Galeria zdjęć
1.GALERIA 2019r.2.GALERIA 2018r.3.GALERIA 2017r.4.GALERIA 2016r.5.GALERIA 2015r.6.GALERIA 2014r.7.GALERIA 2013r.8.GALERIA 2012r.9.GALERIA 2011r.10.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE11.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA12.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU13.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi14.MUZYKA KLASYCZNA15.FOLKLOR I TRADYCJA16.WYSTAWY17.GALERIA GWIAZD18.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA19.KOCHAMY POLSKIE SERIALE20.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE21.KULISY SŁAWY22.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD23.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► EDD w Wałdówku

 

► Pieczątki z ziemniaków - Radońsk

 

► Święto Rodziny Świetlica Wiejska Włościbórz

 

► EDD w Teklanowie

 

► EDD w Wałdowie - "Krajeński splot"

 

► Europejskie Dni Dziedzictwa w Lutówku

 

► EDD we Włościborzu

 

► Wyniki konkursu DK+ Inicjatywy Lokalne 2019

 

► EDD w Wilkowie

 

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Świetlica Wiejska w Radońsku

,,NA NIEBIESKIM SZLAKU ZNAKU RODŁA

 

im. JANINY KŁOPOCKIEJ”  


Pieczątki z ziemniaków

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


DZIEŃ DZIECKA W RADOŃSKU


    6 czerwca przy Świetlicy Wiejskiej w Radońsku odbyła się impreza z okazji DNIA DZIECKA. Frekwencja dopisała, przyszło dużo dzieci wraz z opiekunami. Spotkanie prowadziły Panie Animatorki, które zaprezentowały mnóstwo zabaw dla dzieci. Dorośli chętnie włączyli się do zabawy ku uciesze dzieci. Było przeciąganie liny, skakanie przez linę, zabawy z chustą, wspólne śpiewanie i tańce. Dorośli uczyli się formować różne kształty z balonów. Zabawa była wyśmienita. Po wspólnej zabawie wszyscy chętnie posilili się kiełbasami pieczonymi na ognisku. Dzień ten dostarczył mnóstwo pozytywnych wrażeń i dużo radości dzieciom i opiekunom. Organizatorami przedsięwzięcia byli: sołtys i rada sołecka.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
TEKST: Sława Grzonkowska
Fotograf: Mateusz Rakowski, Hanna Przesmycka


Prace ręczne na Wielkanoc i nie tylko!


Zabawa walentynkowa w świetlicy wiejskiej w Radońsku dnia 14.02.2019 r.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Ferie w Radońsku


        Tematem ferii były „Ptaki zimą”. W ramach dokarmiania, wykonaliśmy trzy karmniki i kilka kubeczków z karmą dla sikorek. Karmniki z nasionami umieściliśmy na drzewach i na oknie, natomiast kubeczki rozwiesiliśmy na drzewach koło świetlicy i w lesie.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Sława Grzonkowska


Świetlica Wiejska w Radońsku - TKCH


    Z okazji Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbyła się wystawa fotografii pt. „Polskie drogi i rozstaje”. Tematem wystawy były okolice Radońska (stare budynki, przyroda oraz stare cmentarze).


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/foto: Sława Grzonkowska


Świetlica Wiejska w Radońsku


    Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt i z tej okazji odbyło się spotkanie z Panią z Fundacji Psie Nadzieje i jej czworonożnym pupilem. Dzieciom bardzo się podobało, zadawały wiele pytań, zebrały również karmę dla zwierząt, która została przekazana Fundacji.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/foto: Sława Grzonkowska


Europejskie Dni Dziedzictwa w Radońsku


    Dnia 8.09.2018 roku w Radońsku odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa „Niepodległa dla Wszystkich” pt. ,,Pejzaż historii Biało-Czerwonej". Odbył się fotoplener malarski, naszym punktem malarskim był dom z czerwonej cegły. Pogoda dopisała więc dość liczna grupa dzieci wzięła udział w tych zajęciach. Rysunki były przeróżne, lecz najważniejszy był dobry humor i chęć do malowania. Wszystkie obrazki były bardzo ładne i ciekawe, każdy miał w sobie swój urok.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot.: Sława Grzonkowska


„Babskie lato” w Radońsku


     Dnia 21 lipca 2018 roku w Świetlicy Wiejskiej w Radońsku odbyło się Babskie Lato ,,Kobiece zmagania z żywiołem'' - spotkanie z przedstawicielami służb mundurowych. Na spotkanie zaproszona została przedstawicielka Ochotniczej Straży Pożarnej Pani Lucyna Tarnowska-Latzke, oraz przedstawicielka Powiatowej Komendy Policji Pani Iwona Czajkowska. Obie Panie ciekawie opowiedziały o swojej pracy w służbach mundurowych. Przybyłe Panie z  naszej wioski z wdzięcznością wysłuchały opowieści, a nawet zadawały Paniom dużo ciekawych pytań związanych z ich pracą.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst napisała: Sława Grzonkowska
Fotografie : Edyta Wiese


Europejskie Dni  Dziedzictwa 2015 „Utracone Dziedzictwo”
w świetlicy wiejskiej w Radońsku


W dniu 12.09.2015r. w świetlicy  wiejskiej w Radońsku z okazji „ Europejskich Dni Dziedzictwa” odbyły się warsztaty lepienia z gliny pt:  „Z gliny ulepieni”.
Zarówno dzieci jak i młodzież  bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w tych warsztatach. Początki pracy były trudne ale efekt końcowy był naprawdę pełen podziwu.


Tekst/Fot.: Instruktor  Animacji Społecznej - Monika Wiśniewska 


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl