Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum imprez - Maj 2020r.

 

 


Cykl artystyczny

 

 

"Matczyna Miłość"

 

    W cyklu "Matczyna Miłość" przybliżymy Państwu dzieła malarstwa poświęcone macierzyństwu. Serdecznie zapraszamy na wspólne chwile refleksji o Matkach i dla Mam.

20 - 26 maja 2020 r.

www.ckissepolno.com.pl, profil Facebook CKiS, www.gmina-sepolno.pl

Tekst: Katarzyna Falkowska


 Galeria

 

"Mamo: Od kiedy pamiętam..."

 

26 maja 2020 r.

www.ckissepolno.com.pl, profil Facebook CKiS, www.gmina-sepolno.pl 

 

 


 Galeria

 

"Portrety macierzyństwa"

 

    Macierzyństwo od zawsze dostarcza nam kobietom wielu skrajnych emocji. Mimo, że jest radością samą w sobie oraz niezaprzeczalnym cudem natury, miewa w życiu różne odsłony. Jakkolwiek byśmy się nie przygotowały do tej roli, los i tak napisze własny scenariusz. Portrety macierzyństwa to wystawa, której zamysłem było ukazanie matczynej więzi przez pryzmat miłości, a przecież miłość to czas oczekiwania, czas radości, to również przyjaźń, dojrzałość i tęsknota.

Tekst Aldona Heydebreck

26 maja 2020 r.

www.ckissepolno.com.pl, profil Facebook CKiS, www.gmina-sepolno.pl


 Galeria

 

"Quilling Art - moją pasją"

 

    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza do obejrzenia galerii pt.  „Quilling Art - moją pasją”, która odbędzie się w dniu 26 maja. Tematem laurek jest zbliżający się Dzień Matki. Jest to wyjątkowe i szczególne wydarzenie, któremu poprzez swoją twórczość chciałabym nadać unikalny charakter. Jak wiemy słowo ,,Mama" to jedno z najpiękniejszych słów, najdroższe i pierwsze które wymawiamy. Kartki wykonane zostały metodą quillingową. W polskim tłumaczeniu metodę quillingu można nazwać papierowym filigranem. Polega ona na zwijaniu wąskich pasków papieru w kształt spiralnej sprężyny, a następnie nadaniu jej różnych kształtów. Poprzez wystawę chciałabym zachęcić do tworzenia własnoręcznie kartek okolicznościowych co nadaje im wyjątkowy osobisty charakter.


Barbara Czarnotta

26 maja 2020 r.

www.ckissepolno.com.pl, profil Facebook CKiS, www.gmina-sepolno.pl


NADZIEJA PRZEZ OKNO - KONKURS LITERACKI


Drodzy Państwo!

    Pomyśleliśmy, że może to właśnie teraz, w trudnym okresie pandemii wirusa COVID-19 jest ten idealny moment, w którym pomimo trudności warto postawić na siebie.
Mimo, że ściany naszych domów stanowią granice, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy każdego dnia przekraczali swoje własne, także te dotyczące uśpionych talentów.
A ponieważ prawdziwe emocje potrzebują światła dziennego, zapraszamy już dziś do skorzystania z kolejnej oferty Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, jaką jest KONKURS LITERACKI - NADZIEJA PRZEZ OKNO.
Konkurs adresowany jest do młodzieży jak i osób dorosłych, które zechcą w dowolnej formie podzielić się z nami przemyśleniami dotyczącymi aktualnie otaczającej nas rzeczywistości.
W myśl zasady, że nic innego jak głęboko skrywane emocje najsilniej kreują życiową przestrzeń, poprzez udział w konkursie nakłaniamy do próby odnalezienia tytułowej nadziei.
Otwórzmy wspólnie ten nowy świat, weźmy głęboki wdech i postarajmy się przekuć wszelką słabość w odwagę i siłę twórczą.
Może to właśnie przelana na papier refleksja okaże się zbawiennym lekarstwem na...?
Pragniemy też zwrócić uwagę, że pomimo wszechobecnego lęku, do naszych domów powróciły zapomniane serdeczności, a za oknami ponownie do życia budzi się wiosna.
Konkurs NADZIEJA PRZEZ OKNO jest literacką próbą odnalezienia elementarnych prawd i ponadczasowych, uniwersalnych wartości. Tego wszystkiego co zapomniane, jak również tego co stanowi głęboką, pełną nadziei refleksję.
A ponieważ szczególnie zależy nam na Państwa dobrym samopoczuciu, tym bardziej nakłaniamy do zapoznania się z obowiązującymi w konkursie zasadami, spośród których najistotniejsze to odnalezienie w sobie pozytywnych emocji i nadziei pomimo.
Ktoś z Państwa może pomyśli, że to nie najlepszy moment na marzenia.
My odpowiadamy - nic bardziej mylnego!
Planujmy właśnie teraz, rozpiszmy marzenia punkt po punkcie, uzdrawiajmy myśli i duszę głęboko wierząc, że to co uszczęśliwia najbardziej jest na wciągnięcie ręki.
W otaczającej nas, trudnej rzeczywistości to nic innego jak właśnie nadzieja nie pozwala pogrążyć się w smutnej bezradności a proponowany przez nas konkurs, jest niczym innym jak próbą jej odnalezienia.
Pełni optymizmu przekonani jesteśmy, że literacka podróż w głąb siebie NADZIEJA PRZEZ OKNO, pozwoli nam wspólnie z Państwem uwierzyć w niezwykle krzepiący w obecnej sytuacji sens słów tegorocznej Noblistki Olgi Tokarczuk - ,,Skoro można pomyśleć, że może być lepiej, to znaczy, że już jest lepiej "

Regulamin, oraz karta zgłoszenia dostępne na stronie www.ckissepolno.com.pl w zakładce - Kalendarz imprez CKiS.


Opracowanie - Ewa Quiring- Korczak

Do pobrania:

- Regulamin konkursu

- Karta zgłoszenia


 Koncert

 

 

Archiwalny film "Zaszum nam Polsko"

 2 maja 2020 r.

godz. 12:00

Kliknij w poniższe link aby zobaczyć online na:

 

- Profil Facebook CKiS w Sępólnie Krajeńskim

- Profil Youtube CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Koncert

 

 

PATRIOTYCZNIE ZDALNI - O WOLNOŚCI INACZEJ

 

Szanowni Państwo!

    Naszym największym marzeniem byłoby powitać Państwa jak zwykle, jak dawniej.
Podczas realizacji projektu PATRIOTYCZNIE ZDALNI - O WOLNOŚCI INACZEJ, jak nigdy dotąd uzmysłowiliśmy sobie, że jesteście Państwo najistotniejszą składową tej układanki, że cokolwiek zrodzi się w naszych głowach i sercach, nabiera sensu dopiero wtedy, kiedy poczujemy oddech z tej drugiej - Państwa strony.
Ten szczególnie trudny czas z jakim przyszło nam się zmierzyć, zmusza nas do poszukiwania innych niż zwykle obszarów działalności twórczej, do spojrzenia na kulturę z nieznanej nam dotąd perspektywy.
Nie ustajemy w wysiłkach, aby sprostać temu jakże trudnemu wyzwaniu, a jednym z naszych największych pragnień jest to, abyście nie zapominali o nas Państwo, przyjmując nas w swoich domach jak dawniej, z otwartymi ramionami.
Projekt PATRIOTYCZNIE ZDALNI - O WOLNOŚCI INACZEJ poza artystycznym wymiarem jest próbą pokrzepienia, ale przede wszystkim drogowskazem do pozornie tylko utraconej wolności.
Przekraczając próg Państwa domów mamy głęboką nadzieję odnaleźć wspólnie z Państwem utracony entuzjazm wierząc, że ,,Jedyna wolności to zwycięstwo nad samym sobą ".

Z artystycznym pozdrowieniem – Zespół CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Ewa Quiring- Korczak

2 maja 2020 r.

godz. 15:00

Kliknij w poniższe link aby zobaczyć online na:

 

- Profil Facebook CKiS w Sępólnie Krajeńskim

 

- Profil Youtube CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Wystawa

 

Wystawa fotografii „Kochajmy to co nam bliskie”

 

    Dzień 2 maja to nie tylko Dzień Flagi. Jest to również Dzień Polonii i Polaków za granicą. Biel i Czerwień jest fundamentem wierności i przywiązania do polskości. W tym trudnym czasie pandemii, zostaliśmy z własnymi myślami i nieznanymi problemami, które przed nami. Trwamy w zadumie w refleksji nad Polską. Marzymy by powrócić do codzienności bez lęku o zdrowie i przyszłość naszych najbliższych i losy Biało Czerwonej.
Fotograficzne refleksje niech sprawią, że w tym dniu nasze serca będą biły dla Biało – Czerwonej. Gdziekolwiek bowiem los nas rzucił, pamiętajmy o Ojczyźnie i rodzinnym Domu, byśmy zawsze kochali to, co dobre i piękne … 
Kochajmy to, co nam bliskie.

 
Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst – Bogusława Zgrzeba

3 maja 2020 r.

godz. 14:00

Kliknij w poniższe link aby zobaczyć online na:

 

- Profil Facebook CKiS w Sępólnie Krajeńskim

- Strona www.ckissepolno.com.pl


Wydarzenie

 

Projekcja filmu archiwalnego "Rekonstrukcja historyczna"

 

3 maja 2020 r.

godz. 15:00

Kliknij w poniższe link aby zobaczyć online na:

 

- Profil Facebook CKiS w Sępólnie Krajeńskim

 

- Profil Youtube CKiS w Sępólnie Krajeńskim


 

HISTORIA JEDNEJ FOTOGRAFII - ZWIERCIADŁO KULTURY

    Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom w tym szczególnie trudnym dla wszystkich okresie, z dbałością o najmniejsze szczegóły staramy się zapewnić Państwu najlepsze z możliwych, dobre samopoczucie.
,,HISTORIA JEDNEJ FOTOGRAFII- ZWIERCIADŁO KULTURY to inicjatywa adresowana do osób, które zechcą podzielić się z nami historią swojego zdjęcia, przywołującą wspomnienie wydarzenia związanego z działalnością statutową Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim (koncerty, działalność sekcji, wydarzenia plenerowe, recitale, spektakle, festyny, spotkania tematyczne, konkursy, inne wydarzenia artystyczne)
Impulsem do działania stało się dla nas powszechne w dobie pandemii wirusa COVID-19 zjawiskowo sentymentalnych powrotów utrwalonych na zdjęciu, obserwowane na platformach społecznościowych.
W związku z powyższym pragniemy pójść o krok dalej i zaproponować Państwu przedsięwzięcie, które mamy nadzieję z Państwa pomocą zakończy się pomyślnie.
Naszym nadrzędnym celem jest promowanie wszelkich przejawów kreatywności oraz bogactwa i potencjału lokalnej społeczności.
Zależy nam szczególnie na wspomnieniu widzianym z Państwa perspektywy.
Wszystko to pozwoli nam nie tylko przenieść się w czas beztroski ale przede wszystkim doskonalić warsztat, przyglądając się lokalnej kulturze z innego aniżeli nasz własny punktu widzenia.
W proponowanej przez nas inicjatywie może wziąć udział każdy, kto spełni warunki poniższego regulaminu.
Docelowo z nadesłanych do nas zdjęć zamierzamy wyróżnić naszym zdaniem najbardziej interesujące i stworzyć z nich pamiątkowy folder.
Będzie on dla nas wszystkich bezcenną pamiątką a jednocześnie dowodem na niegasnącą w naszej społeczności aktywność i chęć współtworzenia lokalnej kultury, pomimo trudnej rzeczywistości z jaką przyszło nam się zmierzyć.
Nadesłane przez Państwa zdjęcia wraz z krótkim opisem, zostaną przez nas opublikowane zarówno na stronie internetowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim jak i platformie społecznościowej FACEBOOK.
Wyróżnione fotografie posłużą nam jako materiał do stworzenia wyżej wspomnianego folderu, którego autorami będziecie również Państwo.
Pełni optymizmu i wiary w lepsze jutro, zachęcamy do zaangażowania i otworzenia się na sentymentalną podróż wspólnie z nami.

Warunkiem wzięcia udziału w projekcie HISTORIA JEDNEJ FOTOGRAFII- ZWIERCIADŁO KULTURY jest zastosowanie się do ustaleń zawartych w regulaminie, który można pobrać na stronie www.ckissepolno.com.pl.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!
Do pobrania:

 - Regulamin akcji (PDF)


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
opracowanie - Ewa Quiring Korczak

Festiwal

 

Regionalny Festiwal Orkiestr Dętych

26 czerwca 2020 r.

 

Sępólno Krajeńskie

Targowisko miejskie "Mój Rynek"

Do pobrania:

- Regulamin

- Karta zgłoszenia

- Klauzula informacyjna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl