Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

  Archiwum imprez - Sierpień 2014r.

 

 

 


 Kino

 

Kino 7D

 Filmowe wakacje z Centrum Kultury i Sztuki!

W dniach 26 - 27 sierpnia 2014 r. czeka na wszystkich niesamowita atrakcja! Najnowszej generacji włoskie kino 7D! Wiele efektów specjalnych takich jak: wiatr, woda, bańki, czy też łaskotanie nóg. Ruchome siedzenia poruszające się w trzech płaszczyznach. ZAPRASZAMY na plac przy Centrum Kultury i Sztuki ul. Tadeusza Kościuszki 4! Bilet wstępu 10 zł.

 

 

 

 

 

Plac przy CKiS

26 - 27 sierpnia 2014 r.

godz. 10:00 - 22:00

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

  „Święty Wawrzyniec – Męczennik za wiarę” - projekcja filmu

 

Sala kinowa CKiS

10 sierpnia

godz. 13.00

czas filmu : 40 minut

 

To pierwszy film, który opisuje życie i śmierć  św. Wawrzyńca, urodzonego w hiszpańskim mieście Huesca. Filmowa podróż rozpoczyna się w Pirenejach, gdzie dziecięce lata spędził wraz z rodzicami. Widzowie będą mogli zobaczyć miedzy innymi Escorial zbudowany niedaleko Madrytu na cześć  św. Wawrzyńca przez króla Filipa II.  Z filmu dowiemy się co łączy Wawrzyńca ze świętym Graalem i jakim kultem otaczają ten przedmiot Hiszpanie.
Wawrzyniec był diakonem papieża Sykstusa II, dlatego też w materiale zostaną zaprezentowane miejsca w Rzymie, związane z męczeństwem wspomnianego świętego.   Autorzy filmu przedstawią także Katakumby, Koloseum i inne miejsca starożytnego Rzymu. W filmowej historii nie zabraknie również wyjaśnień watykanistów na temat świętości i rozwoju chrześcijaństwa. Zobaczymy kult świętego w Polsce i jedną z grup zawodowych, którym patronuje święty Wawrzyniec. 

 

Festiwal Kreatywnej Młodej Mamy Karmazynowy Zachwyt
„Bądź taka jak ja, tylko lepsza”

 

GOŚĆ SPECJALNY FESTIWALU DOMINIKA FIGURSKA

MOLO SĘPOLEŃSKIE
10 sierpnia 2014 godz. 15:00

 

 

 

 

BYĆ DOROSŁĄ, BYĆ SZCZĘŚLIWĄ  
Warsztat rozwoju osobistego z Alicją Kożuchowską- pedagożką, certyfikowaną terapeutką tańcem, trenerką komunikacji opartej na empatii, certyfikowaną instruktorką improwizacji tańcem, symboliki ciała i eksperymentalnego teatru tańca, praktyk integracji oddechem. Założycielką pracowni rozwoju osobistego Własnym Rytmem. Zapraszamy kobiety, które pragną przyjrzeć się sobie, szukają inspiracji i siły, by wziąć odpowiedzialność za swoje życie i cieszyć się nim w pełni. Podczas warsztatów będziemy wsłuchiwać się w mądrość własnego ciała, aby rozwijać empatię dla siebie i innych. Przyjrzymy się różnym aspektom naszego życia i zastanowimy się jak podnieść ich jakość i satysfakcję z nich płynącą.
Warsztat przeznaczony dla kobiet w każdym wieku, nie wymaga specjalnej kondycji ani umiejętności tanecznych. Zadbaj o wygodny, niekrępujący strój, kocyk i wodę mineralną.

DIALOGI PIĘKNA
Profesjonalna sesja fotograficzna dla młodych mam oraz ich matek.

Fot. Joanna Jeszka                        Fot. Szymon Szwochert

NIE TYLKO PREZENT
Czyli 100 pomysłów na to jakoryginalnie zapakować prezent, skomponować niepowtarzalny bukiet.     

MIEJSKI STYL W KAPELUSZU
KONKURS
Ekstrawaganckie, niebanalne  awangardowe- czyli efektowne nakrycia głowy na wybiegu i nie tylko…
Tegoroczna edycja festiwalu przebiegać będzie pod hasłem
„Kapeluszowy zawrót głowy”. Zapraszamy wszystkie Panie do udziału w konkursie, którego wygraną jest roczna wejściówka na organizowane przez CKiS koncerty, spektakle, recitale. Warunkiem uczestnictwa jest pojawienie się na Festiwalu w kapeluszu. 

„Laurka dla mieszkańców”

11-15 sierpnia 2014 r. PLAC WOLNOŚCI godzina 12:00
16 sierpnia 2014 r. STADION MIEJSKI godzina 15:00

Każdy człowiek potrzebuje pokarmu dla duszy, a pragnienie to okazuje się być nie mniejsze niż jedzenie chleba. Wiedząc o tym, stworzyliśmy dla Państwa niepowtarzalną okazję do zaspokojenia swoich potrzeb emocjonalnych. Prezentujemy tygodniowy repertuar, w którym każdy znajdzie coś dla siebie!
Zapraszamy do wzięcia udziału w nietuzinkowym happeningu, który dostarczy Państwu dobrej energii, będzie okazją do ukazania swoich uczuć i emocji, a także zapewni nietuzinkowe wrażenia.


PONIEDZIAŁEK-STREFA MIŁOŚCI
WTOREK- STREFA DLA SINGLI
ŚRODA- TAKI DUŻY TAKI MAŁY- STREFA DZIECIĘCYCH MARZEŃ
CZWARTEK- STREFA DLA ZMĘCZONYCH
PIĄTEK- STREFA DLA ZAKRĘCONYCH
SOBOTA- STREFA POCAŁUNKU


W programie przewidziane są liczne atrakcje, takie jak: randka w ciemno, zabawy dla młodszych i starszych oraz kącik relaksacyjny. Uczestnikom happeningu zapewniamy możliwość pozowania do profesjonalnego zdjęcia. Pozostałe niespodzianki, których niemało w naszym programie, pozwolimy sobie pozostawić w strefie tajemnic.

 

Woskiem malowane – warsztaty batikowe dla mieszkańców  

Zapraszamy już 11 sierpnia od godziny 12:00 miejsce: Plac Wolności

 

Batik, czyli sztuka woskiem malowana to technika malarska polegająca na warstwowym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca niezamaskowane warstwą wosku. Dla uzyskania specjalnych efektów proces woskowania i farbowania można powtarzać wielokrotnie.
Malowidła wykonane tą techniką fascynują, przykuwają uwagę, nie pozwalając przejść obojętnie.
Zapraszamy na warsztaty! Zaprojektujemy i wykonamy niepowtarzalną woskową kompozycję. ŚNIADANIE NA TRAWIE

12 sierpnia 2014
Godzina 10:00
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

 

Zapraszamy na niekonwencjonalny początek dnia na świeżym powietrzu!
To niecodzienna okazja, by spędzić rześki poranek w zgodzie z naturą. Nie zabraknie ani zieleni, ani zapachu skoszonej trawy, ani świeżego chleba. Zdrowo, smacznie, pogodnie- tak rozpoczynając sierpniowy wtorek mają Państwo gwarancję, że ten właśnie dzień należał będzie do udanych. Wszystkim maluchom proponujemy wspólną zabawę przeplataną poradami odpowiedniego żywienia, a Szkoła Dobrych Manier pozwoli przypomnieć sobie podstawowe zasady savoir-vivru.
Event dedykowany małym dzieciom i ich rodzicom.SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 

 

 

 

 Wawrzynkowe warsztaty garncarstwa i ceramiki

Zapraszamy 13  sierpnia od godziny 12:00 miejsce: Plac Wolności

 

Oferta warsztatów skierowana jest do osób parających się rzemiosłem artystycznym oraz zainteresowanych własnym rozwojem w dziedzinie sztuk plastycznych. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zapoznać się z tradycyjną techniką wylepiania naczyń glinianych, jak również zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest praca na kole garncarskim.


 

 

 

 

 

 

 

 


 Koncert

  Kolejna muzyczna podróż z Centrum Kultury i Sztuki.
Tym razem wyruszamy w podróż do Indii w tajemniczy świat Bollywood!

 Zespół „Kalakar Institution of Dance” z Mumbaju, Indie, jest aktywnie zaangażowany w działalność na polu tańca, dramatu (teatru) i muzyki od samego momentu swojego powstania w 1980 roku. Zespół skutecznie zapewnił sobie miejsce na mapie kulturalnej Indii oraz poza granicami Indii, już od 1987 roku uczestnicząc bowiem w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ludowego w Utah, USA.
W 1985 roku Kalakar miał okazję uczestniczyć w tournée po Japonii, które zostało ogromnie nagłośnione przez japońską prasę, radio i telewizję. Z innych występów należy wspomnieć entuzjastycznie przyjęte występy w Londynie z 27 tancerzami, uwieńczone owacjami na stojąco, ponadto uczestnictwo w Festiwalu dzieci w Turcji w maju 1990, w Hongkongu i Bangkoku w 1992 roku, w Bułgarii i Rzymie w 1995 roku, czy we Francji w latach 1997, 1999, 2000, 2001, 2004, 2006, 2007 i 2008.
Zespół „Kalakar Institution of Dance” również dokonuje aranżacji olśniewających indyjskich obrzędów weselnych. Doszło do tego, że wywodząc się z tańca, zespół jest również aranżerem i prężnym graczem na rynku ślubów w Indiach.
Nie sposób nie wspomnieć tutaj o związkach zespołu również ze zdobywającym coraz większą popularność na całym świecie indyjskim zagłębiu filmowym – Bollywood. Wszystko te wymienione składniki czynią Kalakar wyróżniającym się zespołem na mapie światowego folkloru.

Zapraszamy na spotkanie z kulturą Indii na sępoleńskie molo w sobotę tj. 2 sierpnia 2014 r. o godz. 18:00!

 

Molo w Sępólnie Krajeńskim

2 sierpnia 2014 r. (sobota)

godz. 18:00


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl