Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

OSP Sępólno 

,, PATRIOTYZM NA DZIECIĘCĄ MIARĘ ”


 


Rodzinny Rajd Rowerowy


    Dnia 8 czerwca 2019 roku z naszymi rodzinami i Krajeńskim Parkiem Krajobrazowym wyruszyliśmy z placu przy remizie na trasę Rodzinnego Rajdu Rowerowego do Leśnictwa Dąbie, która liczyła ok 18 km.
Sobotnie, słoneczne popołudnie pozwoliło nam aktywnie spędzić czas podczas jazdy rowerem i  zobaczyć urokliwy zakątek naszego regionu. Panowie z KPK udzielili nam ciekawych wskazówek na temat tego, jak poruszać się po lesie gdy zbłądzimy. Dzięki nim wiemy też jakie ptaki i płazy występują na naszym terenie,a także jakie zagrożenia czekają w lesie.
Nie zabrakło konkursów z nagrodami. Sporym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja rowerowa na najwolniejszą jazdę, w której brali udział zarówno dzieci, jak i rodzice. Najwięcej zabawy przyniosły nam kalambury, w których pokazywaliśmy powiedzenia  i tytuły bajek.
    Ponieważ wakacje tuż tuż, przypomnieliśmy jak udzielić pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej, jak ułożyć w pozycji bezpiecznej i jak prawidłowo użyć defibrylatora. Zdobytą wiedzę każdy później mógł przećwiczyć w praktyce.
    Sporo frajdy sprawiło dzieciom lanie wody, nie pozostawiając na niektórych uczestnikach  suchej nitki.
    Zarówno dzieci jak i rodzice miło i ciekawie spędzili czas, a o to właśnie chodziło. Humor dopisywał każdemu,  tym młodszym jak i starszym. Zabawom i uśmiechom na twarzach mogłoby nie być końca, jednak wszystko co dobre szybko mija i trzeba było się pożegnać. Rodzinny nastrój i wspaniała atmosfera sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy,  dla dzieci jak i dla rodziców, a na pamiątkę każda rodzina otrzymała certyfikat ukończenia rajdu.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Instruktor animacji społecznej - Lucyna Tarnowska-Latzke


"Młodzież Zapobiega Pożarom" - Gminny Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej


    Wzorem lat ubiegłych, 28 marca 2019 r., na naszej świetlicy odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" na szczeblu gminnym. Konkurs ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
W eliminacjach brali udział nasi druhowie, reprezentujący świetlicę OSP Sępólno byli to: Miłosz Latzke, Paweł Wiese, Paulina Leda, Piotr Furmaga , Kamil Chajek.
Po zaciętej rywalizacji, zajęli następujące miejsca :
*W grupie I*
- I miejsce Miłosz Latzke
- III miejsce Kamil Chajek
- IV miejsce Paweł Wiese
*W grupie II*
- I miejsce Piotr Furmaga


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot. - Instruktor animacji społecznej Lucyna Tarnowska-Latzke


Jest taki dzień... - Świetlica OSP Sępólno


    24 XII  każdego roku -  to utwór, od którego rozpoczęliśmy spotkanie bożonarodzeniowe. Towarzyszyło mu odczytanie ewangelii wg św. Łukasza, które tradycyjnie czyta się przed rozpoczęciem wigilijnej kolacji. Wspólne spędzenie czasu było okazją na oderwanie się od wzmożonych przygotowań  i chwilą na refleksje.
    W bożonarodzeniowej scenerii dzieci i młodzież zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne śpiewając kolędy i pastorałki, a   ich dźwięk słychać pewnie  było na całej ulicy.
Podczas wykonywania utworu  „Jest taki dzień”, wszyscy chwyciliśmy się za ręce.
  Kiedy część artystyczna dobiegła końca mali artyści wręczyli własnoręcznie wykonane pierniki i życzenia świąteczne swoim bliskim.
Myślę, że to były chwile, które na długo zostaną w naszej pamięci i będą dobrze wspominane, bo następne spotkanie już za rok.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Lucyna Tarnowska - Latzke


EDD – "Śpiewajmy Polsce "– pieśni Rzeczpospolitej


   W ramach 26 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa – 'Niepodległa dla wszystkich' zaprosiliśmy mieszkańców Sępólna na program pt „Śpiewajmy Polsce” - pieśni Rzeczypospolitej, podczas którego wykonywaliśmy pieśni patriotyczne, które były jednym z fundamentów trwania narodu, jego tożsamości i patriotyzmu, anonimowym bohaterem, którego roli zwykle sobie nie uświadamiamy. Polskie pieśni były manifestem wolności i impulsem do walki z wrogiem. Były
inspiracją setek pokoleń żołnierzy i konspiratorów, obecne podczas walki zbrojnej i na manifestacjach patriotycznych, rozbrzmiewały w podziemnych drukarniach i podczas mszy za ojczyznę. Towarzyszyła polakom zarówno podczas bitewnego triumfu, jak i w chwili śmierci przed plutonem egzekucyjnym. Była niczym nielegalna odezwa odbita na powielaczu, a za jej śpiewanie często groziły najsurowsze kary.
Podczas tego wieczoru wykonywaliśmy pieśni takie jak; Białe Róże, Przybyli Ułani pod okienko, Wojenko Wojenko, Hej chłopcy bagnet na broń, Sanitariuszka Małgorzata, Pałacyk Michla, Hej Hej Ułani, Szara Piechota, .Pierwsza Kadrowa, O Mój Rozmarynie , Jestem Polką i Polakiem, Warszawskie dzieci i inne.
Spotkanie było bardzo udane, do czego przyczyniła przyjazna i miła atmosfera, a przede wszystkim duch patriotycznych pieśni, przywołujący najpiękniejsze przeżycia, wspomnienia i pamięć o tych, którzy ponosili ofiarę za wolną Polskę.
Dziękujemy mieszkańcom za udział we wspólnym śpiewie, mamy nadzieję, że nie był to ostatni taki wieczór.

 


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Lucyna Tarnowska-Latzke


Przedświąteczne Kolędowanie


   Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i  dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania. Właśnie dlatego, w przedświąteczny czwartek, zgromadziliśmy się w świetlicy aby  radować się nadchodzącymi świętami.
Śpiewane kolędy, płonące świece i choinka oraz Jasełka wykonane przez dzieci i młodzież wcielone w role aniołków, pasterzy oraz trzech mędrców towarzyszyły Maryi, Józefowi i dzieciątku narodzonemu w stajence,  wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności.
Podczas wspólnego kolędowania śpiewaliśmy znane i mniej znane kolędy i pastorałki mi: Dzisiaj w Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Lulajże Jezuniu, Mędrcy Świata, Gdy się Chrystus Rodzi, Chojka , Kto Wie, Biały Śnieg, Święty czas.
 Całe spotkanie upłynęło nam w rodzinnej i ciepłej atmosferze. Wypełnieni radością w oczekiwaniu na nadchodzące Boże Narodzenie powróciliśmy do domów.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot.: Instruktor animacji społecznej - Lucyna Tarnowska-Latzke


Serce Pełne Radości – śpiewajmy Panu


   Jak co roku   włączyliśmy się do  udziału w Powiatowym Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej, którego mottem  przewodnim było hasło -  "Idź głoś i kochaj".
Poprzez śpiew , który jest  szczególną formą modlitwy  wyrażaliśmy swoją radość, uwielbienie, tęsknotę, marzenia i  wiarę. To czego nie można wyrazić słowami, chcieliśmy wyśpiewać sercem,.
A z serc naszych wypłynęły takie pieśni jak: " Oto jest dzień", "Bóg jest Miłością","Abba Ojcze", "Barka","Hymn ŚDM", 'Tak tak Panie","List do Boga", "Halelluja" i wiele innych.
Poprzez taniec chcieliśmy pokazać całemu światu, jaką radością nas wypełniła muzyka i przesłanie w niej zawarte. Już dziś z utęsknieniem czekamy na następne spotkanie.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Instruktor animacji społecznej
Lucyna Tarnowska-Latzke


"Kiermasz darów lata" – Świetlica OSP Sępólno


   "Kiermasz darów lata – powidła, miód, chleb, przetwory z owoców i warzyw" pod takim tytułem obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich, który został uchwalony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 roku.
Poprzez to święto chcieliśmy pokazać dzieciom i młodzieży jaką ważną i odpowiedzialną  rolę odgrywją kobiety w rolnictwie, nie tylko w Polsce. W wielu miejscach na ziemi to właśnie one prowadzą gospodarstwa rolne i pracują na roli, zajmują się ogrodnictwem, handlem i biznesem, są liderkami społeczności. Ich praca zapewnia dobrobyt ich rodzinom.
Kobiety podtrzymują także regionalne tradycje kulturowe, stąd ciągle można zauważać aktywność Kół Gospodyń Wiejskich. Współczesne kobiety nie boją się także podejmować ważnych funkcji – sołtysa czy wójta. 
W tym dniu na naszej świetlicy można było degustować różne przetwory, m.in.: dżemy własnej roboty z malin i aronii, czy świeżo pieczony, pyszny chleb, który wspaniale smakował ze smalcem i ogórkiem. A w między czasie  wykonywaliśmy jesienne bukiety z kolorowych liści .

Materiały CkiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - L.Tarnowska -Latzke


Coś dla mamy coś dla taty, czyli Dzień Rodziny


   Mama i tata to dwie najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. To oni troszczą się i dbają, aby ich pociechy były szczęśliwe i zdrowo rosły. Dzięki nim dzieci czują się kochane i bezpieczne.
To dla nich, w piątkowe popołudnie, w świetlicy OSP Sępólno Kraj. miało miejsce spotkanie. Pociechy długo ćwiczyły i przygotowywały się, aby zaprezentować swoje umiejętności artystyczne podczas obchodów Dnia Rodziny. Recytowały wiersze  i śpiewały piosenki. Odśpiewały również Sto lat, po którym, tworząc jedno wielkie koło i trzymając się za ręce tańczyli. Były zabawy z chustą animacyjną, a także taniec Belgijka, do którego zaproszono również rodziców. Miłą niespodzianką był słodki poczęstunek, podczas którego można było obejrzeć pokaz zdjęć z działalności świetlicy. Na zakończenie wszystkie rodziny otrzymały pamiątkowy dyplom „Super Rodziny”.
To było udane spotkanie, któremu towarzyszyła ciepła i rodzinna atmosfera. Zamieszczone zdjęcia nie mogą oddać entuzjazmu i ciepłej atmosfery spotkania, ale dla nieobecnych mogą być zachętą do uczestnictwa w nich w przyszłym roku.

Serdeczne podziękowania należą się  mamie Patrycji, która upiekła pyszne ciasto, a także druhowi Mietkowi i Marianowi za pomoc przy obsłudze  spotkania.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst. Instruktor animacji społecznej - Lucyna Tarnowska-Latzke


Dzień Dziecka – Świetlica OSP w Sępólnie


   Prosty przepis na idealnie spędzony Dzien Dziecka - zabawa. Tego dnia pogoda dopisała, więc zorganizowaliśmy piknik. Były zabawy z chustą animacyjną, gra w piłkę siatkową, biegi i tor z przeszkodami, albo można było przyjemnie poleniuchować. Nie zabrakło również małego co nieco, czyli słodyczy i lubianych przez wszystkich lodów.

Maeriały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Instruktor animacji społecznej Lucyna Tarnowska-Latzke


Gminny etap zmagań
do  Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”


    Dnia 10 marca 2017 w naszej świetlicy odbyły się eliminacje do  Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ( OTWP ) na szczeblu gminnym, który ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W pierwszej części trzeba było rozwiązać test pisemny. Ta część wyłoniła po 3 osoby z każdej grupy wiekowej ( w kategorii ponadgimnazjalnej 5), które uzyskały największą ilość punktów. W drugim etapie uczestnicy otrzymali zestaw pytań, na które odpowiadali w formie pisemnej.
W eliminacjach brali udział nasi druhowie, reprezentujący świetlicę Miłosz Latzke (szkoła podstawowa) i Patrycja Niemczyk (szkoła ponadgimnazjalna), którzy zajęli  I miejsca w swoich grupach i zakwalifikowali się do konkursu  na szczeblu powiatowym.

Maeriały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Instruktor animacji społecznej Lucyna Tarnowska-Latzke
Fot.: Patrycja Latzke


Kocie mruczanki, czyli Międzynarodowy Dzień Kota


   Dzień Kota został wymyślony w 1990 roku we Włoszech. Po co? Przede wszystkim po to, aby podkreślić rolę kotów w naszym życiu, a także aby poprawić warunki bytowe mruczków: głównie tych wolno żyjących i szukających domów. Święto to obchodzone jest corocznie, w wielu miejscach.  Także i my  postanowiliśmy je uczcić. W tym roku  gościliśmy kota perskiego o imieniu Pusia.  Koty te  mają bardzo łagodne usposobienie, lubią wszelkie pieszczoty i zabawy zarówno z dziecmi jak i z dorosłymi. Uwielbiają wylegiwać się na kanapie.
 W tym dniu wszyscy wyglądaliśmy jak koty, za sprawą specjalnego makijażu, w trakcie którego słuchaliśmy wierszy o tych stworzeniach. Później naśladowaliśmy kocie ruchy i odgłosy. Odpowiadaliśmy również na zagadki, np.: Kto przed kotem wciąż ucieka i postrachem jest człowieka.
Dzięki temu spotkaniu mogliśmy bliżej poznać te zwierzęta: ich nawyki oraz ciekawostki z ich życia. Od teraz będziemy wrażliwsi i pełni szacunku wobec kotów.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot.: Instruktor animacji społecznej - Lucyna Tarnowska-Latzke


Ferie zimowe – Świetlica OSP w Sępólnie


    Tegoroczne ferie zimowe na świetlicy u św Floriana  w OSP  Sępólno Kraj  odbywały się „W zimowej wiosce olimpijskiej”. Mimo tego, że nie było śniegu, nie brakowało świetnej zabawy i chęci rywalizacji wszystkich  uczestników. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od  przygotowania    flagi, medali i maskotki olimpijskiej. Najwięcej frajdy sprawiło nam robienie bałwana, który powstał  z plastikowych butelek, gazet,  i jednorazowego obrusu. Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowaniach. Brak śniegu  nie przeszkodził nam w zorganizowaniu dyscyplin zimowych, czyli rzucaliśmy się śniegowymi kulkami przygotowanymi z gazet, trafialiśmy nimi do celu i jeździliśmy na łyżwach. Pokonywaliśmy też różnorodne tory przeszkód, chodząc jak raki, tocząc krążek, slalomem odbijając piłeczkę pinpongową, kto zrobi najmniej kroków czy braliśmy udział w wyścigu kangurów. Były także zagadki zimowe, rebusy, głuchy telefon,znikające krzesło, taniec z balonikiem. Nie zabrakło zabaw plastycznych  z ciastoliną czy też malowanie rosnącymi farbami. Dzięki chuście animacyjnej mogliśmy pobawić się w pomniki, rekina, kwiat lotosu i kolory. Ferie zakończyliśmy zabawami na świeżym powietrzu i wspólnym ogniskiem, na którym piekliśmy kiełbaski, rozgrzewaliśmy się gorąca herbatą, a na deser zajadaliśmy pyszną drożdżówkę przygotowaną przez mamę Kacpra.
 Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i batoniki ufundowane przez mamę Sabiny.

 

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Instruktor animacji społecznej - Lucyna Tarnowska-Latzke


"Wieczór Andrzejkowych tradycji"


   Andrzejkowy wieczór to szansa na poznanie wydarzeń, które nastąpią w przyszłości w naszym życiu.Wróżby czynione w andrzejkowy wieczór sprawdzają się lepiej od innych. Dawniej andrzejki były świętem dla panien pragnących się dowiedzieć, kiedy wyjdą za mąż, dzisiaj wróżą sobie wszyscy. W ten magiczny dzień możemy sprawdzić, czy czeka nas miłość, imę przyszłego wybranka, naszego zawodu. Mogliśmy to sprawdzić korzystując wiele różnych wróżb, które  zagościły również w naszej świetlicy, a były to między innymi: wyścig butów, magia kolorów, andrzejkowa numerologia, karteczki z marzeniami, serce z imionami dziewczyn i chłopców.
Wszystkie wróżby i przepowiednie na przyszły rok okazały się pomyślne, wywołały zainteresowanie i radość, dlatego też, dzieci opuściły świetlicę  w doskonałych humorach.„Chwalmy Pana śpiewem i tańcem”


    W tym roku obchodziliśmy XVIII Powiatowy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Oprócz różnorodnych konkursów czy wykładów tematycznych, zorganizowano również spotkanie pod nazwą „Chwalmy Pana śpiewem i tańcem”. Była to dobra okazja do przypomnienia sobie wielu pieśni oraz nauczenia się nowych tańców, które pojawiły się na tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie czy na Spotkaniach Młodych w Lednicy.
    W świetlicy u św. Floriana, gdzie odbywało się spotkanie, zebrała się grupa osób w różnym wieku, które czynnie uczestniczyły w spotkaniu. Punktualnie o godzinie 18:00 imprezę tą otworzyliśmy ulubioną pieśnią Jana Pawła II czyli „Barką”. Jak wskazuje nazwa imprezy, nie zabrakło również tańca. Wszyscy uczestnicy nauczyli się tańca, który wykonuje się na przykład podczas pielgrzymek, czyli „Belgijkę”. Po kilku minutach wspólnego szkolenia i paru drobnych błędach, cała grupa mogła cieszyć się wspólnym tańcem.  Wykonywaliśmy takie pieśni jak:  „Błogosławieni Miłosierni”, „Tak, tak Panie”, „Tańcem chwalmy Go”, „Abba Ojcze”, „Jak odnaleźć mam Chrystusa”, „Nasze Oczekiwanie”, „Ofiaruję Tobie Panie Mój” itp.
  Aby uświetnić to spotkanie, jedna z uczestniczek Patrycja  akompaniowała sobie na gitarze i wykonała dla wszystkich pieśń „Nakarmiłeś mnie Panie”. Mimo, że wszyscy pod koniec imprezy opadli już z sił, udało się im jednak wykonać kilka pieśni, które młodsi uczestnicy spotkania mogli znać z rekolekcji, czyli np.: „Na jeziorze wielka burza”, „Niebo jest w sercu mym”.
    Całe spotkanie zakończyło się po ponad dwóch godzinach  i choć  byliśmy bardzo wyczerpani, to ze śpiewem na ustach wracaliśmy do domów i już czekamy na inne tego typu spotkania.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Lucyna Tarnowska-Latzke


  W ramach tegorocznych obchodoów EDD "Utracone Dziedzictwo" zaprosiliśmy mieszkańców Sepólna  na spotkanie, aby przywrócić naszej pamięci ludzi i zdarzenia ,które odeszszły już w przeszłość oraz przedstawić to co właśnie się dzieje i przechodzi do historii aby pozostało dla potomnych. Dobrym żródłem wiedzy o historii naszej Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępólnie okazały się: kroniki, pamiętniki, zdjęcia, wycinki gazetowe, filmy oraz przedmioty przekazywane z
pokolenia na pokolenie.
Można było wybrać się na wirtualną wycieczkę po muzeum pożarnictwa, były migawki z pokazu starego sprzętu, samochodów, ubrań jakim posługiwali się nasi dziatkowie, ojcowie, poznaliśmy sylwetkę św Floriana – patrona strażaków.

Tekst/Fot.: Lucyna Latzke


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl