Galeria zdjęć
1.GALERIA 2017r.2.GALERIA 2016r.3.GALERIA 2015r.4.GALERIA 2014r.5.GALERIA 2013r.6.GALERIA 2012r.7.GALERIA 2011r.8.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE9.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA10.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU11.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi12.MUZYKA KLASYCZNA13.FOLKLOR I TRADYCJA14.WYSTAWY15.GALERIA GWIAZD16.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA17.KOCHAMY POLSKIE SERIALE18.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE19.KULISY SŁAWY20.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD21.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wiśniewce.

 

► Ferie w Lutowie -  "Kraina wyobraźni"

 

► "Zatańczmy razem walca z babcią i dziadkiem" - Lutowo

 

► „Zimowe Czary” - ferie w Wałdowie

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Świetlica Wiejska w Skarpie

„ DWÓR NA KRAJNIE „  

 

 

 


Europejskie dni dziedzictwa "Ścieżki z dzieciństwa"-opowieści o pałacu i jego dziełach


Dzień Ziemi


Dzień Flagi


„Serce otwarte dla każdego”

   8 listopada z okazji ''Dni Kultury Chrześcijańskiej''dzieci wraz z rodzicami robili serduszka z masy solnej. Zrobione zostało też drzewko,które było udekorowane przez dzieci kolorowymi serduszkami z papieru.


„Dzień postaci z Bajek”


   W naszej świetlicy 5 listopada obchodziliśmy ''Dzień postaci z Bajek''. Dzieci uczciły to święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. To był cudowny dzień pełen uśmiechu, koloru i baśniowej fantazji.


Piknik historycznych pokoleń w Skarpie


   Dnia 10 września w Skarpie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem "Piknik historycznych pokoleń -wspomnienia mieszkańców - Smaki z dzieciństwa" odbyła się sesja zdjęciowa w plenerze z udziałem dzieci. Przeprowadzony został również wywiad z najstarszą mieszkanką wsi na temat codziennego życia w dawnych czasach, jak to dawniej było itp.
Uwieńczeniem tego spotkania było wspólne robienie latawca a następnie puszczanie go jako symbol dawnych wspomnień, czasów i dziejów.

Mareriały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


"Zdrowo, kolorowo i domowo" - zakończenie wakacji w Skarpie


   2 września w Świetlicy Wiejskiej w Skarpie odbył się piknik pod hasłem "Zdrowo, kolorowo i domowo" z okazji zakończenia wakacji.
Jeszcze nie tak dawno witaliśmy wakacje, a teraz przyszło nam je pożegnać. Jednak nikt z tej okazji się nie smucił ponieważ podczas pikniku wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkursach sportowych, zespołowych i indywidualnych.

Mareriały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dni Sępólna-Magiczne Ogrody w Świetlicy Wiejskiej w Skarpie


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dnia 19 września odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa" pod hasłem "Utracone Dziedzictwo". Przewodnim tematem był "Powrót do korzeni" -sesja zdjęciowa pod dworkiem w Skarpie. Podczas tego dnia dzieci przebrały się w piękne dworskie stroje i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w sesji zdjęciowej

Tekst/Fot.: Paulina Chentkiewicz


W niedzielę, 7 czerwca w świetlicy wiejskiej odbyły się obchody Dnia Dziecka.
Celem imprezy była aktywizacja rodzin do wspólnego spędzania wolnego czasu.
Największą atrakcją było malowanie twarzy i rysowanie kredą chodnikową.
Dzieci rywalizowały w grach i zabawach po czym zostały nagrodzone.
Na zakończenie imprezy wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku i piekliśmy kiełbaski.
Dziękuję wszystkim rodzicom za przygotowanie poczęstunku oraz za zaangażowanie.

Materiały: Świetlica wiejska w Skarpie


Dzień Mamy

22 maja w Świetlicy Wiejskiej w Skarpie mieliśmy możliwość uczczenia tego święta. Dzieci uczęszczające do Świetlicy przedstawiły uroczysty program dla swoich Mam. Łez wzruszenia nie brakowało. Każda z Mam otrzymała własnoręcznie wykonaną kartkęz życzeniami. Całą uroczystość zakończył słodki poczęstunek oraz kawa. Wszystkim mamom składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia.
Dziękujemy Panią z KGW, rodzicom i pozostałym gośćią za poświęcenie swojego czasu i przybycie do świetlicy oraz za przygotowanie poczęstunku.


Tekst/Fot.: Paulina Chentkiewicz
Świetlica Wiejska w Skarpie


Świetlica w Skarpie powitała wiosnę!


18 marca w Świetlicy Wiejskiej w Skarpie wykonaliśmy wspólnie Marzannę, po czym następnego dnia przeszliśmy przez wioskę okrzykując `Żegnaj Zimo ! Witaj Wiosno !`.

Po powrocie przed świetlicą rozpaliliśmy ognisko,spaliliśmy Marzannę a na zakończenie piekliśmy kiełbaski z chlebem.
TAK WŁAŚNIE PRZYWITALIŚMY UPRAGNIONĄ PRZEZ NAS WIOSNĘ !Tekst, Fot.: Świetlica Wiejska w Skarpie


Dzień Kobiet!


W Dniu Kobiet (06.03.2015 r.) w świetlicy wiejskiej w Skarpie odbyło się uroczyste spotkanie mieszkanek z okazji ich święta. Na spotkanie przybyło ponad 20 Pań.
Dzieci przygotowały dla wszystkich kobiet program artystyczny między innymi pokaz mody, układy taneczne,piosenki,kącik poetycki oraz życzenia a na samym końcu zostały wręczone kwiaty z bibuły.
Panie przygotowały we własnym zakresie różne smakowitości, przy których miło spędziły wieczór.
Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu tego święta jak i także za poświęcenie swojego czasu i przybycie do świetlicy.

Tekst, fot.: Świetlica Wiejska w Skarpie


Bal Karnawałowy w Świetlicy Wiejskiej w Skarpie


Dnia 07.02.2015r w Świetlicy Wiejskiej w Skarpie odbyła się impreza pod nazwą `Bal Karnawałowy` zorganizowany dla dzieci. Na bal przybyły księżniczki,pająki, tygrysek,klaun,wampir,kościotrup itp . Nie zabrakło zabaw przy muzyce i słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Na koniec balu wybrano króla i królową, choć tak naprawdę to zaszczytne miano w postaci koron otrzymały wszystkie dzieci uczestniczące w imprezie. Serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie
Tekst/Fot.: Świetlica Wiejska w Skarpie


Dzień Babci i Dziadka w Świetlicy Wiejskiej w Skarpie

Dnia 23.01.2015 r. w Świetlicy Wiejskiej w Skarpie odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka.
Na przybyłych seniorów czekały niespodzianki w postaci laurek oraz kwiatów z papieru wykonanych przez wnuki oraz krótki występ artystyczny. Następnie dzieci zostały obdarowane słodkim upominkiem za ich chęci i odwagę. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla wszystkich oraz miłej atmosfery.Materiały: Świetlica Wiejska w Skarpie


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: ckissepolno@op.pl

 
Powered by: www.cdx.pl