Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Świetlica Wiejska w Radońsku

,,NA NIEBIESKIM SZLAKU ZNAKU RODŁA

 

im. JANINY KŁOPOCKIEJ”  


"Stroiki na Wszystkich Świętych"


   W związku ze zbliżającym się dniem ,,Wszystkich Świętych"  w naszej Świetlicy rozpoczęliśmy pracę nad wykonaniem stroików do Figury Matki Boskiej, która jest zlokalizowana w samym centrum Radońska.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dzień Kobiet Wiejskich w Radońsku

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Jesienna świetrica w Radońsku


    Do Świetlicy Wiejskiej w Radońsku zawitał październik, jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wielobarwne dary natury pozwoliły mi wraz z dziećmi stworzyć przepiękną jesienną kompozycję.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Europejskie Dni Dziedzictwa w Radońsku


    19 września w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Radońsku odbył się spacer asystowany pod hasłem „Śladami Bożej Męki".

    Mieszkańcy Radońska spotkali się by wspominać historię zbudowanej w 1992 roku Bożej Męki. Gościem honorowym, był inicjator, pomysłodawca i główny budowniczy Ks. Marian Kotewicz. Przy budowie Groty pomagali mu mieszkańcy Radońska oraz Pan Duk z Lutówka. Uczestnicy spotkania oglądali archiwalne zdjęcia, wspominali czas budowy oraz złożyli kwiaty pod figurą Matki Bożej.
Ksiądz Marian znany jest wszystkim jako czciciel Matki Boskiej Częstochowskiej, wielokrotnie organizował i uczestniczył w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę. Jego umiłowanie Matki Bożej to także budowane Boże Męki w różnych zakątkach naszej Gminy. Mieszkańcy Radońska podziękowali księdzu Marianowi za jego maryjną posługę i czas, który im poświęcił w ten sobotni poranek.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dzień Kobiet Wiejskich w Radońsku


    18 października 2019r w Świetlicy w Radońsku odbył się ,,Dzień Kobiety Wiejskiej''.  Na babskie pogaduchy zostały zaproszone mieszkanki naszej wsi, Sołtys oraz Pani Helena Stryszyk, która opowiedziała nam wiele ciekawych historii i wymieniła się wspomnieniami z tamtych lat. Wieczór ten spędziliśmy przy kawie, ciastku i pysznych pierogach. Chętni mieszkańcy mogli obejrzeć wystawę stroików na wszystkich Świętych przygotowaną przez dzieci.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: - Barbara Tutak
Fot. : Barbara Tutak, Anna Kotowska


Pieczątki z ziemniaków

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


DZIEŃ DZIECKA W RADOŃSKU


    6 czerwca przy Świetlicy Wiejskiej w Radońsku odbyła się impreza z okazji DNIA DZIECKA. Frekwencja dopisała, przyszło dużo dzieci wraz z opiekunami. Spotkanie prowadziły Panie Animatorki, które zaprezentowały mnóstwo zabaw dla dzieci. Dorośli chętnie włączyli się do zabawy ku uciesze dzieci. Było przeciąganie liny, skakanie przez linę, zabawy z chustą, wspólne śpiewanie i tańce. Dorośli uczyli się formować różne kształty z balonów. Zabawa była wyśmienita. Po wspólnej zabawie wszyscy chętnie posilili się kiełbasami pieczonymi na ognisku. Dzień ten dostarczył mnóstwo pozytywnych wrażeń i dużo radości dzieciom i opiekunom. Organizatorami przedsięwzięcia byli: sołtys i rada sołecka.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
TEKST: Sława Grzonkowska
Fotograf: Mateusz Rakowski, Hanna Przesmycka


Prace ręczne na Wielkanoc i nie tylko!


Zabawa walentynkowa w świetlicy wiejskiej w Radońsku dnia 14.02.2019 r.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Ferie w Radońsku


        Tematem ferii były „Ptaki zimą”. W ramach dokarmiania, wykonaliśmy trzy karmniki i kilka kubeczków z karmą dla sikorek. Karmniki z nasionami umieściliśmy na drzewach i na oknie, natomiast kubeczki rozwiesiliśmy na drzewach koło świetlicy i w lesie.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Sława Grzonkowska


Świetlica Wiejska w Radońsku - TKCH


    Z okazji Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbyła się wystawa fotografii pt. „Polskie drogi i rozstaje”. Tematem wystawy były okolice Radońska (stare budynki, przyroda oraz stare cmentarze).


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/foto: Sława Grzonkowska


Świetlica Wiejska w Radońsku


    Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt i z tej okazji odbyło się spotkanie z Panią z Fundacji Psie Nadzieje i jej czworonożnym pupilem. Dzieciom bardzo się podobało, zadawały wiele pytań, zebrały również karmę dla zwierząt, która została przekazana Fundacji.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/foto: Sława Grzonkowska


Europejskie Dni Dziedzictwa w Radońsku


    Dnia 8.09.2018 roku w Radońsku odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa „Niepodległa dla Wszystkich” pt. ,,Pejzaż historii Biało-Czerwonej". Odbył się fotoplener malarski, naszym punktem malarskim był dom z czerwonej cegły. Pogoda dopisała więc dość liczna grupa dzieci wzięła udział w tych zajęciach. Rysunki były przeróżne, lecz najważniejszy był dobry humor i chęć do malowania. Wszystkie obrazki były bardzo ładne i ciekawe, każdy miał w sobie swój urok.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot.: Sława Grzonkowska


„Babskie lato” w Radońsku


     Dnia 21 lipca 2018 roku w Świetlicy Wiejskiej w Radońsku odbyło się Babskie Lato ,,Kobiece zmagania z żywiołem'' - spotkanie z przedstawicielami służb mundurowych. Na spotkanie zaproszona została przedstawicielka Ochotniczej Straży Pożarnej Pani Lucyna Tarnowska-Latzke, oraz przedstawicielka Powiatowej Komendy Policji Pani Iwona Czajkowska. Obie Panie ciekawie opowiedziały o swojej pracy w służbach mundurowych. Przybyłe Panie z  naszej wioski z wdzięcznością wysłuchały opowieści, a nawet zadawały Paniom dużo ciekawych pytań związanych z ich pracą.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst napisała: Sława Grzonkowska
Fotografie : Edyta Wiese


Europejskie Dni  Dziedzictwa 2015 „Utracone Dziedzictwo”
w świetlicy wiejskiej w Radońsku


W dniu 12.09.2015r. w świetlicy  wiejskiej w Radońsku z okazji „ Europejskich Dni Dziedzictwa” odbyły się warsztaty lepienia z gliny pt:  „Z gliny ulepieni”.
Zarówno dzieci jak i młodzież  bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w tych warsztatach. Początki pracy były trudne ale efekt końcowy był naprawdę pełen podziwu.


Tekst/Fot.: Instruktor  Animacji Społecznej - Monika Wiśniewska 


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl