Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 

Archiwum imprez - sierpień 2012r.

 

 

 


Warsztaty

 Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na warsztaty filcowania!

Na naszych zajęciach filcujemy małe proste formy, kwiaty a także awangardową biżuterię z czesanki wełnianej - naszyjniki z kulek filcowanych na mokro oraz naszyjniki z dredów. To przyjemne zajęcie pozostawia duże pole dla wyobraźni, zapewniając jednocześnie wysoki poziom satysfakcji, także osobom bez plastycznego przygotowania. Różnorodność technik oraz stosowanych materiałów pobudzi Twoją wyobraźnię, zaskoczy Cię Twoja kreatywność.
Zapraszamy 17 sierpnia 2012 r. od godz. 14.00 do 18.00 do Pracowni Sztuki Użytkowej CKiS. Zapisy i szczegóły tel. 523880160.

 

Pracowni Sztuki Użytkowej CKiS

17 sierpnia (piątek)
Godz. 14:00 - 18:00


Wycieczki

 

 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie zaprasza na jednodniowe wycieczki:

- 7.07.2012 r. Łeba;

- 14.07.2012 r. Ustka;

- 28.07.2012 r. Kołobrzeg;

- 4.08.2012 r. Gdańsk (Jarmark Dominikański);

- 18.08.2012 r. Licheń.

Koszt wycieczki 40 zł.

Cena zawiera koszty transportu i ubezpieczenie.

Wyjazd godz. 6:00 (parking CKiS).

Szczegółowe informacje, wpłaty (wraz z nr PESEL) w sekretariacie CKiS tel. 52 388 01 60.

Zapraszamy!

 

 

 

 


Koncert

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KULTURY I SZTUKI
SĘPOLEŃSKIE IMPRESJE MUZYCZNE

 źródło: fot.- archiwum artysty

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza już 4 sierpnia o godz. 16.00 na sępoleńskie molo. W Sępólnie będziemy gościli zespoły: Orlęta z USA, Ludowa Nuta z Kanady, Zemyra z Litwy, chór Guoba z Litwy i Lechici z Białorusi. Festiwal będzie swoistym podsumowaniem projektu Muzyczne podróże po świecie. Już od kilkunastu miesięcy w naszym mieście gościmy zespoły z różnych, często bardzo odległych, stron świata. Dla sępoleńskiej publiczności i gości z sąsiednich miast wystąpili artyści z Litwy, Białorusi, Rosji, Ekwadoru, Peru, Meksyku, Kuby, USA, Turcji, Iranu i Egiptu. Flagi narodowe wszystkich goszczących w Sępólnie zespołów już w najbliższą sobotę będą powiewały w naszym amfiteatrze. Przedsięwzięciu będzie towarzyszyła wystawa przedstawiająca artystów z różnych stron świata.
Patronat nad festiwalem objęli starosta Tomasz Cyganek i burmistrz Waldemar Stupałkowski.

 

Amfiteatr przy molo

4 sierpnia (sobota)

Godz. 16:00


Koncert

RECITAL MUZYKI KLASYCZNEJ Adama Kośmieji

źródło: fot.- archiwum artysty

Dnia 5 sierpnia Centrum Kultury i Sztuki zapraszam na recital muzyki klasycznej. Usłyszymy utwory F.Chopina, R.Schumanna, M.Ravela, S.Prokofiewa, G.Gershwina i innych. Będzie dużo muzyki z XX wieku ale również muzyki romantycznej.
Gdy pianista, Adam Kośmieja,  przyjechał do Nowego Jorku na studia, w swojej rodzinnej Polsce zdobył już uznanie wschodzącej gwiazdy koncertowej. Pan Kośmieja został uhonorowany tytułem ambasadora kulturalnego Bydgoszczy, swojego rodzinnego miasta, a w latach 2007-2010 otrzymał liczne granty i stypendia za wspieranie rozwoju kulturalnego miasta i regionu oraz w uznaniu jego osiągnięć kulturalnych.
W Polsce koncertował w Warszawie, Gdańsku, Jeleniej Górze, Bydgoszczy i Toruniu. Wystąpił jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Występował w wielu ogólnopolskich Festiwalach Muzycznych m.in.: Chopin Plus, Chopin Przyjechał, IX Festiwal Laureatów Konkursów Muzycznych, jak i międzynarodowych: Gilmore Music Festival (MI, USA), International Piano Festivals (Paryż). Koncertował także za granicą, między innymi w Tuluzie (Francja), Torreledones (Hiszpania) i  Olofstrom (Szwecja).
Adam Kośmieja zadebiutował w wieku jedenastu lat z uznaną bydgoską orkiestrą kameralną Capella Bydgostiensis. Naukę gry na fortepianie rozpoczął  u dr Ludmiły Kasjanenko w Państwowej Szkole Muzycznej imienia Artura Rubinsteina w wieku sześciu lat. W trakcie nauki występował z solowymi recitalami i grał wspólnie z ojcem-skrzypkiem koncerty kameralne. Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Sulikowskiego ukończył z wyróżnieniem. 

Adam Kośmieja rozpoczął dalszą naukę w USA jako artysta koncertowy. W 2009 r. zdobył pierwszą nagrodę w Konkursie im. Mieczysława Munza w Nowym Jorku, a w 2010 r. pierwszą nagrodę w konkursie Chopinowskim Columbia University.

Pan Kośmieja uczestniczył w klasach mistrzowskich Gary’ego Graffmana, Gilberta Kalisha, Kirilla Gernsteina, Lang Langa, Diny Yoffe, Eugena Indjica, Janusza Olejniczaka, a także pobierał dodatkowe lekcje u Arie Vardiego, Dmitrija Bashkirova, Earla Wilda, Davida Dubala. Pan Kośmieja uczył się kompozycji u J. Marka Stambaugha, a jego trio skrzypce-klarnet-fortepian prowadzone było przez Davida Krakauera.
Adam Kośmieja jest studentem Solomona Mikowsky’ego i ukończył Manhattan School of Music w 2011 r. gdzie wyróżniony został stypendium  dla pianistów Harolda & Helen Schonbergów. Trzykrotnie otrzymywał wyróżnienie dziekańskie za osiągnięcia w nauce.
Obecnie studiuje z Mikowskim w Chicago College of Performing Arts w Roosevelt University w Chicago.

W Stanach Zjednoczonych Adam Kośmieja występował w Los Angeles, San Diego, Chicago a także w Nowym Jorku — w salach Weill Recital Hall w Carnegie Hall oraz w Yamaha Concert Artist's Hall.
Jego repertuar i doświadczenia koncertowe obejmują zarówno utwory barokowe, jak i  utwory muzyki nowoczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki XX-wiecznej.

Oprócz występów solowych pan Kośmieja występował też z uznaną polską mezzosopranistką, Martą Wryk.
W ramach zainteresowania muzyką nowoczesną Adam Kośmieja wspólnie z młodym pianistą jazzowym Christianem Sandsem, stworzyli projekt "3 X Piano", który skierowany jest do eklektycznej publiczności i łączy w sobie muzykę jazzową, klasyczną i elektroniczną.

Kościół Parafialny w Sępólnie Krajeńskim 

5 sierpnia (niedziela)

Godz. 18.00

 


Wystawa

WYSTAWA PLENEROWA ,,KULTURA – MIASTU, MIASTO - KULTURZE”

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na wystawę Kultura – Miastu, Miasto – Kulturze. Wystawa jest efektem pracy I Międzynarodowego Pleneru Malarskiego utalentowanej młodzieży z Sępólna i z College Sztuki  im. Achremczika z Mińska. Kilka tygodni temu mieliśmy możliwość goszczenia utalentowanych, młodych artystów z Białorusi. Efekty ich kilkudniowej pracy pragniemy teraz przedstawić naszym Szanownym Mieszkańcom.
Zapraszamy zatem do obejrzenia Sępólna, które zobaczyli i namalowali nasi młodzi przyjaciele.

Plac Wolności w Sępólnie Krajeńskim

6 sierpnia (poniedziałek)

Godz. 10:00

 


Spotkanie

Perfekcyjna Pani Domu w Sępólnie Krajeńskim

żródło: fot. - perfekcyjna.tvn.pl

Już 7 sierpnia Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na sępoleńskie molo, na pierwszą odsłonę  Festiwalu Kreatywnej Młodej Mamy KARMAZYNOWY ZACHWYT. Gościem specjalnym będzie pani M. Rozenek znana z programu Perfekcyjna Pani Domu.
Małgorzata Rozenek ( 34 lata ) – z wykształcenia prawniczka, mama dwóch synów, żona aktora Jacka Rozenka. Na co dzień z wielką pasją zajmuje się domem, dlatego nie bez powodu w rubryce „zawód” zawsze wpisuje „Perfekcyjna Pani Domu”.
Małgorzata skończyła szkołę baletową oraz Wydział Prawa i Administracji. Obecnie czeka na obronę doktoratu na Uniwersytecie Warszawskim. Uwielbia konie oraz swoje trzy  psy. Dbanie o dom od zawsze jest jej wielką pasją. Ma prosty i łatwy sposób na każdy problem związany z zajmowaniem się domem. Na spotkaniu w Sępólnie chce podzielić się swoją praktyczną wiedzą z mieszkankami Sępólna i zarazić ich swoją pasją i miłością do dzieci i rodziny.

 

Sępoleńskie molo

7 sierpnia (wtorek)

Godz. 17:00

 

FESTIWAL KREATYWNEJ MŁODEJ MAMY – KARMAZYNOWY ZACHWYT
cz. II Tajemnicza siła kobiecości

źródło: fot.- archiwum artysty

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 8 sierpnia o godz. 17.00 na sępoleńskie molo na II część Festiwalu Karmazynowy Zachwyt.
W programie festiwalu m.in. kobieca metamorfoza, ABC makijażu i stylizacji, fryzjerskie trendy, dobieranie fryzur do typu urody, energetyczna fuzja tańca, TURBO SHAPE, STEPAEROBIC, pikantne doznania z salsą i HIGH HEELS.
Na festiwalu nie może zabraknąć żadnej kobiety mieszkającej w Sępólnie i okolicy. Zostań z nami DAMĄ w kilka chwil. Zapraszamy.
 

 

 

Sępoleńskie molo

8 sierpnia (środa)

Godz. 17:00

 

FESTIWAL KREATYWNEJ MŁODEJ MAMY – KARMAZYNOWY ZACHWYT
cz. III Twórczo w głąb siebie.

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 9 sierpnia o godz. 17.00 na sępoleńskie molo na III część Festiwalu Karmazynowy Zachwyt.
W programie festiwalu m.in. odkryjemy sekrety udanego batiku, poverpol jakiego nie znacie, filcowanie krok po kroku, decupage bez tajemnic, aranżacja stołu połączona z pokazem układania kwiatów. Młode mamy dowiedzą się jak zrobić coś z niczego i jak pięknie zaaranżować swój dom, mając niewiele pieniędzy.
Zadbaj o to, by świat wokół Ciebie był piękny, a Twoje mieszkanie zachwycało gości i przyjaciół. Przyjdź i naucz się aranżować wnętrza.
 

 

Sępoleńskie molo

9 sierpnia (czwartek)

Godz. 17:00


Koncert

VIII Jarmark św. Wawrzyńca                      
Patronat nad jarmarkiem objął burmistrz W. Stupałkowski.

 

14.00 – Droga nad życie rodzinna ziemia ma – Lutowianie i studenci Sępoleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
15.00 -  Uroczyste otwarcie VIII Jarmarku św. Wawrzyńca
15.10 – Bajkowisko – wszystko co lubią nasze dzieci.
16.00 – Jest w orkiestrach dętych jakaś siła -Orkiestra dęta z Linden (Dolna Saksonia)
17.00 -  Koncert Studia Piosenki z Centrum Kultury i Sztuki
17.30 -  Rozstrzygnięcie konkursu na produkt regionalny ,,Sępoleńskie Smaki” w siedmiu kategoriach
18.00 -  Koncert zespołu TERCET EGZOTYCZNY
19.30 – Przerwa techniczna
19.55 – Akcja specjalna: 1O sierpnia urodzeni
20.00 – Koncert zespołu BRATHANKI
ZAKOŃCZENIE IMPREZY – film promocyjny SĘPOLEŃSKA KULTURA W OBIEKTYWIE.

Stadion miejski

11 sierpnia (sobota)

Godz. 14:00Dodatkowe atrakcje:
Wystawy: sprzętu wojskowego z Jednostki Wojskowej 4580 w Czarnem, aut z Automobill Clubu Bydgoskiego, wystawa motocykli Bractwa Motocyklowego Krajna, motocykli motocrossowych i żużlowych, wytworów twórców ludowych, akcja specjalna: „Osłodźmy dzieciom kulturę”,  rozstrzygniecie konkursu „Sępoleńskie Smaki”, przejażdżki zabytkowymi autami, warsztaty rękodzieła ludowego.


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl