Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Świetlica Wiejska w Piasecznie

„ NA ŻÓŁTYM SZLAKU AKADEMICKIM „  


 


Dzień Dziecka

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dzień Kobiet w Piasecznie

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dnia 16.09.2018 w Świetlicy Wiejskiej w Piasecznie odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa
Tematem spotkania było "Wokół wiejskiego podwórka - podwórka waszych przodków".


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


IGRZYSKA KOBIET WIEJSKICH
Piaseczno 2018


             Mini Igrzyska Kobiet Wiejskich to kolejna impreza z cyklu ,,Sto wydarzeń na stulecie” zorganizowana przez Centrum Kultury i Sztuki. Do zorganizowania igrzysk skłonił organizatorów trwający Rok Praw Kobiet. Na przestrzeni minionego stulecia igrzyska organizowano czterokrotnie w latach 1922-1934 przez Międzynarodową Federację Sportu Kobiet. Program Igrzysk obejmował początkowo wyłącznie konkurencje lekkoatletyczne, później również piłkę ręczną i koszykówkę. Igrzyska w Piasecznie nie miały charakteru zawziętej rywalizacji, ale wyłącznie dobrej zabawy i innego, niż zazwyczaj, sposobu spędzania czasu. Uczestniczki zmagały się w wyścigach rydwanów, skoku w dal na pierzynę, boksie, zapasach czy wyścigach na nartach biegowych.  Sportowy pojedynek Chłopek z Włościankami zakończył się wynikiem 4:3, a zwycięska drużyna wygrała bezpłatne kąpiele w Jeziorze Sępoleńskim do końca minionego roku. Impreza została zorganizowana dzięki zaangażowaniu Rady Sołeckiej wsi Piaseczno. Uczestniczkom kobiecych drużyn serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że wszystkie wezmą udział w kolejnych sportowych zmaganiach za rok.  Jednocześnie zachęcamy Państwa do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach i przypominamy, że Babskie Lato ciągle trwa.
Dziewczyny spisałyście się na medal.


Materiały CKiS w Sępónie Krajeńskim


"Kulturalny zawrót głowy"


   Dnia 10 sierpnia w naszej świetlicy odbyło się spotkanie pod nazwą "Kulturalny zawrót głowy". To czwartkowe popołudnie spędziliśmy na świeżym powietrzu malując farbami. Do zabawy przyłączyli się także rodzice, którzy przybyli na spotkanie.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
fot./tekst: Regina Jasiek


Dzień Matki – Dzień Dziecka


   Dnia 27 maja w naszej świetlicy świętowaliśmy Dzień Matki oraz Dzień Dziecka. Pogoda w ten dzień dopisała, więc cały wspólnie spędzony czas mogliśmy spędzić na świeżym powietrzu. Dzieci, tradycyjnie już, przygotowały mały występ artystyczny dla swoich mam, a same wzięły udział w konkursach z nagrodami. Było ognisko, kiełbaski, słodkości oraz wiele radości i zabawy.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot: Regina Jasiek


"Eco deco - drugie życie przedmiotów"


 

 

Type the text here Dnia 28 kwietnia w naszej świetlicy odbyły się zajęcia pod nazwą "Eco deco - drugie życie przedmiotów".

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
tekst/fot.- Regina Jasiek

 

 

 

 

 

 

 


Dzień Sołtysa w Piasecznie


   Dnia 10 marca w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Sołtysa. Z tej okazji świetlicę odwiedził sołtys Piaseczna pan Kazimierz Rekowski, który opowiedział nam o swojej pracy. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem przysłuchiwały się opowieścią o wykonywanej przez pana sołtysa pracy, a na koniec spotkania, z okazji jego święta, wręczyły mu kwiaty oraz słodką niespodziankę.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
tekst/fot.: Regina Jasiek


Dnia 11 lutego w naszej świetlicy obchodziliśmy Walentynki.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot.: Regina Jasiek


Dnia 14 stycznia w naszej świetlicy odbyła się tzw. "Gwiazdka" dla dzieci z Sołectwa Piaseczno. Odwiedził nas Gwiazdor, który obdarował wszystkie przybyłe dzieci paczkami ze słodkościami. Były wspólne tańce oraz konkursy z nagrodami.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Fot./ Tekst: Regina Jasiek


Dzień anioła w Piasecznie


   Dnia 16 grudnia 2016 r. w naszej świetlicy odbyło się spotkanie opłatkowe. Na spotkanie przybyły dzieci uczęszczające do świetlicy oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Piasecznie. Dzieci, przebrane za anioły, specjalnie na tę okoliczność przygotowały mały występ artystyczny.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot.: Regina Jasiek


Już nie możemy doczekać się zimy, więc w naszej świetlicy "ulepiliśmy" już bałwanki. Zabawy było co niemiara, a efekty naszej pracy zaskoczyły nas samych.

 


fot./ tekst: Regina Jasiek


"Świętość Owocem Wiary - Moja Pierwsza Biblia"


   Z okazji Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w naszej świetlicy odbyło się spotkanie pod hasłem "Świętość Owocem Wiary - Moja Pierwsza Biblia". Z tej okazji zaproszeni zostali goście, którzy czytali przybyłym osobom wybrane fragmenty Pisma Świętego. Spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot.: Regina Jasiek


"Dzień spódnicy"


fot./tekst: Regina Jasiek


"Sztuka kreatywnego recyklingu".


fot./tekst: Regina Jasiek


"Dzień postaci z bajek"

 

W naszej świetlicy 5 listopada obchodziliśmy "Dzień postaci z bajek". Przybyłe dzieci przyniosły ze sobą ulubione maskotki postaci z bajek oraz w miarę możliwości upodobniły się do nich. Zabawy i śmiechu było co niemiara.

 

fot./tekst: Regina Jasiek

 

 

 

 

 


Zajęcia pod nazwą "Proste instrumenty wyczarują piękne dźwięki".


fot./tekst: Regina Jasiek


Drzewa genealogiczne Piaseczna


   Dnia 24 września w naszej świetlicy obejrzeć można było przygotowane przez dzieci drzewa genealogiczne. Drzewa te powstały z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku obchodzone są pod hasłem "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki".

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fotografia: Regina Jasiek


Tak się szydełkuje!


   Z okazji Światowego Dnia Robienia na Drutach w Miejscach Publicznych naszą świetlice odwiedziła pani z Koła Gospodyń Wiejskich w Piasecznie, aby pokazać nam w jaki sposób dzierga się na drutach. Pani Sylwia zademonstrowała nam jak tworzyć oryginalne rzeczy zarówno na drutach jak i na szydełku. Można było zobaczyć także gotowe już prace pani Sywlii.Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fotografia - Regina Jasiek


Dzień Matki oraz Dzień Dziecka w Piasecznie


Dnia 11 czerwca 2016 r. w Świetlicy Wiejskiej w Piasecznie świętowaliśmy Dzień Matki oraz Dzień Dziecka. Dzieci z okazji święta mam przygotowały mały występ artystyczny oraz własnoręcznie zrobione upominki dla swoich Mam. Były liczne konkursy, słodkości, ognisko oraz wspólne pieczenie kiełbasek. Uśmiechu na twarzy nie zabrakło nikomu. W czasie gdy na zewnątrz trwała zabawa w pomieszczeniach świetlicy można było zobaczyć wystawę obrazów związaną z niedawno obchodzoną rocznicą chrztu Polski.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Zdjęcia/Tekst: Regina Jasiek


1050 Rocznica Chrztu Polski – Świetlica Wiejska w Piasecznie


Dnia 15.04.2016 r. spotkaliśmy się w świetlicy aby upamiętnić 1050 Rocznicę Chrztu Polski. Przybyłe na spotkanie osoby przyniosły swoje zdjęcia, a nawet całe albumy upamiętniające ich własny chrzest. W miłej atmosferze przy kawie i ciastach wspominaliśmy minione lata.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot. : Regina Jasiek


 

Dnia 18.03.2016 r. w naszej świetlicy przygotowaliśmy palme wielkanocną z okazji zbliżajacej się Niedzieli Palmowej.
Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dzień Kobiet

 

 

Dnia 10.03.2016 r. w naszej świetlicy świetowaliśmy Dzień Kobiet. Każda z pań otrzymała kwiatka od dzieci oraz zaproszonych gości.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dnia 9.01.2016r. w Świetlicy Wiejskiej w Piasecznie odbyła się Gwiazdka dla dzieci połączona z balem przebierańców. Wszystkie dzieci otrzymały od Mikołaja paczki ze słodkościami, a te które przebrały się dodatkowo otrzymały upominki. Były tańce, wspólne zabawy oraz poczęstunek, a co najważniejsze na twarzach wszystkich obecnych dzieci zagościł uśmiech.


Tekst/Fot.: Marcelina  Jasiek
Świetlica  Wiejska  w Piasecznie


Dzień Kobiet!


W dniu 4 marca 2015 r. w Świetlicy Wiejskiej w Piasecznie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Wszystkie przybyłe panie otrzymały od zaproszonych gości kwiaty oraz serdeczne życzenia z okazji ich święta. Dzieci uczęszczające do świetlicy wspólnie z panią świetlicową przygotowały występ artystyczny. Po występie, przy kawie i ciastku, przybyłe panie mogły oderwać się od codziennych trosk i obowiązków.


Materiały: Świetlica Wiejska w Piasecznie


Mikołajki w Piasecznie

Dnia 10.01.2015 r. w Świetlicy Wiejskiej w Piasecznie odbyła się Gwiazdka dla dzieci z Sołectwa Piaseczno. Wszystkie dzieci otrzymały paczki ze słodyczami od Świętego Mikołaja oraz wzięły udział w konkursach z nagrodami.Materiał: Świetlica Wiejska w Piasecznie (Regina Jasiek)


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl