpital Powiatowy im. dr. Adama Gacy (porady w zakresie samokontroli cukrzycy, pomiar glukozy, ciśnienia, porady laktacyjne oraz opieka nad noworodkiem i małym dzieckiem, porady dla kobiet w ciąży i planującym ciążę)
- Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej DOKTÓR w Sępólnie Krajeńskim (pomiar ciśnienia oraz glukozy, profilaktyka cukrzycy).

- Koncert chóru „Cecylia” pod dyrekcją Pana Grzegorza Sobiechowskiego
- Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w miniaturze bajkowej „Prezent”
- Młodzież z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie
- Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1
- Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKiS pod batutą Pana Mariana Kukowskiego z towarzyszeniem sekcji chearleaderek CKiS
- Martyna Cieślik w repertuarze rockowych klasyków
- godzina 18:00, gość specjalny - Dariusz Bernatek - wiodący wykonawca repertuaru Czesława Niemena, laureat wielu nagród i wyróżnień w ponadczasowym repertuarze obejmującym największe przeboje Czesława Niemena

- wystawa grafiki i malarstwa Mileny Spychały (studentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu)
- wystawa rzeźby Jarosława Urbańskiego (absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu)
- przejażdżki zabytkowym autem po Sępólnie (Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL)


Serdecznie zapraszamy!
14.01.2018 r.
startujemy o godz. 15:00
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim


Koncert

Włoskie przeboje dla Babci i Dziadka

    Dzień Babci i Dziadka już tuż, tuż. Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim wychodzi naprzeciw wszystkim babciom i dziadkom, a także ich wnukom, które być może nie mają jeszcze pomysłu na oryginalny prezent dla swoich dziadków. Już teraz zapraszamy ich po odbiór darmowych zaproszeń na koncert Andrea Lattariego, włoskiego wokalisty, który właśnie z okazji Dnia Babci i Dziadka wystąpi u nas ze specjalnym programem „Ciao Amore” obejmującym repertuar najpiękniejszych włoskich przebojów. Zaproszenia do odebrania w sekretariacie CKiS, radzimy nie zwlekać, ilość miejsc ograniczona!

 20.01.2018 r.
Andrea Lattari
„Cia Amore”
godz. 16:00


 

 

Orszak Trzech Króli
ponownie przejdzie ulicami Sępólna Krajeńskiego

 

    Zaliczany do największych jasełek na świecie Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie ulicami naszego miasta. Nowa tradycja, która w Sępólnie Krajeńskim zapoczątkowana została w roku 2015, przybyła do Polski z Hiszpanii i Meksyku, jednak to polskie orszaki zyskały miano największych i najpopularniejszych. Co roku ulicami miast w całej Polsce maszerują Trzej Królowie, niosący cenne dary dla nowonarodzonego Dzieciątka Jezus. W tym roku pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja oraz Centrum Kultury i Sztuki serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w tym widowiskowym przemarszu, licząc że wzrastająca z roku na rok frekwencja zostanie utrzymana.

targowisko miejskie „Mój Rynek”

6 stycznia 2018 r.
zbiórka godz. 11:00


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl