Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum imprez - Sierpień 2018r.

 

 

 


 Dni Sępólna Krajeńskiego

3 - 12 sierpnia 2018 r.

    Przed nami Dni Sępólna Krajeńskiego. Koncerty, imprezy plenerowe, konkursy, zawody, mnóstwo dobrej zabawy. Startujemy już 3 sierpnia spotkaniem z Arturem Jaśkiem, miłośnikiem gór i wspinaczem z Sępólna Krajeńskiego, na które zapraszamy do Biblioteki Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza. Jeszcze tego samego dnia, wieczorem na plaży miejskiej będziecie mogli Państwo pobawić się wraz z Radiem Weekend, ale prawdziwe muzyczne emocje przeżywać będziemy 4 sierpnia na stadionie miejskim, gdzie wystąpi legenda polskiej muzyki rockowej, zespół Perfect. Start koncertu o godzinie 21:00, tego nie możecie Państwo przegapić! W tym roku kontynuujemy także zapoczątkowane rok wcześniej konne zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody, będzie również coroczne Śniadanie na trawie, tym razem naszym gościem będzie sam Marszałek Piłsudski, zwolenników zabawy przy dyskotekowych rytmach na pewno skusi kolejna edycja Bitwy DJ, a już 11 sierpnia o godzinie 14:00 na targowisku miejskim „Mój Rynek” festiwal folkloru i tradycji, XIV Jarmark św. Wawrzyńca, wystąpią zespół Karagoz Folk Dance Ensamble z Turcji, zespół Karpowicz Family oraz taneczny zespół „Modraki” z Lutowa. Zwieńczeniem tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego będzie turniej strzelecki, na który zapraszamy o godzinie 10:00 na strzelnicę Kurkowego Bractwa Strzeleckiego oraz I spotkanie pojazdów polskiej produkcji, które odbędzie się z kolei o godzinie 12:00 w powstałym niedawno Pomorskim Okręgowym Muzeum PRL'u. Poniżej zamieszczamy szczegółowy harmonogram wydarzeń przygotowanych na obchody Dni Sępólna Krajeńskiego. Bierzcie Państwo do ręki kalendarze i rezerwujcie sobie terminy. Bądźcie z nami!

Szczegółowe informacje dotyczące wyżej wymienionych wydarzeń na stronach internetowych organizatorów (www.ckissepolno.com.pl, www.gmina-sepolno.pl, www.biblioteka-sepolno.pl, www.csir-sepolno.pl)

3 sierpnia (piątek)
godz.17.00 – Sępólnianin na szczytach – spotkanie z Arturem Jaśkiem (Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza)
godz.20.00 – Dyskoteka z Radiem Weekend (plaża miejska)
4 sierpnia (sobota)
godz. 10.00 – Turniej piłki siatkowej plażowej o Puchar Burmistrza Sępólna Krajeńskiego – Grand Prix Powiatu Sępoleńskiego w siatkówce plażowej (stadion miejski)
godz. 11.00 – I Maraton pływacki na dystansie 5 km (plaża miejska)
godz. 19.00 – Złote przeboje 100-lecia z Radiem Weekend (stadion miejski)
godz. 21.00 – Koncert zespołu PERFECT (stadion miejski)
5 sierpnia (niedziela)
godz.12.00 – Konne zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody (park przemysłowy w Sikorzu)
6 sierpnia (poniedziałek)
godz. 11.00 – Pierścień Sępolenki czyli z Misią wspólnie po Sępólnie -- test ze znajomości książki (Centrum Aktywności Społecznej)
godz. 17.00 –  Wielki Test z Historii Sępólna Krajeńskie pod patronatem Burmistrza Waldemara Stupałkowskiego – II edycja (Centrum Aktywności Społecznej)
godz. 18.30 – Zumba z „Super Formą” (plaża miejska)
7 sierpnia (wtorek)
godz. 10.00 – Śniadanie z Marszałkiem (Plac Przyjaźni)
godz. 16.00 – Wystarczy być... – wystawa prac malarskich Bożeny Kąkol (Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza)
8 sierpnia (środa)
godz. 12.00 – Kultura – Smacznego!!! (ulice Sępólna Krajeńskiego)
9 sierpnia (czwartek)
godz.17.00 – Rozgość się Polsko – wystawa wprowadzająca w krajeński epizod historii odzyskiwania przez Polskę niepodległości (Centrum Aktywności Społecznej)
10 sierpnia (piątek)
godz. 9.00 – Msza św. w intencji mieszkańców (Kościół Parafialny pw. św. Bartłomieja)
godz. 10.30 – Uroczysta Sesja Rady Miejskiej – wręczenie nagrody św. Wawrzyńca (sala sesyjna im. L. Prądzyńskiego)
godz. 20.00 – Bitwa DJ – Dyskoteka pod gwiazdami (targowisko miejskie ,,Mój Rynek”)
11 sierpnia (sobota)
godz. 10.00 – Regaty żeglarskie św. Wawrzyńca o puchar Burmistrza Sępólna Krajeńskiego (Jezioro Sępoleńskie)
godz. 12.00 - Pociąg specjalny Sępólnianin (dworzec kolejowy)
godz. 14.00 – XIV Jarmark św. Wawrzyńca (targowisko miejskie ,,Mój Rynek”)
- występ zespołu "Modraki"
- koncert zespołu Karagoz Folk Dance Ensemble z Turcji
- koncert zespołu Karpowicz Family
12 sierpnia (niedziela)
godz. 10.00 – Turniej strzelecki z okazji Dni Sępólna Krajeńskiego (Strzelnica Kurkowego Bractwa Strzeleckiego)
godz. 10.00 – I spotkanie pojazdów polskiej produkcji z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości (Muzeum PRL-u)

 

 

Złote przeboje 100-lecia z Radiem Weekend

 

    Zapraszamy Państwa na prawdziwy Muzyczny Wehikuł Czasu czyli Przeboje 100-lecia z Radiem Weekend! Najpopularniejsze piosenki minionego 100-lecia, nieśmiertelne przeboje, wielopokoleniowe hity, które śpiewają całe rodziny. Czeka na Państwa mnóstwo świetnej zabawy przy dźwiękach dobrze znanych utworów. Przekonaj się jak wiele z tych przebojów znasz na pamięć! W oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru, zespół Perfect, daj się ponieść muzyce. Hit za hitem przez dwie godziny, takie rzeczy tylko w Sępólnie Krajeńskim!

ZAPRASZAMY!
04.08.2018 r.
godz. 19:00-21:00
STADIO MIEJSKI
Sępólno Krajeńskie

 

Perfect wkrótce w Sępólnie!

 

    Zapraszamy Państwa na koncert, który budzi ogromne emocje od momentu ujawnienia kto będzie jego gwiazdą. Zapraszamy na koncert zespołu, który jest żywą legendą polskiej muzyki rockowej, zespołu w skład które wchodzą jedni z najlepszych polskich muzyków, zespołu który jednoczył i nadal jednoczy całe pokolenia, którego utwory przetrwały próbę czasu i dziś stanowią niezaprzeczalną klasykę, zespołu który zagrał w swojej karierze niezliczoną ilość koncertów i nagrał płyty uznawane za kanon polskiej muzyki rozrywkowej. Mowa rzecz jasna o zespole Perfect, który będzie gwiazdą tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego. Liczymy na morze zapalniczek podczas „Autobiografii” i chóralne odśpiewanie refrenu „Nie płacz Ewka”. Sprawmy wspólnie, że wydarzenie to będzie ze wszech miar PERFEKCYJNE.
Przed koncertem od godz. 19:00 zapraszamy na prawdziwy Muzyczny Wehikuł Czasu czyli Złote przeboje 100-lecia z Radiem Weekend!

ZAPRASZAMY!
04.08.2018 r.
19:00 -  Złote przeboje 100-lecia z Radiem Weekend
godz. 21:00 – koncert zespołu PERFECT
STADION MIEJSKI
Sępólno Krajeńskie

 

Śniadanie na trawie z Marszałkiem Piłsudskim

 

    Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne Śniadanie na trawie. Edukacyjne spotkania tematyczne dla najmłodszych, które stały się tradycją Dni Miasta w tym roku odbędą się na sępoleńskim Placu Przyjaźni, a gościem tegorocznego śniadania będzie Marszałek Józef Piłsudski! Polski mąż stanu, Ojciec Niepodległej Polski, postać niezwykle ważna dla losów naszego kraju. W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, jest to znakomita okazja żeby w przystępnej formie przybliżyć dzieciom sylwetkę Marszałka Piłsudskiego, który – jak się okazuje – oprócz sprawowania poważnych i odpowiedzialnych funkcji, lubił czasami poleniuchować i dobrze pojeść. O jego ulubione potrawy będziecie mogli zapytać osobiście!

ZAPRASZAMY!
07.08.2018 r.
godz.10:00
PLAC PRZYJAŹNI
Sępólno Krajeńskie

 

XIV Jarmark św. Wawrzyńca w Sępólnie Krajeńskim

 

    Przed nami XIV Jarmark św. Wawrzyńca, wydarzenie o wieloletniej tradycji, które na stałe wpisane jest w kalendarz imprez letnich w naszej gminie. Chcąc przywrócić Jarmarkowi jego prawdziwie jarmarczny charakter przenosimy wydarzenie na targowisko miejskie, gdzie będziecie mogli Państwo podziwiać między innymi bogato zaaranżowaną Wioskę Krajeńską, a także liczne stoiska zaproszonych wystawców, twórców rękodzielniczych i artystów prezentujących rozmaite formy sztuki ludowej. Muzycznym gościem XIV Jarmarku św. Wawrzyńca będzie zespół Karpowicz Familly, natomiast tanecznie zaprezentuje się ośrodek zachowywania tureckiego dziedzictwa kulturowego „Karagöz Folk Dance Club”. To wyjątkowe wydarzenie, zjednujące sobie sympatyków dzięki charakterystycznemu klimatowi sztuki, która powstaje na naszych oczach. Nie może Was tutaj zabraknąć!

ZAPRASZAMY!
11.08.2018 r.
godz. 14:00
targowisko miejskie
„Mój Rynek”

 

 

 

 


Sępoleńskie smaki

   Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim ogłasza konkurs kulinarny na produkt regionalny "Sępoleńskie smaki" w następujących kategoriach:
I. Przetwory mięsne,
II. Produkty cukiernicze,
III. Przetwory warzywne i owocowe,
IV. Nalewki,
V. Inne

Deklaracje udziału w konkursie przyjmujemy do 31 lipca 2018 r. w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim (tel. 523880160, email:sekretariat@ckissepolno.com.pl).
Rozstrzygnięcie konkursu wraz z degustacją nastąpi 11 sierpnia 2018 r. podczas XIV JARMARKU ŚW. WAWRZYŃCA.

Pliki do pobrania:

- Regulamin konkursu

- Karta zgłoszenia


XIV Jarmark św. Wawrzyńca – zgłoszenia wystawców

 

 

 

 

    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim przyjmuje zgłoszenia wystawców na XIV Jarmark św. Wawrzyńca, który odbędzie się 11.08.2018 r. na targowisku miejskim „Mój Rynek”. Serdecznie zachęcamy twórców ludowych, rzemieślników artystycznych, kupców,  warsztaty terapii zajęciowej i innych posiadający w swojej ofercie wyroby związane z kulturą ludową i rękodziełem, a także przedstawicieli oraz restauratorów z powiatu sępoleńskiego mających w ofercie potrawy bądź napoje regionalne, wytwórców przedmiotów sztuki i dawnych wyrobów użytkowych lub innych podmiotów do nadsyłania swoich zgłoszeń. Karta zgłoszenia wystawcy oraz regulamin Jarmarku św. Wawrzyńca dostępne są na stronie internetowej www.ckissepolno.com.pl, termin nadsyłania zgłoszeń mija 31.07.2018 roku. Wypełnione karty zgłoszeń należy dostarczyć na adres Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, ul. Tadeusza Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, na adres e-mail – k_falkowska@ckissepolno.com.pl bądź osobiście w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00). Preferowany asortyment – RĘKODZIEŁO. Jednocześnie informujemy, że jeśli liczba zgłoszeń przekroczy liczbę przewidzianych miejsc, którymi dysponuje Organizator o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń, oryginalność rękodzielnictwa lub  jego niepowtarzalność. Pozostałe niezbędne informacje znajdziecie Państwo w szczegółowym regulaminie dostępnym na stronie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim (www.ckissepolno.com.pl)

 

Pliki do pobrania:

- Regulamin jarmarku

- Karta zgłoszenia


Koncert

 

 

Dni Sępólna Krajeńskiego z zespołem PERFECT!

 

    Tegoroczne Dni Sępólna Krajeńskiego zapowiadają się Perfekcyjnie! Jak zapewne część z Państwa już wie, główną gwiazdą podczas obchodów Dni Sępólna Krajeńskiego, będzie zespół Perfect. Grupa, której przeboje śpiewała i nadal śpiewa cała Polska. Kto nie zna takich utworów jak „Autobiografia” czy „Nie Płacz Ewka”? Żywa legenda polskiej muzyki rockowej, która wychowała kolejne pokolenia słuchaczy stale gromadzi na koncertach prawdziwe tłumy. Bez wątpienia tak będzie również 4 sierpnia w Sępólnie Krajeńskim. Ich muzyka nie traci na świeżości, a teksty utworów znają zarówno słuchacze, którzy wychowali się na ich piosenkach, jak i ci, którzy urodzili się gdy zespół Perfect był już zespołem kultowym. Już teraz zachęcamy Państwa do rezerwowania sobie terminu i oszczędzania gardeł na wspólne, stadionowe śpiewanie. Przed nami wyjątkowy wieczór przy akompaniamencie wyjątkowej muzyki. Przygotujcie się na prawdziwą podróż w czasie!


Stadion miejski w Sępólnie Krajeńskim

04 sierpnia 2018 r.
godz. 21:00
WSTĘP WOLNY


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl